Amerykańska gwiazda mówi co to jest
Co to jest, że Amerykańska gwiazda mówi Polkom, jak wygrała z rakiem. Definicja: Fran Drescher.

Czy przydatne?

Definicja Amerykańska gwiazda mówi Polkom, jak wygrała z rakiem w słowniku

Co to jest: Fran Drescher, gwiazda amerykańskiego kina i telewizji, odtwórczyni głównej roli w serialu "Niania" spotkała się z młodzieżą, tak aby opowiedzieć jak wygrała z rakiem.

Przyjechała do Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. Aktorka mówiła o roli inicjalnych badań i diagnozy w walce z chorobą nowotworową.
Wg danych Parlamentu Europejskiego w UE tylko na raka piersi rocznie umiera 88,5 tys. kobiet. W Polsce wykrywa się ok. 14 tys. przypadków zachorowań rocznie. Prawie połowa z chorujących umiera. Kluczowym przyczyną porażki w walce z chorobą jest zbyt późna diagnoza.
Fran Drescher chorowała na raka macicy. W swojej książce zatytułowanej "Cancer Schmancer" aktorka podkreśliła, jak słabo jeszcze zaawansowane są sposoby diagnostyki raka u kobiet. Przy braku ograniczeń finansowych i dostępu do najlepszych lekarzy otrzymanie trafnej diagnozy zajęło jej dwa lata i wymagało zmiany aż ośmiu lekarzy!

Aktorka powołała do życia organizację non-profit Cancer Schmancer Movement. Celem działania organizacji jest pomoc kobietom w wykrywaniu raka w startowych stadiach rozwoju dolegliwości, gdzie jest on w najwyższym stopniu uleczalny. Na witrynie internetowej organizacji często publikowane są wiadomości na temat symptomów raka u kobiet, metod wczesnego wykrywania dolegliwości, a również prowadzi swój blog.
- Na początku trzeba zadbać o własne zdrowie, później o resztę spraw, ponieważ jak będziemy leżeć sześć stóp pod ziemią – to na nic już nie przydamy się naszej rodzinie. Jestem sławna, dostałam raka – czyli powinnam o tym opowiadać, ponieważ mnie chętniej posłuchają niż kogoś zupełnie nieznanego – tj. moje przesłanie - wyznała Fran Drescher.
W Polsce aktorka odwiedziła również Warszawę i Kraków. W Warszawie wzięła udział w marszu na rzecz profilaktyki raka piersi. W Krakowie spotkała się ze studentami pielęgniarstwa i położnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
We wrześniu aktorka została mianowana Wysłannikiem Departamentu Stanu USA do spraw profilaktyki przeciwrakowej. Jej zadaniem jest podnoszenie świadomości w dziedzinie efektywnych metod leczenia raka u kobiet

Czym jest Amerykańska gwiazda mówi znaczenie w Słownik medycyny A .