Szałwia lekarska co to jest
Leczenie Szałwia lekarska. Definicja: Roślina: Salvia officinalis L. - Szałwia lekarska Rodzina.

Czy przydatne?

Definicja Szałwia lekarska

Co to jest Szałwia lekarska: Roślina: Salvia officinalis L. - Szałwia lekarska Rodzina: Labiatae Opis surowca: Surowcem są liście i ulistnione szczyty pędów szałwi lekarskiej, zgromadzone z roślin niekwitnących, zawierające nie mniej niż 1% olejku. Związki czynne: Surowiec zawiera olejek eteryczny, którego składnikami są : tujon, cyneol, kamfora, borneol i pinen. Prócz tego występują garbniki katechinowe (do 8%), trójterpeny, flawonoidy, gorycze (karnozol). Działanie: Antihydroticum, antiphlogisticum, stomachicum, antisepticum, antidiabeticum. Wyciągi z szałwi posiadają działanie przeciwpotne. Ponadto wyciągi te wykazują działanie przeciwzapalne i hamują postęp drobnoustrojów. Zmniejszają przepuszczalność naczyń włosowatych, a obecność garbników skutkuje hamowanie krwawienia z drobnych ran w przewodzie pokarmowym. Surowiec pobudza wydzielanie soku żołądkowego. Przywraca poprawną perystaltykę jelit, a szczególnie okrężnicy. Wyciągi obniżają nieznacznie poziom cukru we krwi co może mieć znaczenie w leczeniu lekkich przypadków cukrzycy. Działa odkażająco. Wskazania: Nadmierna potliwość, stany zapalne i nieżytowe w przewodzie pokarmowym. Pomocniczo w mieszankach przeciwcukrzycowych. Zewnętrznie w stanach zapalnych j. ustnej i gardła. Uwagi: Spore dawki wyciągu podawane doustnie poprzez dłuższy czas mogą wołać wymioty, otępienie, a nawet skurcze kloniczne. To jest powiązane z obecnością tujonu w olejku eterycznym. Stanowiska: W Polsce i Europie surowiec jest powszechnie uprawiany. Wygląd zewnętrzny: Liść ma kształt wąskoeliptyczny albo lancetowaty. Brzeg blaszki jest drobno karbowany. Liść jest srebrnoszary, obustronnie owłosiony. Unerwienie pierzaste tworzy na dolnej stronie liścia wyraźnie widoczną siateczkę. Surowiec posiada aromatyczny zapach (tujon). Smak gorzkawy
Przyczyny Szczepić? Tak - Szczepić!:
Objawy ochronne?Już od starożytności ludzie poszukiwali ochrony przed chorobami zakaźnymi. Szczepienie jest właśnie taką ochroną, która bazuje na podaniu człowiekowi preparatu zawierającego antygen szałwia lekarska.
Przyczyny Sterylizacja Mężczyzn:
Objawy mężczyzn (wazektomia) bazuje na wycięciu odcinka nasieniowodu. To jest zabieg operacyjny, realizowany w znieczuleniu miejscowym. Dostęp do nasieniowodów uzyskuje się przez nacięcie skóry moszny szałwia lekarska.
Przyczyny Schizofrenia - Otwórzcie Drzwi:
Objawy osób wzięło udział w obchodach pierwszego w Polsce i na świecie - Dnia Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię. Mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Gdańska i wielu innych miast spotkali się w szałwia lekarska.
Przyczyny Stres U Kobiety W Ciąży Przyczyną Wad Płodu:
Objawy przewodnictwem dr Dorthe Hansen, przeprowadzili badania dotyczące wpływu stresu na jaki są narażone kobiet w ciąży na postęp wad u ich dzieci.Badane kobiety podzielono na dwie ekipy: w pierwszej szałwia lekarska.
Przyczyny Sezon Na Kleszcze - Szczepimy Wiedzę:
Objawy medycznych Ewą Marią Duszczyk z Kliniki Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego AM w Warszawie- Pani Lekarz, odnoszę wrażenie, iż w Polsce ciągle jest niska świadomość chorób, które powodują kleszcze, a szałwia lekarska.

Czym jest Szałwia lekarska znaczenie Słownik leczenie S .

  • Dodano:
  • Autor: