walka leczenie kanałowe ramach co to jest
Jak leczyć Walka o leczenie kanałowe w ramach NFZ? Czym jest którego zdaniem Naczelnej Porady.

Czy przydatne?

Definicja Walka o leczenie kanałowe w ramach NFZ

Co to znaczy: Niewłaściwa interpretacja regulaminów to przyczyna dla którego zdaniem Naczelnej Porady Lekarskiej należało złożyć 2 września wniosek o niezgodność z Konstytucją RP zapisu dotyczącego leczenia endodontycznego. Niejasność budzi zapis dotyczący leczenia kanałowego. Liczba kanałów w zębie, wg aktualnych zapisów, decyduje czy leczenie jest finansowane z NFZ, czy nie.
 
Złożony poprzez NRL wniosek dotyczył niepokojącej wykładni rozporządzenia z dnia 30 sierpnia 2009 r. w kwestii świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego. Interpretacja NFZ zakłada, iż leczenie endodontyczne zębów z wypełnieniem dwu kanałów przysługuje dzieciom i młodzieży do ukończenia 18 roku życia, a również kobietom w ciąży i w momencie połogu.
To znaczy, iż leczenie wielokanałowe nie jest dostępne w ramach NFZ wedle obowiązującymi przepisami. NRL powołuje się na konstytucję RP (art. 31 ust. 3 poruszający kwestię ograniczeń istoty wolności i praw i art. 68, ust. 1 i 2 potwierdzający, iż każdy ma prawo do ochrony zdrowia, a również art. 93 ust. 2 jasno zaznaczający, iż zarządzenia są wydawane tylko na podstawie ustawy. Nie mogą one stanowić podstawy decyzji wobec obywateli, osób prawnych i innych podmiotów

Czym jest Walka o leczenie kanałowe w znaczenie w Słownik dentystyczny W .