Biała Księga Polskiego co to jest
Co to jest Biała Księga Polskiego Towarzystwa Onkologicznego. Definicja: Prof. Jacek Jassem.

Czy przydatne?

Definicja Biała Księga Polskiego Towarzystwa Onkologicznego w słowniku

Co to jest Biała Księga Polskiego Towarzystwa Onkologicznego: Prof. Jacek Jassem
Nowotwory złośliwe są już kluczową powodem zgonów wśród mężczyzn w Europie Zachodniej. Za kilka lat podobnie może być także w Polsce - ostrzegają specjaliści w najnowszym raporcie pt. Biała Księga Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.

W ostatnich 20 latach odsetek zgonów na skutek chorób nowotworowych powiększył się w Polsce z 19 do 26 procent, a we Francji - z 30 do 34 procent,,. Kluczowym tego przyczyną jest starzenie się społeczeństw, bo wspólnie z wiekiem powiększa ryzyko zachorowania na raka. - Wiek jest oddzielnym czynnikiem ryzyka chorób otworowych - podkreśla prof. Witold Zatoński z Centrum Onkologii w Warszawie.  Wzrośnie zachorowalność... Wg prognoz demograficznych, do 2020 r. liczba Polaków w wieku ponad 65 lat zwiększy z 13,8 do 18,4 procent,,,. wspólnie z tym będzie zwiększać liczba chorych na raka. Wg dr Joanny Didkowskiej z warszawskiego Centrum Onkologii, w 2015 r. na wszystkie dolegliwości nowotworowe będzie chorować w naszym państwie powyżej 180 tys. osób (w 2008 r. było 156 tys. chorych).

Aktualnie mężczyźni najczęściej umierają na raka płuc i jelita grubego. wśród kobiet kluczową powodem zgonów jest z kolei rak piersi i rak płuca. Prof. Jarosław Reguła, szef Kliniki Gastroenterologii Centrum Onkologii w Warszawie, ostrzega, iż w przyszłości szczególnie będzie wzrastać zachorowalność na raka jelita grubego. W Polsce zachorowalność na ten typ nowotworu do 2020 r. wzrośnie wśród mężczyzn prawie podwójnie. O ile w 2008 r. (najnowsze dane Krajowego Rejestru Nowotworów) na raka jelita grubego chorowało powyżej 8 tys. mężczyzn, to za 9 lat może on zostać wykryty u 15,5 tys. z nich. Nadal będzie wzrastać zachorowalność na raka piersi u kobiet. Wg raportu, liczba nowych przypadków tego typu nowotworu u kobiet do 2020 r. wzrośnie o 30 procent,,,,. - z aktualnych 14,5 tys. do 19 tys. rocznie.Na szczęście rośnie również wykrywalność i skuteczność terapii  - Na szczęście powiększa się także skuteczność wykrywania i leczenia wielu rodzajów raka - zwraca uwagę prof. Zatoński. W Stanach Zjednoczonych Ameryki i Wielkiej Brytanii jest dziś o połowę mniej zgonów na raka piersi u kobiet. Zdaniem profesora, jeszcze lepszym odpowiednikiem jest rak szyjki macicy. Najpierw XX w. był on kluczową powodem zgonów wśród kobiet w obydwu tych państwach. Dziś, dzięki wczesnemu wykrywaniu, należy do rzadziej występujących nowotworów złośliwych. Niestety, w Polsce rak szyjki macicy występuje nadal regularnie. Co roku jest on wykrywany u około 3 300 kobiet, spośród których aż 1 745 umiera. To najwyższy parametr umieralności na ten typ nowotworu w Europie. Tę sytuację mają jednak poprawić bezpłatne, przesiewowe badania cytologiczne, z których w 2010 r. skorzystało 27 procent,,,,,. kobiet w wieku 25-59 lat. - Biała Księga pokazuje jedynie, w jakim miejscu jesteśmy w walce z nowotworami, aby wprowadzić zmiany, które sprawią, iż w przyszłości mniej Polaków będzie umierać na raka - podkreśla prof. Jacek Jassem, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego. Strategia poprawy efektywności opieki nad chorymi na nowotwory zostanie przedstawiona w Zielonej Księdze we wrześniu 2011.dużo jeszcze do zrobieniaProf. Jacek Jassem podkreśla, iż trzeba zrezygnować z ekstensywnego rozwoju onkologii w Polsce. Jego zdaniem, dzięki odpowiednim zmianom organizacyjnym można uzyskać lepsze wyniki leczenia raka, przy użyciu tych środków, jakie są już dostępne. Zdaniem prof. Jassema, potrzebna jest nowa strategia, bo wykonywany od 2006 r. Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych nie przyniósł wystarczających efektów. - Nie oznacza to, iż nie spełnił on swojej roli. Program poprawił wyposażenie ośrodków onkologicznych w sprzęt medyczny, raczej do radioterapii, lecz to nie wystarczy - podkreślił prof. Jassem. Dodał, iż nowym wyzwaniem dla polskiej onkologii jest realizacja postulatu Europejskiego Partnerstwa Na Rzecz Walki z Rakiem. Zobowiązuje on państwa UE, aby do 2013 r. przedstawiły program, który o 15% zwiększy skuteczność walki z rakiem do 2020 r
Objawy Będą Umowy Preskrypcyjne Dla Lekarzy?:
Przyczyny refundacyjny jest nieszczelny, między innymi z braku możliwości kontroli przepisywanych poprzez lekarzy leków. Niekontrolowana preskrypcja zachęca do przepisywania drogich leków w nieuzasadnionych biała księga polskiego towarzystwa onkologicznego co to jest.
Objawy By Zapewnić Pogotowiu Ratunkowemu Kadry Medyczne...:
Przyczyny Rozmawiamy z prof. Pawłem Bożykiem, który po tragicznej śmierci żony chce powołać Fundację Hanny Bożyk Pogotowie Ratunkowe... – Czym zajmie się Fundacja? – Prócz monitorowania przypadków zgonów, do biała księga polskiego towarzystwa onkologicznego definicja.
Objawy Badania Eurocare 2009: Rośnie Odsetek Wyleczeń Chorych Na Raka Piersi:
Przyczyny Pieńkowski, kierownik Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii w Warszawie, współorganizator konferencji w Falentach Zajmowanie się rakiem piersi w moim przypadku biała księga polskiego towarzystwa onkologicznego co znaczy.
Objawy Bezcementowa Alloplastyka Stawu Biodrowego:
Przyczyny artykułu Bezcementowa alloplastyka stawu biodrowego powikłana śródoperacyjnym złamaniem kości udowej . Pełna wersja tekstu - załączona do pobrania w formacie pdf. Wstęp: Celem pracy jest badanie biała księga polskiego towarzystwa onkologicznego słownik.
Objawy Banki Komórek Jajowych: One Już Są Lub Powstają, Ale Funkcjonują W Prawnej Próżni:
Przyczyny jajowych mają być szansą dla kobiet, u których wygasła czynność jajników, bądź przeszły one leczenie onkologiczne i pomimo młodego wieku nie mogą zostać matkami. Jednak właścicielom klinik biała księga polskiego towarzystwa onkologicznego znaczenie.

Czym jest Biała Księga Polskiego znaczenie w Słownik medycyny B .

  • Dodano:
  • Autor: