Medycyna ratunkowa - tak co to jest
Co to jest, że Medycyna ratunkowa - tak zarabiają lekarze tej specjalności w USA. Definicja.

Czy przydatne?

Definicja Medycyna ratunkowa - tak zarabiają lekarze tej specjalności w USA w słowniku

Co to jest Medycyna ratunkowa - tak zarabiają lekarze tej specjalności w USA: Lekarze-eksperci medycyny ratunkowej zarabiają więcej niż sądziliśmy. Lecz nie u nas, rzecz dotyczy USA.

Przykład Stanów przywołaliśmy w tekście pt. „Medycyna ratunkowa: kto nas będzie ratował?” zamieszczonym 1 lipca w portalu rynekzdrowia.pl. Jak się okazuje zarobki amerykańskich lekarzy tej specjalności są obecnie już nawet wyższe niż te orientacyjnie podane nam poprzez prof. Juliusza Jakubaszko, konsultanta krajowego w zakresie medycyny ratunkowej.
Najnowsze dane dotyczące zarobków ekspertów medycyny ratunkowej w stanach zjednoczonych ameryki przekazał nam – po lekturze zamieszczonego w portalu tekstu – lekarz Stanisław Golec, psychiatra i specjalista w zakresie zdrowia publicznego, pracujący na co dzień jako dyrektor medyczny w spółce z branży ubezpieczeń zdrowotnych a związany dydaktycznie i naukowo z Uniwersytem Michigan.
Co rok podwyżkaJak podaje nasz Czytelnik, podstawowa rezydentura z medycyny ratunkowej w stanach zjednoczonych ameryki trwa trzy lata. Płace w trakcie rezydentury specjalizacyjnej zależą raczej od regionu i typu szpitala. Częste są także kombinacje tego treningu z drugą inną rezydenturą (interna, pediatria) i podspecjalizacją (track) taką jak na przykład intensywna leczenie, co może przedłużyć zdobywanie specjalizacji po dyplomie nawet do 7-8 lat.

Rezydent dostaje także zwykle benefity: ubezpieczenia dla siebie i rodziny, płatne wakacje i fundusz postępowy (konferencyjny), którego stawka może wzrastać rokrocznie wspólnie z zaawansowaniem stażu rezydenta.
Doktor specjalizujący się w medycynie ratunkowej w Medical College of Wisconsin Affiliated Hospitals (Milwakee) zarabia 53 tys. dolarów na roku pierwszym, a później co rok uzyskuje podwyżkę o $1000. Rezydentura z zakresu medycyny ratunkowej trwa trzy lata (red. – zobacz link do materiału źródłowego oznaczony pod tekstem numerem 1).
Średnia płacaW San Francisco zarobki poczas rezydentury i podspecjalizacji wahają się od 43 000 do 55 000 dolarów w zależności od roku treningu w specjalizacji albo podspecjalizacji (fellowship) po dyplomie medyka (red. – zobacz link 2). W Chicago zaś zarobki rezydenta w trakcie pierwszego roku wynoszą 45 550 dolarów, w trakcie drugiego – 47 550 dolarów, trzeciego – 49 150 dolarów USA (red. – zobacz link 3).
W okolicach Detroit, w stanie Michigan, zarobki rezydenta oscylują w granicach od $ 47 720 do $ 57 351 w szpitalu Henry Forda (red. – zobacz link 4). Z kolei w podmiejskim szpitalu Beaumont Hospital wynagrodzenie rezydenta rozpoczyna się od $ 47 200 i aktualnie dochodzi do $ 60 100 na 7 roku treningu podspecjalizacyjnego (red. – zobacz link 5).
W opinii doktora Stanisława Golca, biorąc pod uwagę, iż godziny pracy rezydenta nie są normowane – chociaż organ nadzorujący (Accreditation Council for Graduate Medical Education) wydał zalecenie aby nie przekraczać 80 godz. tygodniowo – nie to są zarobki wygórowane pod żadnym względem lecz wystarczają na znośne przetrwanie. Zaletą specjalizacji z medycyny ratunkowej jest robota w systemie zmianowym (8 albo 12 godz.), w trakcie gdy na innych rezydenturach spotyka się sytuacje, gdzie obciążenie codziennymi zajęciami z dyżurami co 3 noce zamyka się w 100-120 godzinach tygodniowo a sobota i niedziela istnieją tylko na kartkach kalendarza.
Po ukończeniu rezydentury z medycyny ratunkowej zarobki lekarza tej specjalności wzrosną 3-4 krotnie na start stałego zatrudnienia na pełnym etacie. obecnie średnia wynagrodzenie krajowa lekarza tej specjalizacji wynosi $ 235 398 (red. – zobacz link 6).
Zarobki ratownika, zarobki pielęgniarkiJak stwierdza lekarz Stanisław Golec, podane poprzez nas przedtem stawki zarobków dotyczą już raczej ratownika medycznego ( w stanach zjednoczonych ameryki – paramedic). Ich zarobki zależą od paru czynników, raczej od posiadanych lat doświadczenia w zawodzie (red. – zobacz link 7). W korespondencji z redakcją portalu rynekzdrowia.pl nasz Czytelnik przytacza także ostatnie opublikowane dane na temat dochodów Amerykanów dotyczące lat 2007-2008. Wtedy średni dochod krajowy na jednego mieszkańca wynosił $ 50 740. Średnia pensja lekarza na pełnym etacie w sektorze prywatnym – $ 177 102 (a na posadzie rządowej $ 176 050). Dla porównania – średnie zarobki pielęgniarki to odpowiednio $ 63 780 i $ 74 460. Z kolei rządowy pułap ubóstwa ustalony na jedna osobę w momencie 2009-2010, to $ 10 830.
Źródła danych:1. http://www.mcw.edu 2. http://health.usf.edu 3. http://em.uchicago.edu 4. http://henryford.com 5. http://www.beaumonthospitals.com 6. http://swz.salary.com 7. http://www.payscale.com
Objawy Mazowsze: Urologów Jak Na Lekarstwo - Czy Grozi Nam Zamykanie Oddziałów?:
Przyczyny konsultant wojewódzki w zakresie urologii zwraca uwagę na problemy kadrowe w tej specjalizacji: sporo oddziałów na Mazowszu już aktualnie ma kłopoty z obsadzeniem dyżurów, a niektórym grozi w medycyna ratunkowa - tak zarabiają lekarze tej specjalności w usa.
Objawy MZ: 45 Mln Zł Rocznie Na Przeszczepy Na 45-Lecie Polskiej Transplantologii:
Przyczyny temu, 26 stycznia 1966 r. w Warszawie przeprowadzony został pierwszy przeszczep nerki w Polsce. - To był bardzo emocjonujący dzień dla nas wszystkich, a w szczególności dla profesora Jana medycyna ratunkowa - tak zarabiają lekarze tej specjalności w usa.
Objawy Martwe Prawo, Ale Prawo. Zakaz Palenia W Szpitalach Psychiatrycznych Nie Funkcjonuje, Ale Resort Zdania Nie Zmienia...:
Przyczyny zakładach opieki zdrowotnej, w tym w szpitalach psychiatrycznych, wprowadziła w połowie listopada 2010 roku znowelizowana ustawa antynikotynowa. Jej zapisy wzbudziły wątpliwości konsultanta krajowego medycyna ratunkowa - tak zarabiają lekarze tej specjalności w usa.
Objawy Medycyna Ratunkowa: Kto Nas Będzie Ratował?:
Przyczyny została zaliczona do tak zwany niezyskownych specjalizacji. Niestety lepsze warunki finansowe dla specjalizujących się mało zmieniły. Nadal niewielu z tą dziedziną medycyny wiąże zawodową przyszłość medycyna ratunkowa - tak zarabiają lekarze tej specjalności w usa.
Objawy Mioblasty W Terapii Pozawałowej Niewydolności Serca:
Przyczyny regularnie prowadzi do niewydolności krążenia wynikającej z trwałego uszkodzenia mięśnia sercowego. Uzupełnienie blizny właściwymi komórkami zdolnymi do jej zastąpienia i odtworzenia prawidłowej medycyna ratunkowa - tak zarabiają lekarze tej specjalności w usa.

Czym jest Medycyna ratunkowa - tak znaczenie w Słownik medycyny M .

  • Dodano:
  • Autor: