Mącznica lekarska co to jest
Leczenie Mącznica lekarska. Definicja: Roślina: Arctostaphylos uva ursi Sprengel - Mącznica.

Czy przydatne?

Definicja Mącznica lekarska

Co to jest Mącznica lekarska: Roślina: Arctostaphylos uva ursi Sprengel - Mącznica lekarska Rodzina: Ericaceae Opis surowca: Surowcem są liście mącznicy lekarskiej zgromadzone późną jesienią. Zawierające nie mniej niż 6% arbutyny. Związki czynne: Glikozydy fenolowe: arbutyna i metyloarbutyna. Prócz tego garbniki hydrolizujące, flawonoidy, trójterpeny, kwasy fenolowe. Działanie: Urodesinficiens, adstringens, diureticum. Służący jest jako środek odkażający drogi moczowe. Działanie tj. powiązane z obecnością w surowcu glikozydów fenolowych, które hydrolizują w moczu i uwalniają hydrochinon - związek o działaniu przeciwbakteryjnym. Hydroliza arbutyny występuje tylko w zasadowym środowisku moczu - ponad 7,5 pH. Takie podwyższone pH jest najczęściej spowodowane obecnością bakterii w drogach moczowych. Surowiec w nieznacznym stopniu powiększa liczba wydalanego moczu. Liście mącznicy zawierają także pewną liczba garbników, przez wzgląd na tym obserwuje się również pewne działania powiązane z ich obecnością w surowcu. Wskazania: Zakażenia dróg moczowych szczególnie u młodzieży i osób starszych, źle znoszących długotrwałą antybiotykoterapię. Pomocniczo w zachowawczym leczeniu kamicy moczanowej. Uwagi: W trakcie stosowania surowca powinien być utrzymywany zasadowy odczyn moczu pH = 7,0 - 7,8. Długookresowe wykorzystywanie surowca może prowadzić do wystąpienia objawów przewlekłego zatrucia hydrochinonem. Jednokrotnie podane spore dawki wyciągu mogą podrażniać żołądek (garbniki). Stanowiska: Mącznica rośnie na stanowiskach naturalnych i jest pod częściową ochroną. Wygląd zewnętrzny: Liście są jasnozielone, łopatkowate albo odwrotnie jajowate. Długość do ok. 3 cm. Powierzchnia blaszki jest skórzasta, siatkowato unerwiona, nerw kluczowy rynienkowato wgłębiony. Brzeg gładki. Dolna powierzchnia liścia jest jaśniejsza
Przyczyny Młodzież Uczy Jak Wygrywać Z Rakiem:
Objawy godzinę zapada dwanaście osób. Umiera dziewięć . Polacy zgłaszają się na badania, gdy jest już zbyt późno. Tę niepokojącą tendencję starają się zamieniać uczestnicy Ogólnopolskiego Programu dla mącznica lekarska.
Przyczyny Miedź:
Objawy pierwiastkiem śladowym występującym w całym organizmie a jej liczba ocenia się na ok. 100 miligramów. Powyżej połowa miedzi znajduje się w mięśniach i kośćcu. Miedź wchodzi w skład wielu enzymów i mącznica lekarska.
Przyczyny Molibden:
Objawy zaliczany do mikroelementów niezbędnych dla organizmu jednak nie wykazano ewidentnych skutków jego niedoboru u człowieka. Molibden wchodzi w skład następujących metaloenzymów: oksydazy ksantynowej mącznica lekarska.
Przyczyny Metoda Kalendarzowa:
Objawy regularnie określana jako sposób rytmu, kalendarzyk małżeński albo sposób Ogino-Knausa bazuje na unikaniu współżycia w okresie dni uważanych za płodne. Dni płodne wyznaczamy zakładając, iż komórka mącznica lekarska.
Przyczyny Mangan:
Objawy pierwiastkiem śladowym wchodzącym w skład wielu tkanek i enzymów, biorących udział w syntezie białek, kwasów nukleinowych, glikokortykosterydów, w metabolizmie cukrów i procesach krzepnięcia krwi mącznica lekarska.

Czym jest Mącznica lekarska znaczenie Słownik leczenie M .

  • Dodano:
  • Autor: