Głóg co to jest
Leczenie Głóg. Definicja: Roślina: Crataegus monogyna - Głóg jednoszyjkowy Crataegus oxyacantha.

Czy przydatne?

Definicja Głóg

Co to jest Głóg: Roślina: Crataegus monogyna - Głóg jednoszyjkowy Crataegus oxyacantha - Głóg dwuszyjkowy Rodzina: Rosaceae Opis surowca: Surowiec stanowią kwiatostany głogów wspólnie z towarzyszącymi 2-5 liśćmi, zgromadzone w startowym okresie kwitnienia. Związki czynne: Surowiec zawiera flawonoidy: glikozydy kemferolu i kwercetyny. Prócz tego zidentyfikowano: procyjanidynę, katechinę i epikatechinę. Występują również kwasy trójterpentynowe i polifenolowe i kumaryny. Działanie: Cardiacum, spasmolyticum, hipotonicum, sedativum. Kwiat głogu wykazuje działanie tonizujące na mięsień sercowy i nieznacznie powiększa silę jego skurczów. Za to działanie odpowiedzialne są zawarte w surowcu flawonoidy. Głóg działa także przeciwskurczowo na mięsnie gładkie jelit, macicy i naczyń krwionośnych w tym naczyń wieńcowych serca i naczyń mózgowych. Rozszerzenie naczyń skutkuje obniżenie ciśnienia krwi. Zaletą tego surowca jest długookresowe i łagodne działanie. Wyciągi alkoholowe z surowca wykazują działanie uspokajające. Surowiec regularnie łączony jest z gliokozydami nasercowymi. Daje to korzystny synergistyczny sukces. Wskazania: Wyciągi z surowca są służące w schorzeniach serca na przykład: w starczej niewydolności serca, zaburzeniach przepływu wieńcowego. Wyciągi mogą być także służące przy nadciśnieniu tętniczym i w upośledzonym krążeniu mózgowym. Działanie uspokajające jest używane w razie zaburzeń rytmu serca wywołanych podnieceniem nerwowym. Stanowiska: Surowiec zbiera się ze stanu naturalnego
Przyczyny Grypa Wzmacnia Natarcie:
Objawy potwierdzają, iż mamy do czynienia z największym wzrostem zachorowań na grypę w porównaniu do sezonów z ostatnich trzech lat. W minionym tygodniu liczba zgłoszeń chorych na grypę bądź osób z głóg.
Przyczyny Gen Słodkości Rozszyfrowany:
Objawy odróżniać pięć podstawowych smaków: gorzki, słodki, kwaśny, słony i dodatkowo smak zwany umami, który występuje w azjatyckiej żywności. Badania nad odczuwaniem smaku były prowadzone w sytuacjach głóg.
Przyczyny Groźba Epidemii Choroby Alzheimera:
Objawy dotkniętych chorobą Alzheimera wzrasta w tempie zatrważającym. Szacuje się, iż do roku 2025 liczba chorych osiągnie 22 miliony. Lekarze apelują aby nie lekceważyć inicjalnych objawów, które zazwyczaj głóg.
Przyczyny Gen Związany Z Rozwojem Anoreksji:
Objawy numerze Molecular Psychiatry naukowcy z Niemiec i Holandii donoszą, iż powiodło im się odkryć, że jedna z odmian genu wpływającego na apetyt występuje znacząco częściej u osób chorujących na głóg.
Przyczyny Geny Bakterii Gronkowca Złocistego:
Objawy numerze czasopisma Lancet japońscy naukowcy zaprezentowali kod genetyczny bakterii gronkowca złocistego (Staphylococcus aureus). Występuje ona powszechnie w ludzkim organizmie i zasiedla nozdrza co głóg.

Czym jest Głóg znaczenie Słownik leczenie G .

  • Dodano:
  • Autor: