Loic Fretard dla Rynku co to jest
Co to jest, że Loic Fretard dla Rynku Zdrowia: reformy we Francji nie spełniają oczekiwań.

Czy przydatne?

Definicja Loic Fretard dla Rynku Zdrowia: reformy we Francji nie spełniają oczekiwań w słowniku

Co to jest Loic Fretard dla Rynku Zdrowia: reformy we Francji nie spełniają oczekiwań: Porównując mechanizmy opieki zdrowotnej we Francji i Polsce, Loic Fretard, który dopiero co został dyrektorem szpitala Medicover w Warszawie, twierdzi, iż we Francji mechanizm opieki zdrowotnej jest bardzo scentralizowany, regulowany i nadzorowany poprzez administrację publiczną. Dotyczy to również sektora prywatnego.

– Niemal nie ma w nim miejsca na inicjatywy biznesowe i mogę szczerze powiedzieć, iż w pewnych aspektach francuski mechanizm opieki zdrowotnej podlega zbyt wielu regulacjom – powiedział Loic Fretard portalowi Rynek Zdrowia.
– Aktualna przypadek finansowa ubezpieczeń publicznych, z utrzymującym się od lat wysokim deficytem, skłania wszystkie francuskie rządy do reform: każdy nowy rząd proponuje jakąś nową reformę, ale żadna z nich nie przyniosła dotychczas pożądanych, długoterminowych rezultatów – mówi nam Loic Fretard.
– Lecz trzeba także powiedzieć, iż samo społeczeństwo Francji musi zmienić własne zachowania „konsumenckie”, jeżeli pragnie podtrzymać poprzez kolejne pokolenie mechanizm o dzisiejszej jakości i odpowiedniej kosztowej efektywności – dodaje Fretard.

Wyzwania przed Polską i Europą
Zdaniem naszego francuskiego rozmówcy, cała Europa musi zmierzyć się z problemem deficytu pracowników służby zdrowia, we wszystkich jej specjalnościach, aczkolwiek wybrane państwa odczuwają go może mocniej, niż inne: – Dotyczy to w szczególności Polski, która w ostatnich latach jest „eksporterem pracowników opieki zdrowotnej”. Na szczęście wygląda na to, iż trend rozpoczyna się bez pośpiechu odwracać.
Wg Loica Fretarda, mówiąc o potrzebie zmian w polskiej opiece zdrowotnej, podkreśla, iż zróżnicowane potrzeby Polaków wymagają koegzystencji mechanizmów publicznego i prywatnego:
– Chodzi o to, aby prywatnym spółkom medycznym zapewnić większą swobodę rozwoju, ponieważ to stworzy realną szansę na odciążenie sektora publicznego, a poprzez to pośrednio wpłynie jego lepsze funkcjonowanie.
Doświadczenia zagraniczne
Dyrektor Fretard, który pokieruje nowo powstającym szpitalem Medicover, ma doświadczenia w zarządzaniu szpitalami prywatnymi we Francji i w Wietnamie. Porównując rynki, dochodzi do wniosku, iż ważnych różnic kulturowych między Polską i Francją, nie widzi. W Wietnamie z kolei było odmiennie...
– Kultura Azji jest bardzo odmienna od tej europejskiej – w ważnym stopniu kształtował ją konfucjanizm, nie wspominając o rodzinnym kontekście podejmowania decyzji w sprawach zdrowotnych. W państwach zachodnich pacjent sam podejmuje decyzje dotyczące wyboru terapii, czy innych usług medycznych, oczekuje zachowania poufności danych medycznych, informacji o leczeniu i poszanowania prywatności – przypomina Fretard.
– W czasie gdy w Wietnamie rodzina jest zawsze zaangażowana w leczenie pacjenta, wpływa na jego decyzje, wspiera w trakcie pobytu w szpitalu i pomaga w sfinansowaniu wydatków usług medycznych – mówi Loic Fretard. Lecz i tam jest poczucie potrzeby doinwestowania mechanizmu ze źródeł zewnętrznych. Przed 10 laty wietnamski parlament wprowadził prawo umożliwiające postęp prywatnych inwestycji w sektorze opieki zdrowotnej.
Sięgnąć po międzynarodową akredytację
Szpital Medicover w Warszawie, ktorym pokieruje Loic Fretard, będzie miał między innymi oddział kardiologii inwazyjnej, chorób wewnętrznych, intensywnej opieki medycznej, oddział położniczy z pododdziałem neonatologii i oddziałem intensywnej opieki nad noworodkiem. Przedmiot będzie posiadał także Centrum Rehabilitacji i Centrum Diagnostyczne.
Placówka będzie funkcjonować w trybie 24 godz. na dobę. W szpitalu znajdzie się 5 sal operacyjnych, gdzie docelowo będzie przeprowadzanych powyżej 4000 operacji rocznie. Przedmiot pomieści ok. 180 łóżek, a w przyszłości nawet 270.

Dyrektor Fretard zapewnia, iż w nowym szpitalu wszystkie mechanizmy i procedury zostaną podporządkowane temu, aby zapewnić pacjentom jak najwyższe bezpieczeństwo. Dla osiągnięcia tego celu szef kliniki Medicover zamierza posłużyć się między innymi narzędziami międzynarodowej akredytacji szpitali
Objawy Leki Biopodobne: Skuteczność, Bezpieczeństwo Stosowania, Wpływ Na Wydatki Publiczne (Wideo):
Przyczyny Różyk Analizy farmakoekonomiczne udowadniają, iż opłacalne jest wykorzystywanie leków bionastępczych. Erytropoetyny alfa i beta, analog hormonu wzrostu – somatropina, ludzkie insuliny, filgrastym i loic fretard dla rynku zdrowia: reformy we francji nie spełniają oczekiwań.
Objawy Łuszczyca U Dzieci I Młodzieży:
Przyczyny iż łuszczyca dotyka tylko osoby dorosłe. Raczej z tego powodu, iż jej diagnostyka, szczególnie w razie niemowląt, jest wyjątkowo trudna, regularnie także rodzice nie szukają przyczyn zmian skórnych loic fretard dla rynku zdrowia: reformy we francji nie spełniają oczekiwań.
Objawy Lepiej Wykonać Cesarskie Cięcie Niż Mieć Do Czynienia Z Wymiarem Sprawiedliwości?:
Przyczyny więcej dzieci przychodzi na świat poprzez cesarskie cięcie. Z danych NFZ wynika, iż w ten sposób średnio rodzi się już co trzeci noworodek, lecz są regiony, gdzie odsetek ten dochodzi do niemalże 50 loic fretard dla rynku zdrowia: reformy we francji nie spełniają oczekiwań.
Objawy Lekki Uraz Głowy U Dzieci - Propozycja Algorytmu Postępowania Klinicznego:
Przyczyny artykułu Lekki uraz głowy u dzieci - propozycja algorytmu postępowania klinicznego (Medycyna Wieku Rozwojowego, 2010, XIV, 1). Cele pracy: Ocena aspektów epidemiologicznych i klinicznych lekkich loic fretard dla rynku zdrowia: reformy we francji nie spełniają oczekiwań.
Objawy LPR: Nasi Piloci Mają Już Symulator Eurocoptera:
Przyczyny Pogotowie Ratunkowe zaprezentowało profesjonalny symulator lotu śmigłowca Eurocopter EC 135. - To jest jedno z trzech urządzeń tej klasy na świecie - mówi nam dr Robert Gałązkowski, dyrektor LPR loic fretard dla rynku zdrowia: reformy we francji nie spełniają oczekiwań.

Czym jest Loic Fretard dla Rynku znaczenie w Słownik medycyny L .

  • Dodano:
  • Autor: