Drożej w niepublicznych co to jest
Co to jest, że Drożej w niepublicznych. Definicja: W ostatnim półroczu zarówno prywatne placówki.

Czy przydatne?

Definicja Drożej w niepublicznych w słowniku

Co to jest: W ostatnim półroczu zarówno prywatne placówki służby zdrowia, jak także niepubliczne NZOZ-y podwyższyły ceny usług od 11 do 25 proc.. Zdaniem Zbigniewa Iwanowskiego-Rybaczewskiego, z NZOZ-u w Warszawie przyrost to sukces wzrastających wydatków pracy i utrzymania fachowego personelu.

– Pośrodku ostatniego półrocza cena wizyty u endokrynologa zmieniała się trzy razy − mówi pacjentka, jednej z prywatnych spółek medycznych. − przyrost ceny nie sprawił, iż kolejka do profesora stała się mniejsza. By otrzymać się do prywatnego endokrynologa, czeka się ok. 4 miesięcy, a nawet pół roku.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, iż nie tylko państwowa służba zdrowia, lecz również prywatna cierpi na brak fachowej kadry. Na wizytę profesorską do endokrynologa w Falcku , można liczyć dopiero po 10 września; do proktologa - kolejka jest mniejsza, na wizyte u tego specjalisty mozna liczyć po 10 lipca. Podobne odległe terminy były w Lux – Medzie. Recepcjonistka z tej spółki informuje, iż na wizytę do specjalisty czeka się około trzech tygodni. Podobnie informuje nas w Falcku.
Wg dyrektorów NZOZ-ów pacjenci odchodzą z państwowych placówek do prywatnych. Zapominają, iż istnieją NZOZ-y , które świadczą całkiem dobre usługi i z znający swój fach lekarzy. Dyrektor Zbigniew Iwanowski-Rybaczewski, z NZOZ-u uważa, iż w jego ośrodku niewielki nawet spadek liczby pacjentów jest związany z sezonowością zachorowań.

– Mniej osób przeziębia się, mniej korzysta z dodatkowych usług - mówi Rybaczewski.
Dodaje jednak, iż na swoim terenie jest dość konkurencyjny cenowo. Ma stałą liczbę pacjentów, którym stara się jak najlepiej pomagać w ramach NZOZ-u. Stara się, by nie czekali długo na ekspertów. Na przykład W całej Warszawie kolejki do laryngologów są kilometrowe. Jednak w przychodni przy Odkrytej, szczególnie dzieci mają błyskawiczny dostęp do tego specjalisty.
– Dzwonię mówię, co jest dziecku i na przykład wieczorem mam już umówioną wizytę z laryngologiem – mówi matka jednego z pacjentów NZOZ- u przy Odkrytej.
W NZOZ-ie pracują również bardzo dobrzy pediatrzy i interniści. Mają wiele kontaktów i dobrych pomysłów dla pacjenta. Zdaniem Rybaczewskiego to sukces dobrej współpracy pacjent – doktor. Trzeba się czymś wyróżniać, jeżeli jest tak ogromna konkurencja.
− Wyższe ceny wynikają z wydatków pracy pracowników. Nam zależy by utrzymać stary, sprawdzony personel

Czym jest Drożej w niepublicznych znaczenie w Słownik medycyny D .