Naparstnica wełnta co to jest
Leczenie Naparstnica wełnista. Definicja: Roślina: Digitalis lanata Ehrart - Naparstnica wełnista.

Czy przydatne?

Definicja Naparstnica wełnista

Co to jest Naparstnica wełnista: Roślina: Digitalis lanata Ehrart - Naparstnica wełnista Rodzina: Scrophulariaceae Opis surowca: Surowcem są liście wyżej wymienionej rośliny zgromadzone w okresie suchej i słonecznej pogody i natychmiast wysuszone. W lecznictwie używa się wyłącznie mianowanych liści - Folium Digitalis lanatae titrantum. Związki czynne: Glikozydy kardenolidnowe pierwotne: lanatozydy A, B, C, D, i wtórne. Lanatozydy pierwotne są glikozydami różnych pochodnych digitoksygeniny o wspólnej części cukrowej. Prócz tego występują saponiny i flawonoidy. Do glikozydów wtórnych należy pomiędzy innymi digoksyna, która jest fundamentalnym glikozydem nasercowym stosowanym w lecznictwie. Działanie: Cardiotonicum. Glikozydy nasercowe służące są w leczeniu niewydolności krążenia pochodzenia sercowego. Wywołują powiększenie kurczliwości mięśnia sercowego, prowadząc do powiększenia wydajności jego pracy. Ponadto wywołują powiększenie napięcia mięśnia sercowego i zwolnienie rytmu pracy. Dzięki temu serce pracuje wolniej lecz wydajniej. Do niekorzystnych działań należy zaliczyć powiększenie pobudliwości mięśnia co może prowadzić do zaburzeń rytmu serca. Surowiec wykazuje także słabe działanie diuretyczne. Surowiec jest służący w postaci preparatów galenowych (mianowanych). Jest również używany do izolacji zespołów kardenolidów. Te ostatnie mają aktualnie większe znaczenie. Przedawkowanie prowadzi do zatrzymania akcji serca w fazie skurczu. Wskazania: Niewydolność krążenia pochodzenia sercowego (jako lek drugiego rzutu), rzadko w częstoskurczu nadkomorowym. Przeciwwskazania: Częstoskurcz nadkomorowy, nadczynność tarczycy, blok przedsionkowo-komorowy, bradykardia. Uwagi: Glikozydy naparstnicy wełnistej są bez pośpiechu wydalane i mogą ulegać kumulacji w organizmie. Przy stosowaniu glikozydów może występować bezsenność, barwne widzenie i występowanie mroczków, zaburzenia akomodacji i słuchu, bóle brzucha, nudności, biegunka, zaburzenie rytmu serca. Występowanie tych objawów jest rezultatem działania toksycznego i wskazuje na przedawkowanie leku. W tej sytuacji należy wykorzystać sole potasu. Stanowiska: W Polsce surowiec pochodzi wyłącznie z upraw. Wygląd zewnętrzny: Liść lancetowaty o równoległym unerwieniu do brzegu blaszki liścia. Szczyt blaszki jest zaostrzony, a jej brzeg gładki albo niekiedy równomiernie piłkowany. Liście są słabo owłosione. Surowiec łatwo pomylić z liściem babki lancetowatej.Surowiec ma gorzki smak
Przyczyny Nowa Metoda Antykoncepcji Dla Mężczyzn:
Objawy nad nową sposobem antykoncepcji dla mężczyzn dokonali zaskakujących odkryć. Wyniki ich badań zostały opublikowane w listopadowym wydaniu czasopisma Science. Dotąd mężczyźni mieli do wyboru tylko dwie naparstnica wełnista.
Przyczyny Narodowy Program Profilaktyki I Leczenia Udaru Mózgu:
Objawy jednym z głownych problemów zdrowotnych współczesnego świata. Socjalne i ekonomiczne konsekwencje udarów w Polsce są szczególnie dotkliwe. Przez wzgląd na tym Narodowy Program Profilaktyki i Leczenia naparstnica wełnista.
Przyczyny Nowoczesne Dozowniki Insuliny:
Objawy dozowników insuliny, tak zwany wstrzykiwaczy (penów) przyczyniło się do postępu w intensywnej insulinoterapii. Wstrzykiwacz jest zmodyfikowaną strzykawką. Pokrętłem ustawia się dawkę insuliny naparstnica wełnista.
Przyczyny Niepłodność U Kobiet A Dieta I Styl Życia:
Objawy żywieniowe i styl życia, mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia niepłodności na skutek zaburzeń owulacji aż o 80%. Wedle badaniami, problem niepłodności zarówno w stanach zjednoczonych ameryki, jak i naparstnica wełnista.
Przyczyny Nowe Możliwości W Zapobieganiu HIV, Chlamydiozie:
Objawy dzieli naukowców od powstania żelu w skład którego wchodzić będzie rodzaj tłuszczu powszechnie występującego w mleku kokosowym i w mleku kobiecym, który zapobiegać będzie zakażeniu niektórym chorobom naparstnica wełnista.

Czym jest Naparstnica wełnista znaczenie Słownik leczenie N .

  • Dodano:
  • Autor: