Kto pierwszy opracuje co to jest
Co to jest Kto pierwszy opracuje szczepionkę przeciw nowej grypie, czyli wyścig o złote runo.

Czy przydatne?

Definicja Kto pierwszy opracuje szczepionkę przeciw nowej grypie, czyli wyścig o złote runo w słowniku

Co to jest Kto pierwszy opracuje szczepionkę przeciw nowej grypie, czyli wyścig o złote runo: Rządy poszczególnych krajów szykują się do walki z rozprzestrzenieniem się wirusa A/H1N1 i masowo kupują leki i zamawiają szczepionki do walki z chorobą. Dodajmy: zamawiają coś, czego jeszcze nie ma. A zamówienia idą w dziesiątki mln dawek.

To oczywiście kosztuje. Spółki farmaceutyczne na pandemii grypy A/H1N1 - w szczególności w kontekście z jej nadzwyczajnie nośną reklamą, i do tego bezpłatną we wszystkich niemal mediach -zarobią krocie. Ponieważ media, prócz tego iż informują o realnym zagrożeniu, kreują wręcz histerycznie zapotrzebowanie na globalny wytwór, jakim jest efektywna szczepionka przeciw grypie A/H1N1...
Prawie każde doniesienie medialne o następnych sytuacjach nowej grypy, a niemal wszystkie są odnotowywane na łamach różnych publikatorów, kończy się wiadomością o pracach nad szczepionką, i o zamówieniach, jakie składają rządy poszczególnych państw, na taki wytwór. I trudno się temu dziwić, ponieważ zdrowie obywateli to poważny argument w politycznej grze.
Doniesienia z Francji mówią o tym, iż tamtejszy rząd chce wydać na zakup szczepionek aż mld euro. Zamówiono podobno, ponieważ wszystko to są doniesienia nieoficjalne, powyżej dwa razy tyle szczepionek ilu jest mieszkańców tego państwie.

Rząd australijski zamówił:• 41 mln dawek, testowanej dopiero szczepionki.
Rząd Wielkiej Brytanii także chce zaszczepić swoich obywateli i zamówił już:•130 mln dawek.
Niemcy deklarują zakup:• 50 mln dawek.
Hiszpanie chcą zaszczepić 40 proc. populacji. W Stanach Zjednoczonych Ameryki administracja zarezerwowała już na szczepienia 2 mld. dolarów. Wyrazem cały świat opanowała prawdziwa histeria. Wiadomo, każdy chce być zdrowy, a produkcji leków zarabia się równie duże kapitał, jak na zbrojeniach...
W ubiegłym tygodniu unijna komisarz ds. zdrowia, Andrulla Wasillu przedstawiając szacunki Komisji Europejskiej. I z tychże wynika, iż w Europie należy zaszczepić około 60 mln osób z tak zwany „grup ryzyka”.
– Jeżeli ta ekipa otrzyma szczepionkę, będzie to wystarczające zabezpieczenie przeciw pandemii w Europie – stwierdziła Wasillu.
Zamówieniową histerię podgrzewa również fakt, iż wiadomo, iż dla wszystkich szczepionek, jeżeli już takowe powstaną, na pewno nie wystarczy.
Gra na ogromnym rynkuNa rynku szczepionek niewielu jest liczących się graczy. A to znaczy również, iż ich zarobki zapowiadają się, jak w razie każdego zmonopolizowanego rynku, krociowo. I mimo, iż wciąż trwają badania na szczepionkami i jeszcze ich nie ma, to już zapewne księgowi tych spółek liczą zyski
GlaxoSmithKline przyznaje, iż dzięki szczepionce znacząco poprawi własne wyniki finansowe. Lecz dla koncernów farmaceutycznych nie tylko szczepionka jest ważnym elementem gry. Wzrasta produkcja innych leków, które w obliczu zagrożenia nową grypą sprzedają się jak legendarne ciepłe bułeczki. Sporo państw – aby poprzestać na takim przykładzie – gromadzi lek Relenza, który pomaga w walce z symptomami dolegliwości. Wzrasta sprzedaż wszelkich innych leków „przeciwgrypowych” i wzmacniających. Oczywiście wzrasta w świadomości, za sprawą mediów, zagrożenie – realne albo mniej, to nie nam już rozstrzygać – nową grypą.
GlaxoSmithKline szacuje, iż sprzeda w tym roku leki o łącznej wartości 3 mld funtów. Kto wie, czy ta stawka nie jest zbyt mała, jeżeli zważyć, iż od września spółka w swojej ofercie będzie miała (może mieć) pierwszą na świecie szczepionkę przeciw grypie A/H1N1.
Panika przynosi krocieHisteria związana z grypą A/H1N1, jak się wydaje nieadekwatna do faktycznej skali zjawiska, jest wielkim impulsem dla nabywców produktów produkowanych poprzez koncerny farmaceutyczne. impulsem również do wzrostu ich produkcji. Wyrazem biznes kręci się w idealne.
– w razie ptasiej grypy, boreliozy czy grypy A, a również dziesiątków innych zagrożeń epidemiologicznych wyjątkowo eksponowanych poprzez media, nie sposób nie zauważyć, jak bardzo kreowanie masowej psychozy potrzebne jest producentom farmaceutyków – mówił w wywiadzie dla Rynku Zdrowia prof. Marek Szczepański, kierownik Zakładu Socjologii Rozwoju w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Śląskiego. – Są to faktycznie wielomiliardowe interesy koncernów farmaceutycznych, instytutów badawczych i zespołów naukowych, które z poczuciem misji reagują na tego rodzaju zagrożenia. Bardzo szanuję szeroko rozumiany interes medyczny. Jednak nie lubię, kiedy specjalnie tworzy się klimat sprzyjający panicznym zachowaniom, co natomiast ma „zaprowadzić” potencjalnych pacjentów do aptek.
Nagroda Nobla czekaMimo, iż zamówienia na szczepionkę przeciwko grypie A/H1N1 idą w dziesiątki, a nawet setki mln sztuk, trudno jest odpowiedzieć na pytanie, kiedy rzeczywiście będzie ona dostępna. W Australii rozpoczęto pierwsze na świecie testy na ludziach eksperymentalnej surowicy przeciw wirusowi A/H1N1. Badania prowadzą dwie niezależne spółki biotechnologiczne. Zastrzyki przyjmują ochotnicy z Adelajdy. CSL z Melbourne rozpoczął szczepienia w 20 lipca, a Vaxine podaje swą surowicę ochotnikom od 22 lipca. Wyścig zaczął się. Wyścig trwa. Idzie o zdrowie ludzi i zyski, które procentować będą z tej dbałości o kondycję zdrowotną ludzkości stojącą w przedsionku pandemii.
Zachód chce zdobyć złote runo i wdzięczność ludzkości, a może nawet Nagrodę Nobla. Ma jednak konkurentów. Oto gdyż próby ze szczepionką przeciw nowej grypie rozpoczęto również w chińskiej prowincji Shanxi. Głowy łamią nad tym naukowcy z, a jakże, chińskiej spółki – Hualan. Jakie będą wyniki tych prób? Cały świat oczekuje na nie z wielkim napięciem, równocześnie stwarzając wielką presję na naukowcach i badaczach. Wyścig trwa. Nagrody i profity czekają!
Prof. Nikolai Petrovsky, szef wydziału badań Vaxine, twierdzi, iż za około 6-8 tygodni powinno być wiadomo, czy ich szczepionka chroni skutecznie przed wirusem świńskiej grypy. Bardziej ostrożna jest spółka CSL, która poinformowała, iż ich próby sprawdzające skuteczność szczepionki potrwają ok. siedmiu miesięcy. Nawet, jeżeli okażą się sukcesem, twierdzą przedstawiciele CSL, to szczepionka nie przyda się Europie przed jesiennym sezonem grypowym.
Cały świat czeka z zapartym tchem i otwartymi portfelami na szczepionkę przeciwko A/H1N1. Koncerny farmaceutyczne zarobią jednak również i na tym oczekiwaniu, sprzedając w wielkich ilościach wszystkie wytwarzane i sprawdzone już leki ok. grypowe. Uwieńczeniem tego oczekiwania będzie szczepionka – kura znosząca przysłowiowe złote jajka. I to w niewiarygodnych ilościach. No i jest jeszcze jedna nagroda: Nobla! kapitał z niej nie są spore, lecz splendor nieskończenie ogromny!
Objawy Kontrowersje Związane Z Nowym Zapisem W Programie Leczenia RZS - Jaki Jest Cel Leczenia?:
Przyczyny obowiązującym programie w części opisującej zakończenie leczenia funkcjonuje zapis, który jest wewnętrznie niespójny, co rodziło poprzez lata problemy interpretacyjne. W ostatnich miesiącach powiodło kto pierwszy opracuje szczepionkę przeciw nowej grypie, czyli wyścig o złote runo co znaczy.
Objawy Konsultant Złożył Rezygnację, Bo Nie Zgadza Się Na:
Przyczyny karetek ratownictwa medycznego stosowanych do transportu chorych zamiast do ratowania realnie zagrożonego życia pacjentów. Stało się tak za sprawą doktora Cezarego Pakulskiego, zachodniopomorskiego kto pierwszy opracuje szczepionkę przeciw nowej grypie, czyli wyścig o złote runo krzyżówka.
Objawy Kilka Rad Dla Osób Marzących O Tym, Aby Osiągnąć 90. Rok Życia:
Przyczyny ludzi może żyć sto i więcej lat. Aczkolwiek teoretycznie możliwe jest, iż człowiek może żyć 120 lat. W rzeczywistości, jeżeli ktoś ma lat dziewięćdziesiąt i cieszy się względnie dobrym zdrowiem, jak kto pierwszy opracuje szczepionkę przeciw nowej grypie, czyli wyścig o złote runo co to jest.
Objawy Kto Może Być Psychoterapeutą - Porządkowanie Rynku Czy Bitwa O Pacjenta?:
Przyczyny Araszkiewicz, były prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego Trwa spór pomiędzy pomiędzy psychiatrami a psychoterapeutami, dotyczący zasad dopuszczania do zawodu psychoterapeuty. Portal kto pierwszy opracuje szczepionkę przeciw nowej grypie, czyli wyścig o złote runo słownik.
Objawy Konsultant Wojewódzki: Wiem, Że Muszę Być Jak Żona Cezara:
Przyczyny Wojewódzki konsultant w zakresie kardiologii prof. Lech Poloński zamierza najpierw przyszłego roku rozmawiać z wojewodą śląskim o rezygnacji z funkcji. Prof. przekazał nam, iż gotowy jest rozważyć kto pierwszy opracuje szczepionkę przeciw nowej grypie, czyli wyścig o złote runo czym jest.

Czym jest Kto pierwszy opracuje znaczenie w Słownik medycyny K .

  • Dodano:
  • Autor: