Inseminacja co to jest
Leczenie Inseminacja. Definicja: Inseminacja domaciczna IUI (intrauterine insemination) to.

Czy przydatne?

Definicja Inseminacja

Co to jest Inseminacja: Inseminacja domaciczna IUI (intrauterine insemination) to procedura polegająca na wprowadzeniu dzięki specjalnego cewnika (katetera) bezpośrednio do jamy macicy odpowiednio przygotowanego nasienia partnera, które dlatego omijają barierę śluzu szyjkowego i unikają uszkodzenia poprzez znajdujące się w nim przeciwciała.jeżeli wprowadza się nasienie od dawcy mówimy wóczas o inseminacji nasieniem dawcy AID (artifical donor insemination).Przed przystąpieniem do IUI pacjenta podlega stymulacji hormonalnej, której celem jest stymulacja kilku dojrzałych pęcherzyk poprzez jajnik. W celu pobudzenia wzrostu pęcherzyków podaje się klomifen albo gonadotropiny. Stymulacja dzieje się pod kontrolą USG i gdy pęcherzyki w jajnikach osiągną odpowiednią rozmiar (średnica min. 18-20mm) pacjentce podaje się lek wywołujący owulację a po 24-36 godzinach od podania leku przeprowadza się zabieg inseminacji.W dniu zabiegu mężczyzna oddaje nasienie po 2-4 dniach wstrzemięźliwości płciowej, które następnie po przygotowaniu i wyselekcjonowaniu najlepszych plemników dzięki specjalnego cewnika inseminacyjnego zostają podane do jamy macicy.Zabieg inseminacji zwykle jest niebolesny, a po zabiegu czasem może pojawić się plamienie.wskutek inseminacji domacicznej uzyskuje się ciążę u ok. 20% pacjentów, a efektywność można oceniać po wykonaniu minimum 3 zabiegów. ..jeżeli po wykonaniu ok. 6 zabigów, nie doszło do rozwoju ciąży, wówczas należy rozważyć zapłodnienie pozaustrojowe (IVF).Wskazaniem do inseminacji domacicznej są: obecność przeciwciał przeciwplemnikowychnieprawidłowe parametry nasienia (10-20mln/ml, 30-50% ruchu a + b)endometriozazaburzenia owulacjiniepłodność idiopatyczna (niewyjaśnionego pochodzenia)Skuteczność inseminacji waha się od 5-25 % na cykl w zależności od parametrów nasienia, wieku kobiety i ilości wystymulowanych dojrzałych pęcherzyków jednak przy wysokich mianach przeciwciał przeciwplemnikowych albo bardzo złych parametrach nasienia inseminacja jest nieefektywna
Przyczyny Implanty Podskórne:
Objawy wszczepieniu pod skórę sześciu plastikowych, miękkich kapsułek (implantów), o wymiarach 32 x 2,4 mm zawierających progestagen (lewonorgestrel). Implant bez pośpiechu uwalnia małe dawki hormonu inseminacja.
Przyczyny II Tydzień Retina AMD:
Objawy września br. po raz drugi w Polsce dzieje się „Tydzień Retina AMD”, a więc kampania społeczno – edukacyjna, której kluczowym celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem chorób siatkówki oka inseminacja.
Przyczyny Implanty Soczewkowe:
Objawy i dalekowidzom wszczepia się elastyczne implanty soczewkowe (soczewki wszczepiane wewnątrzgałkowo tak zwany IOL - intra ocular implant), podobne do służących przy operacjach zaćmy. W trakcie zabiegu inseminacja.
Przyczyny Istota Osteoporozy:
Objawy osteon - kość, z łaciny porus - otwór, ubytek, dziura) to przewlekła, układowa, metaboliczna dolegliwość szkieletu charakteryzująca się zmniejszeniem ilości masą kostnej, zaburzoną mikroarchitekturą inseminacja.
Przyczyny Inseminacja:
Objawy domaciczna IUI (intrauterine insemination) to procedura polegająca na wprowadzeniu dzięki specjalnego cewnika (katetera) bezpośrednio do jamy macicy odpowiednio przygotowanego nasienia partnera inseminacja.

Czym jest Inseminacja znaczenie Słownik leczenie I .

  • Dodano:
  • Autor: