Choroby alergiczne: co co to jest
Co to jest, że Choroby alergiczne: co czwarty Polak ma katar, choć nie jest przeziębiony.

Czy przydatne?

Definicja Choroby alergiczne: co czwarty Polak ma katar, choć nie jest przeziębiony... w słowniku

Co to jest Choroby alergiczne: co czwarty Polak ma katar, choć nie jest przeziębiony...: Rozkład odpowiedzi na pytanie dotyczące nieżytów nosa w badanych regionach. Poszczególne liczby oznaczają ekipy wiekowe kolejno:

Dlaczego? Dlatego, iż cierpi na nieżyt nosa. To nie zwyczajny katar, lecz zmiany chorobowe wywołane alergenami. Założyć można, iż powyżej 40 procent Polaków ma (gdyby się im poddawali) dodatnie wyniki testów na powszechnie występujące alergeny.

Taki wniosek można wysnuć z badań przeprowadzonych pod kierownictwem prof. Bolesława Samolińskiego - pierwszych na taką skalę w Europie Środkowo-Wschodniej.
Przygotowywano się do nich poprzez rok, a poprzez dwa lata (2006-2008) je przeprowadzano. Następnie poprzez kilka miesięcy analizowano. Program badawczy „Epidemiologia chorób alergicznych w Polsce” (ECAP) zrealizowany poprzez zespół Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, to unikat na skalę europejską; pierwszy tego rodzaju projekt urzeczywistniony w Europie Środkowo-Wschodniej.
– Wyniki mamy z badań ankietowych przeprowadzonych u wylosowanych osób w wieku od 6 do 44 lat, wśród mieszkańców wsi i miast. Ankieterzy w sumie przebadali 22,5 tys. osób z dziewięciu regionów Polski. Jedna ankieta zawierała 400 pytań. W sumie zgromadziliśmy w systemie 1,5 mln danych. Ankietowanie przeprowadziliśmy bez użycia papieru, z zastosowaniem palmtopów i technik telekomunikacyjnych – podkreśla prof. Samoliński, szef Zakładu Profilaktyki.

Program nie sprowadzał się jedynie do klasycznego respondowania wybranej populacji. Co czwarty z „przepytanych” poddany został szczegółowym badaniom lekarskim.
Zdrowe powietrze, naturalne alergenyZasadniczo na wsi alergików jest prawie podwójnie mniej niż w mieście. To nie tylko za sprawą niewiele- albo nieskażonego związkami chemicznymi powietrza. Na wsi występuje znacząco mniej sztucznych alergenów. Z naturalnymi organizmy mieszkający na wsi, mniej albo bardziej, sobie radzą.
– Wydawałoby się, iż Katowice wypadną w takich badaniach najgorzej. Huty, przemysł itd.. W czasie gdy odnotowaliśmy tu wskaźniki na poziomie średnim dla Polski. To konsekwencje poprawy ekologicznej. W Śląskiem badaniom ankietowym poddano 2434 osoby i w ambulatoriach przebadano 418 osób – informuje współrealizująca ECAP prof. Barbara Rogala z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
– Wyniki badań są jednak alarmujące. powyżej 32 procent śląskich respondentów zgłaszało symptomy nieżytowe nosa, które wystąpiły pośrodku ostatnich 12 miesięcy. Na podstawie badań można stwierdzić, iż prawie co piąty mieszkaniec Katowic – precyzyjnie 68 tys. – ma alergiczny nieżyt nosa.
znacząco większy odsetek alergików żyje we... Wrocławiu. Prof. Smoliński uważa, iż to jest pochodna dużego ruchu samochodowego w ograniczonej przestrzeni. Na bonus potęgowanej sporym ruchem samochodów ciężarowych przejeżdżających poprzez miasto tranzytem.
– Nieżyty nosa są zdecydowanie najczęstszym zespołem objawów chorobowych w badanej populacji. Wynoszą one średnio dla miast – bez mała 40 procent w razie osób niepełnoletnich i 36-37 procent w ekipie dorosłych – podaje Piotr Samel-Kowalik, doktorant w warszawskim Zakładzie Profilaktyki.
70 procent częściej symptomy nieżytu nosa zgłaszają mieszkańcy miast w relacji do terenów wiejskich. Szczególnie w ekipie z przedziału wiekowego 20-44 lata obserwuje się wysoce ważną statystyczną różnicę pomiędzy częstością alergii nosa u mieszkańców wsi i miast.
Nierozpoznany, bagatelizowany... symptomy alergii dróg oddechowych występują poprzez znaczącą część roku. 50 procent ogółu uczulonych cierpi na aktywną postać poprzez dłużej niż 4 tygodnie w roku; najczęściej latem. Badający zwracają uwagę, iż klinicznie „cichy” przebieg alergii poza latem prowadzi do jej nierozpoznania.

Zespół uważa, iż to jest przyczynkiem do powstania programu masowych badań w tym zakresie. Choćby dlatego, iż całoroczne nieżyty nosa aż 8-krotnie zwiększają ryzyko astmy. A ta natomiast – jeżeli także pozostaje nierozpoznana – 5-krotnie powiększa ryzyko śmiertelnego w skutkach zawału serca.
14 z 36 mln Polaków ma cechy alergiczne. Około 9 mln cierpi na katar alergiczny wywoływany poprzez różne alergeny – od kurzu, poprzez sierść psa, po pyłki kwiatowe. Około 3 mln osób dotkniętych jest egzemą alergiczną. Prawie 5,5 mln ma astmę, z czego więcej niż połowa o tym... nie wie
Objawy Czy Załogi Karetek Mają Być Dwuosobowe I Co Z Kierowcami, Którzy Nie Są Ratownikami?:
Przyczyny pogotowia ratunkowego musi być również ratownikiem medycznym, a kierowca ambulansu? Od kilku lat kierowcy wiedzieli, iż jeśli wedle Ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym nie zdobędą uprawnień choroby alergiczne: co czwarty polak ma katar, choć nie jest przeziębiony....
Objawy Centra Urazowe: Potrzebne, Bo SOR-Y Zajmują Się Nie Tym, Czym Powinny?:
Przyczyny urazowych przewiduje nowelizacja ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. W Polsce każdego roku ok. trzech mln osób ulega obrażeniom ciała. Śmiertelność po urazach wynosi 75 na 100 tys choroby alergiczne: co czwarty polak ma katar, choć nie jest przeziębiony....
Objawy Cukrzyca. Czy Ta Choroba Stygmatyzuje Pracownika?:
Przyczyny szacunków - cierpi na cukrzycę ok. 2,6 mln osób, to powyżej 7 procent społeczeństwa. W czasie gdy, ok. 10 procent Polaków z rozpoznaną cukrzycą typu 1 i 65-75 procent z cukrzycą typu 2 nie pracuje na choroby alergiczne: co czwarty polak ma katar, choć nie jest przeziębiony....
Objawy Centralny Wykaz Ubezpieczonych, Czyli Płacisz, Ale Cię W Nim Nie Ma...:
Przyczyny wiedzą jak postąpić, gdy po weryfikacji, mechanizm NFZ generuje im nazwiska ich pacjentów, którzy w wykazie nie figurują, mimo, iż okazują im dowód ubezpieczenia. Okazuje się, iż pracujący pacjent choroby alergiczne: co czwarty polak ma katar, choć nie jest przeziębiony....
Objawy Czy W Polsce Naprawdę Brakuje Dawców?:
Przyczyny majowej debaty Rynku Zdrowia dotyczył procedur donacyjnych. W minionym roku liczba przeszczepień narządów spadła w Polsce o jedną czwartą. Do dyskusji zaprosiliśmy luminarzy polskiej medycyny choroby alergiczne: co czwarty polak ma katar, choć nie jest przeziębiony....

Czym jest Choroby alergiczne: co znaczenie w Słownik medycyny C .

  • Dodano:
  • Autor: