Postępowanie pooperacyjne co to jest
Leczenie Postępowanie pooperacyjne. Definicja: Po znieczuleniu ogólnym każdy pacjent pozostaje.

Czy przydatne?

Definicja Postępowanie pooperacyjne

Co to jest Postępowanie pooperacyjne: Po znieczuleniu ogólnym każdy pacjent pozostaje pozostaje pod nadzorem medycznym (lekarza albo pielęgniarki) w sali pooperacyjne do czasu pełnego powrotu świadomości.Pacjenci, którzy mieli wykonane bardzo obciążające i skomplikowane operacje (na przykład kardiochirurgiczne) albo pacjenci z powikłaniami w trakcie znieczulenia są przewożeni do oddziału intensywnej terapii. Najistotniejszym problemem bezpośrednio po operacji jest sposobność przedłużonego działania leków nasennych co może powodować wystąpienie zaburzeń oddechu, pracy serca i ciśnienia tętniczego. W celu zminimalizowania ryzyka zaburzeń oddechowych i krążenia chory jest stale monitorowany (EKG, ciśnienie krwi, tętno, liczba tlenu we krwi, temperatura, liczba moczu). Zakres monitorowania zależny jest od wieku, rodzaju operacji i znieczulenia, chorób współistniejących. Pacjentom po znieczuleniu ogólnym zazwyczaj podawany jest tlen poprzez maseczkę albo wąsy donosowe. Podawane wszystkim kroplówki mają za zadanie dostarczenie wody i elektrolitów. Po znieczuleniu ogólnym i ustępowaniu blokady po znieczuleniu przewodowym chory rozpoczyna odczuwać ból w ranie pooperacyjnej. Dlatego także istotne jest skuteczne postępowanie przeciwbólowe. Podanie leków bezpośrednio po pojawieniu się bólu zapobiega jego narastaniu i pozwala zmniejszyć dawkę. Środki przeciwbólowe mogą być podawane wieloma drogami: doustnie, domięśniowo, podskórnie, dożylnie i doodbytniczo, a również poprzez cewnik założony w okolicę splotu nerwowego albo do kręgosłupa. Pierwsza dawka leku powinna zostać podana zaraz po zgłoszeniu wystąpienia bólu poprzez pacjenta, kolejne w precyzyjnych odstępach czasowych, zależnych od stosowanego leku. W momencie pooperacyjnym regularnie występują nudności i wymioty co wiąże z możliwością zachłyśnięcia się treścią pokarmową do płuc (słabe odruchy obronne krtani przy niepełnym wybudzeniu i senności). Dlatego także, każdorazowe wystąpienie nudności należy zgłosić pielęgniarce, by można było podać leki przeciwwymiotne i w ten sposób zminimalizować ryzyko wymiotów. Po pełnym wybudzeniu ze znieczulenia i podaniu środków przeciwbólowych każdy pacjent powinien stosować "gimnastykę oddechową" polegającą na powolnych wydechach poprzez usta ułożone "w ryjek" albo przez dmuchanie w rurkę, której końcówka umieszczona jest pod wodą, aż do momentu pojawienia się pęcherzyków powietrza. Zadaniem tych ćwiczeń jest głębokie upowietrznianie płuc by zapobiec ewentualnemu zapaleniu płuc. Gimnastykę oddechową należy stosować 4 - 5 razy na godzinę. Jeśli nie ma przeciwwskazań ze strony chirurgicznej i zniesiony jest ból pooperacyjny, chory powinien siadać i wstawać już kolejnego dnia. Szczególne istotne to jest u osób z żylakami kończyn dolnych, bo długie przebywanie w pozycji leżącej grozi postępem zakrzepów i ich powikłań
Przyczyny Praca W Ogrodzie - Dobra Dla Kości:
Objawy informacja, iż dieta bogata w wapń jest istotna dla budowania silnych kości, lecz czy słyszałeś, iż robota w ogrodzie i na podwórzu także korzystnie wpływa na szkielet? Badacze z Uniwersytetu w postępowanie pooperacyjne.
Przyczyny Palenie Cygar A Twoje Zdrowie:
Objawy wykazały, iż palenie cygar wiąże się z występowaniem raka j. ustnej (warg, języka, j. ustnej i gardła), krtani, płuc i przełyku. Ponadto badania te wykazały mocną zależność pomiędzy paleniem cygar a postępowanie pooperacyjne.
Przyczyny Podział Okresów Menopauzy:
Objawy klimakterium na następujące okresy: premenopauzę- Moment gdzie nie ma jeszcze ewidentnych objawów zaburzeń hormonalnych, lecz w badaniach stwierdza się podwyższenie poziomu FSH i inicjalną owulację w postępowanie pooperacyjne.
Przyczyny Poparzenia Słoneczne - Jak Sobie Pomóc:
Objawy poparzeń posłonecznych lepiej unikać jak ognia. Zazwyczaj jednak każdemu z nas się one częściej albo rzadziej zdarzają. A oto kilka praktycznych wskazówek: W przypadku wystąpienia rumienia skóry postępowanie pooperacyjne.
Przyczyny Pielęgnacja Soczewek Kontaktowych:
Objawy pielęgnowanie soczewek jest niezbędne dla bezpiecznego i wygodnego ich noszenia. Odpowiednia pielęgnacja pozwala na utrzymanie soczewek w czystości, dobrym stanie i uwalnia je od bakterii postępowanie pooperacyjne.

Czym jest Postępowanie pooperacyjne znaczenie Słownik leczenie P .

  • Dodano:
  • Autor: