Mącznica lekarska co to jest
Leczenie Mącznica lekarska. Definicja: Roślina: Arctostaphylos uva ursi Sprengel - Mącznica.

Czy przydatne?

Definicja Mącznica lekarska

Co to jest Mącznica lekarska: Roślina: Arctostaphylos uva ursi Sprengel - Mącznica lekarska Rodzina: Ericaceae Opis surowca: Surowcem są liście mącznicy lekarskiej zgromadzone późną jesienią. Zawierające nie mniej niż 6% arbutyny. Związki czynne: Glikozydy fenolowe: arbutyna i metyloarbutyna. Prócz tego garbniki hydrolizujące, flawonoidy, trójterpeny, kwasy fenolowe. Działanie: Urodesinficiens, adstringens, diureticum. Służący jest jako środek odkażający drogi moczowe. Działanie tj. powiązane z obecnością w surowcu glikozydów fenolowych, które hydrolizują w moczu i uwalniają hydrochinon - związek o działaniu przeciwbakteryjnym. Hydroliza arbutyny występuje tylko w zasadowym środowisku moczu - ponad 7,5 pH. Takie podwyższone pH jest najczęściej spowodowane obecnością bakterii w drogach moczowych. Surowiec w nieznacznym stopniu powiększa liczba wydalanego moczu. Liście mącznicy zawierają także pewną liczba garbników, przez wzgląd na tym obserwuje się również pewne działania powiązane z ich obecnością w surowcu. Wskazania: Zakażenia dróg moczowych szczególnie u młodzieży i osób starszych, źle znoszących długotrwałą antybiotykoterapię. Pomocniczo w zachowawczym leczeniu kamicy moczanowej. Uwagi: W trakcie stosowania surowca powinien być utrzymywany zasadowy odczyn moczu pH = 7,0 - 7,8. Długookresowe wykorzystywanie surowca może prowadzić do wystąpienia objawów przewlekłego zatrucia hydrochinonem. Jednokrotnie podane spore dawki wyciągu mogą podrażniać żołądek (garbniki). Stanowiska: Mącznica rośnie na stanowiskach naturalnych i jest pod częściową ochroną. Wygląd zewnętrzny: Liście są jasnozielone, łopatkowate albo odwrotnie jajowate. Długość do ok. 3 cm. Powierzchnia blaszki jest skórzasta, siatkowato unerwiona, nerw kluczowy rynienkowato wgłębiony. Brzeg gładki. Dolna powierzchnia liścia jest jaśniejsza
Przyczyny Metoda Termiczna:
Objawy unikaniu współżycia w okresie dni uważanych za płodne, które wyznaczamy opierając się na następujących założeniach:w fazie owulacyjnej i lutealnej cyklu następuje przyrost wydzielania progesteronu mącznica lekarska.
Przyczyny Mężczyźni I Kobiety W Terenie:
Objawy naukowców z Niemiec potwierdziły, iż mężczyźni i kobiety inaczej radzą sobie z orientacją w przestrzeni.Przeprowadzono badanie, gdzie należało znaleźć najkrótszą drogę wyjścia z labiryntu. Brało w mącznica lekarska.
Przyczyny Mechanizmy Niepożądanych Reakcji Polekowych:
Objawy polekowe mogą pojawić się jako rezultat immunologicznego odczynu (alergia na lek) albo, znacząco częściej, na drodze systemów nieimmunologicznych. Siła alergizującego działania leków zależy raczej mącznica lekarska.
Przyczyny Marihuana Powoduje Raka:
Objawy National Institute on Drug Abuse (NIDA) palenie marihuany nasila się wśród nastolatków. W latach 1991-95 wzrosło z 23,9 do 34,7. Naukowcy z University of California w Los Angeles poddali badaniu 340 mącznica lekarska.
Przyczyny Mukowiscydoza - Poznać Znaczy Zrozumieć:
Objawy angielskiego cystic fibrosis, CF) jest najczęściej występującą chorobą genetyczną w ludzkiej populacji. Wg najnowszych badań, co 25 osoba jest nosicielem nieprawidłowego genu cystic fibrosis mącznica lekarska.

Czym jest Mącznica lekarska znaczenie Słownik leczenie M .

  • Dodano:
  • Autor: