Głóg co to jest
Leczenie Głóg. Definicja: Roślina: Crataegus monogyna - Głóg jednoszyjkowy Crataegus oxyacantha.

Czy przydatne?

Definicja Głóg

Co to jest Głóg: Roślina: Crataegus monogyna - Głóg jednoszyjkowy Crataegus oxyacantha - Głóg dwuszyjkowy Rodzina: Rosaceae Opis surowca: Surowiec stanowią kwiatostany głogów wspólnie z towarzyszącymi 2-5 liśćmi, zgromadzone w startowym okresie kwitnienia. Związki czynne: Surowiec zawiera flawonoidy: glikozydy kemferolu i kwercetyny. Prócz tego zidentyfikowano: procyjanidynę, katechinę i epikatechinę. Występują również kwasy trójterpentynowe i polifenolowe i kumaryny. Działanie: Cardiacum, spasmolyticum, hipotonicum, sedativum. Kwiat głogu wykazuje działanie tonizujące na mięsień sercowy i nieznacznie powiększa silę jego skurczów. Za to działanie odpowiedzialne są zawarte w surowcu flawonoidy. Głóg działa także przeciwskurczowo na mięsnie gładkie jelit, macicy i naczyń krwionośnych w tym naczyń wieńcowych serca i naczyń mózgowych. Rozszerzenie naczyń skutkuje obniżenie ciśnienia krwi. Zaletą tego surowca jest długookresowe i łagodne działanie. Wyciągi alkoholowe z surowca wykazują działanie uspokajające. Surowiec regularnie łączony jest z gliokozydami nasercowymi. Daje to korzystny synergistyczny sukces. Wskazania: Wyciągi z surowca są służące w schorzeniach serca na przykład: w starczej niewydolności serca, zaburzeniach przepływu wieńcowego. Wyciągi mogą być także służące przy nadciśnieniu tętniczym i w upośledzonym krążeniu mózgowym. Działanie uspokajające jest używane w razie zaburzeń rytmu serca wywołanych podnieceniem nerwowym. Stanowiska: Surowiec zbiera się ze stanu naturalnego
Przyczyny Grilowane Warzywa A Powstawanie Kancerogenów:
Objawy drób i owoce morza zawierają związki, które reagują pod wpływem wysokiej temperatury tworząc kancerogeny - tak zwany aminy heterocykliczne. Zwiększają one ryzyko stworzenia nowotworów okrężnicy i głóg.
Przyczyny Gazy Do Pakowania:
Objawy gazy inne niż powietrze, wprowadzane do opakowania przed, w okresie albo po umieszczeniu środka spożywczego w tym opakowaniu. Nr Nazwa substancji Środek spożywczy E 290 Dwutlenek węgla - CO2 E 938 głóg.
Przyczyny Glutaminian Kontroluje Wzrost Nowotworów:
Objawy fundamentalnym aminokwasem występującym u człowieka. Kontroluje on mechanizm wzrostu i migracji niedojrzałych komórek nerwowych i pełni rolę neuroprzekaźnika w mózgu dorosłych osób.Rola glutaminianu głóg.
Przyczyny Grypa W Natarciu:
Objawy na to, iż do Polski dociera fala grypy od strony naszych południowych i wschodnich sąsiadów. Rozpoczyna ona niestety zbierać już własne żniwo. W wielu regionach państwie znacząco wzrósł - i ciągle głóg.
Przyczyny Gen Odpowiedzialny Za Otyłość Poporodową.:
Objawy wiąże się ze wzrostem masy ciała kobiety. Wybrane z nich wkrótce po urodzeniu dziecka odzyskują sylwetkę sprzed okresu ciąży. Inne zaś wkładają sporo trudu, wyrzeczeń i czasu aby pozbyć się głóg.

Czym jest Głóg znaczenie Słownik leczenie G .

  • Dodano:
  • Autor: