Maciej Piróg: Centrum co to jest
Co to jest, że Maciej Piróg: Centrum Zdrowia Dziecka nie mieści się w JGP. Definicja: Centrum.

Czy przydatne?

Definicja Maciej Piróg: Centrum Zdrowia Dziecka nie mieści się w JGP w słowniku

Co to jest Maciej Piróg: Centrum Zdrowia Dziecka nie mieści się w JGP: Centrum Zdrowia Dziecka traci co miesiąc, w relacji do poprzedniego mechanizmu rozliczeń, 25 procent środków na leczenie szpitalne. Utraty generuje nowy sposób rozliczeń z Funduszem w ramach Jednorodnych Grup Pacjentów. W podobnej sytuacji znalazło się powyżej 20 wieloprofilowych, wysokospecjalistycznych szpitali dziecięcych III stopnia referencyjności.


Zdaniem Macieja Piróga, dyrektora CZD, konieczne jest wprowadzenie dla nich osobnych przeliczników. W pierwszych dniach listopada dyrektorzy powyżej 20 wieloprofilowych, wysokospecjalistycznych szpitali dziecięcych i konsultanci w dziedzinie pediatrii spotkają się we własnym gronie, by ustalić, co dalej. Ponieważ pewne jest tylko jedno: tak jak jest, pozostać nie może.
JGP nie uwzględniają, jak się okazuje, specyfiki placówek leczących dzieci cierpiące na skomplikowane, a w dodatku liczne schorzenia. Jak rozliczyć w JGP leczenie dziecka chorego na przykład na serce i na nerki? Mechanizm uwzględnia tylko jedno rozwiązanie: przenoszenie małego pacjenta z kardiologii na nefrologię albo odwrotnie. Nefrologia nie rozliczy również procedur leczenia nadciśnienia tętniczego, jeżeli nie ono jest pochodzenia nerkowego. To tylko jeden z długiej listy przykładów.
- Uzyskaliśmy zapewnienie, iż nasze problemy znajdą rozwiązanie dzięki stosownemu zarządzeniu prezesa NFZ - mówiła w sierpniu br. portalowi rynekzdrowia.pl Milena Bardońska, zastępca dyrektora CZD do spraw finansowych. - Fundusz zaproponował nam również, jako metodę przejściową, rozliczanie przez hospitalizację za zgodą płatnika. Problem bazuje na tym, iż zamiast 5 takich hospitalizacji (tyle mamy w normalnych warunkach) musielibyśmy ich mieć 200 miesięcznie, a to bardzo pracochłonny sposób rozliczeń, wymagający zaangażowania bardzo wielu osób.

Tak było dwa miesiące temu.
- Do dziś nie zmieniło się prawie nic – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Maciej Piróg, dyrektor CZD. – Od lipca mamy co miesiąc 75 procent wcześniejszych środków na leczenie szpitalne. Tylko we wrześniu utrata z tytułu JGP wynosi około 3 mln zł. Instytut finansowo stacza się po równi pochyłej. Mam za sobą sporo spotkań, w tym z prezesami NFZ Jackiem Paszkiewiczem i Jackiem Grabowskim, minister Ewą Kopacz i wiceministrami zdrowia. Wszyscy zgadzają się, iż pediatria specjalistyczna nie może być tak traktowana, wykazują zainteresowanie, lecz nic konkretnego się nie dzieje. Nastąpiły wprawdzie pewne zmiany w sposobie kontraktowania, lecz dało nam to w sumie 1 procent środków więcej, a to kropla w morzu potrzeb. Aktualnie podpisuję kontrakt tylko na miesiąc licząc, iż coś się może zmieni.
W pierwszych dniach listopada dyrektorzy powyżej 20 wieloprofilowych, wysokospecjalistycznych szpitali dziecięcych i konsultanci w dziedzinie pediatrii spotkają się we własnym gronie, by ustalić, co dalej. Ponieważ pewne jest tylko jedno: tak jak jest, pozostać nie może.
- Nie chodzi nam o kosmetyczne poprawki, lecz o nowe rozwiązania – podkreśla Maciej Piróg. – JGP uśredniają, lecz w naszym przypadku 80 procent świadczeń jest ponad średniej. Absolutna równość wszystkich ze wszystkimi nie zawsze się sprawdza i określenie, iż każdy dostaje po 48 zł za pkt. nie zawsze jest końcem problemów. We wszystkich państwach stosujących DRG placówki takie, jak nasza, mają inne przeliczniki, co jest prostym uznaniem faktu, iż od każdej reguły są wyjątki. Centrum Zdrowia Dziecka również do nich należy
Objawy Młodzi Pacjenci Z Zawałem Mięśnia Sercowego - Czy Można Coś Zrobić?:
Przyczyny mięśnia sercowego jest nagłe zamknięcie jednej z tętnic wieńcowych dostarczających krew do serca, co natychmiast zaczyna mechanizm obumierania tego obszaru, a więc powstawanie martwicy. Zawał może maciej piróg: centrum zdrowia dziecka nie mieści się w jgp.
Objawy Międzynarodowe Zalecenia Dotyczące Diagnostyki I Terapii Kobiet Z Zaburzeniami Krzepnięcia Krwi:
Przyczyny symptomem zaburzeń krzepnięcia krwi u kobiet są krwotoczne miesiączki. Krwawienie uznaje się za obfite jeżeli:• dochodzi do przesiąkania podpaski albo tamponu pośrodku godziny• następuje przesiąkanie maciej piróg: centrum zdrowia dziecka nie mieści się w jgp.
Objawy Medica Travel: Szwedzka Telewizja Atakuje Polską Ochronę Zdrowia:
Przyczyny stronie głównej Medica Travel Jörgen Petersen publikuje specjalne oświadczenie. - Program szwedzkiej telewizji SVT jest poważnym oskarżeniem, postrzegam to jako atak na polską służbę zdrowia - mówi w maciej piróg: centrum zdrowia dziecka nie mieści się w jgp.
Objawy Mioblasty W Terapii Pozawałowej Niewydolności Serca:
Przyczyny regularnie prowadzi do niewydolności krążenia wynikającej z trwałego uszkodzenia mięśnia sercowego. Uzupełnienie blizny właściwymi komórkami zdolnymi do jej zastąpienia i odtworzenia prawidłowej maciej piróg: centrum zdrowia dziecka nie mieści się w jgp.
Objawy Medycyna Ratunkowa - Tak Zarabiają Lekarze Tej Specjalności W USA:
Przyczyny medycyny ratunkowej zarabiają więcej niż sądziliśmy. Lecz nie u nas, rzecz dotyczy USA. Przykład Stanów przywołaliśmy w tekście pt. „Medycyna ratunkowa: kto nas będzie ratował?” zamieszczonym 1 lipca maciej piróg: centrum zdrowia dziecka nie mieści się w jgp.

Czym jest Maciej Piróg: Centrum Zdrowia znaczenie w Słownik medycyny M .

  • Dodano:
  • Autor: