Były wiceminter jest dziś co to jest
Co to jest, że Były wiceminister jest dziś bardzo rozgoryczony i uważa, że płatnik działa na szkodę.

Czy przydatne?

Definicja Były wiceminister jest dziś bardzo rozgoryczony i uważa, że płatnik działa na szkodę pacjenta... w słowniku

Co to jest: Andrzej Włodarczyk, który w maju br. zrezygnował ze stanowiska wiceministra w zdrowia, dał słowo swojego rozczarowania funkcjonowaniem mechanizmu opieki zdrowotnej, widzianego z siedziby na Miodowej.

W okresie debaty o rynku medycznym wyznał, czego spodziewał się doświadczyć przychodząc do pracy w ministerstwie i jak jego oczekiwania rozminęły się z twardą rzeczywistością.
W pierwszej kolejności wyobrażał sobie, iż nowy minister, który przejmuje resort, zrobi raport otwarcia, a więc przegląda akty prawne. Wyrzuca i poprawia te regulaminy, które wykluczają się nawzajem, a tych w polskich prawie nie brakuje.
W ostrych wyrazach dał słowo temu, w jaki sposób mechanizm prawny prowadzi do sytuacji patologicznych: – W Polsce mamy sytuację, gdzie dwie instytucje, które zamiast współpracować ze sobą, delikatnie mówiąc, reprezentują odmienne interesy i są ze sobą w konflikcie – twierdzi były wiceminister, wskazując na resort zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jego zdaniem płatnik, który powinien reprezentować biznes pacjenta, rozumie realizację tego zadania w dwojaki sposób: z jednej strony dąży do sytuacji, aby była jak największa liczba świadczeń do wykonania, z kolei przez błędną politykę, pośrednio ogranicza dostęp do tych świadczeń.
– Płatnik jest dzisiaj zainteresowany tym, aby wyceny świadczeń były brane z sufitu – uważa Włodarczyk. – Gdyby były rzetelnie wycenione, okazałoby się, iż nie ma na nie pieniędzy, a pacjent musiałby czekać na ich realizację w kilkuletniej kolejce.
– W państwach, gdzie istnieją przejrzyste mechanizmy, na wybrane zabiegi czeka się kilka lat i wszyscy o tym wiedzą – mówi Włodarczyk, przywołując przykład Wielkiej Brytanii. – W Polsce płatnik jest zainteresowany tym, aby o pewnych rzeczach głośno nie mówić. Wydaje mu się, iż występuje w interesie pacjenta, a jest akurat odwrotnie

Czym jest Były wiceminister jest dziś znaczenie w Słownik medycyny B .