Mięta pieprzowa co to jest
Leczenie Mięta pieprzowa. Definicja: Roślina: Mentha piperita L. varietas officinalis Sole forma.

Czy przydatne?

Definicja Mięta pieprzowa

Co to jest Mięta pieprzowa: Roślina: Mentha piperita L. varietas officinalis Sole forma rubescens Camus - Mięta pieprzowa Rodzina: Labiatae Opis surowca: Surowcem są liście zgromadzone z roślin nie kwitnących, zawierające niemniej niż 1,5 % olejku. Związki czynne: Surowiec zawiera olejek eteryczny, którego kluczowymi składnikami są mentol i jego estry (wspólnie do 50%), menton i inne monoterpeny. Prócz tego garbniki, flawonoidy, fenolokwasy i gorycze. Działanie: Stomachicum, carminativum, cholereticum, antisepticum, spasmolyticum, analgeticum. Liść mięty należy do jednych z bardziej wszechstronnych i najczęściej służących ziół. Działanie surowca powiązane jest z obecnością olejku eterycznego, a zwłaszcza zawartego w nim mentolu. Inne substancje czynne na przykład garbniki posiadają drugorzędne znaczenie dla działania surowca, choć ich zawartość także ma wpływ na kierunki działania. Wyciągi wzmagają czynność wydzielniczą żołądka i wątroby. Ponadto zmniejszają napięcie mięsni gładkich jelit i dróg żółciowych, przywracają ruchy perystaltyczne. Liście mięty posiadają właściwości przeciwbakteryjne i słabe właściwości uspokajające. Z surowca otrzymuje się olejek miętowy - Oleum Menthae piperitae, który działa podobnie jak liście mięty, lecz znacząco silniej. Wykorzystanie: Najczęściej surowiec jest służący w zaburzeniach trawiennych z symptomami bólu brzucha i wzdęciami. Może być także służący w chorobach wątroby i dróg żółciowych na przykład : niedoborach żółci. Uwagi: Olejek mięty pieprzowej może spowodować bóle brzucha i wymioty, a w sporych dawkach zburzenia równowagi i głęboki sen. Istnieją rzadkie doniesienia o występowaniu rekcji alergicznych (czasem bardzo mocnych) na olejek mięty i mentol. Stanowiska: Roślina ta jest potrójnym mieszańcem otrzymanym w Anglii ze skrzyżowania odmian mięty: Mentha viridis L. z Mentha aquatica L. Natomiast Mentha viridis jest mieszańcem Mentha longifolia (L.) Hudsona i Mentha rotundifolia (L.) Hudsona. Jest uprawiana w sporych ilościach w wielu państwach, także w Polsce. Wygląd zewnętrzny: Liść jest ogonkowy, podłużnie jajowaty. Brzeg blaszki jest piłkowany, a szczyt liścia zaostrz onwy. Liść jest fioletowo-biały, nieznacznie owłosiony. Posiada charakterystyczny mentolowy zapach. Smak chłodzący
Przyczyny Mukowiscydoza - Poznać Znaczy Zrozumieć:
Objawy angielskiego cystic fibrosis, CF) jest najczęściej występującą chorobą genetyczną w ludzkiej populacji. Wg najnowszych badań, co 25 osoba jest nosicielem nieprawidłowego genu cystic fibrosis mięta pieprzowa.
Przyczyny Metoda Kalendarzowa:
Objawy regularnie określana jako sposób rytmu, kalendarzyk małżeński albo sposób Ogino-Knausa bazuje na unikaniu współżycia w okresie dni uważanych za płodne. Dni płodne wyznaczamy zakładając, iż komórka mięta pieprzowa.
Przyczyny Metoda Objawowo-Termiczna:
Objawy wyznaczenia dni płodnych opieramy się na codziennej obserwacji śluzu szyjkowego (sposób Billingsa), mierzeniu podstawowej temperatury ciała ((sposób termiczna Ogino-Knausa), obliczaniu okresu mięta pieprzowa.
Przyczyny Mała Nadwaga Przedłuża Życie:
Objawy czasach nikogo nie dziwi fakt, iż osoby otyłe i z niedowagą umierają przedtem, lecz informacja, iż mała nadwaga przedłuża życie może zaskakiwać. Okazuje się gdyż, iż kilka zbędnych kilogramów może mięta pieprzowa.
Przyczyny Muzyka Potrafi Uzdrawiać:
Objawy jak lek. Pomaga ona w leczeniu depresji i łagodzeniu bólu. Jednak wybrane gatunki muzyki mogą wzmagać stres i podnosić ciśnienie krwi. Muzyka klasyczna została zakwalifikowana jako najkorzystniej mięta pieprzowa.

Czym jest Mięta pieprzowa znaczenie Słownik leczenie M .

  • Dodano:
  • Autor: