Nadzieja na lepsze rokowania co to jest
Co to jest, że Nadzieja na lepsze rokowania w cukrzycy. Definicja: Wyniki uzyskane w.

Czy przydatne?

Definicja Nadzieja na lepsze rokowania w cukrzycy w słowniku

Co to jest Nadzieja na lepsze rokowania w cukrzycy: Wyniki uzyskane w ogólnoświatowym badaniu ADVANCE (Action in Diabetes and Vascular Disease) wskazują, iż intensywne leczenie cukrzycy oparte na preparacie gliklazyd MR lepiej niż leczenie standardowa chroni pacjentów przed postępem ciężkich powikłań naczyniowych cukrzycy typu 2.

Badanie naukowe ADVANCE zostało zainicjowane i zaprojektowane poprzez lekarzy australijskiego instytutu badawczego The George Institute for International Health. Wzięli w nim udział badacze z 20 państw, w tym z Polski. Do badania włączono 11 140 chorych na cukrzycę typu 2, których leczono i obserwowano poprzez niemal 5 lat. W Polsce badaniami objęto 604 pacjentów leczonych w 17 ośrodkach.
W okresie trwania badania porównywano efekty intensywnego leczenia przeciwcukrzycowego opartego na preparacie gliklazyd MR z konwencjonalnym leczeniem wg. lokalnych standardów. Uzyskane wyniki potwierdziły, iż możliwe jest bezpieczne i jednocześnie intensywne leczenie chorych na cukrzycę typu 2.
– W badaniu ADVANCE powiodło się efektywnie zredukować poziom hemoglobiny glikowanej do wartości 6,5%. Dowiedzieliśmy się również, iż intensywna leczenie oparta na gliklazydzie MR spowodowała pomniejszenie liczby ciężkich powikłań naczyniowych cukrzycy, zwłaszcza nefropatii, która jest powodem zgonów wielu pacjentów cierpiących na cukrzycę typu 2 na całym świecie, w tym również naszych polskich pacjentów – komentuje te wyniki prof. Jacek Sieradzki, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Metabolicznych Collegium Medicum UJ, koordynator badania ADVANCE w Polsce.

Wykorzystanie intensywnego leczenia gliklazydem MR przyniosło zmniejsznie ryzyka ciężkich powikłań cukrzycy o 10%, czemu towarzyszyło pomniejszenie o 1/5 częstości występowania chorób nerek. Taka leczenie wiąże się także z mniejszą liczbą zgonów z przyczyn sercowo-naczyniowych – o 12%, w porównaniu do ekipy o standardowej kontroli cukru.
Jak podkreśla prof. Jacek Sieradzki ogromnie ważna jest również obserwacja, iż w odróżnieniu do prowadzonego przedtem badania ACCORD (zostało przerwane w lutym 2008 roku) w badaniu ADVANCE nie wykazano zwiększonej liczby zgonów w ekipie leczonej intensywnie.W badaniu ADVANCE zaobserwowano z kolei trend w kierunku zmniejszonej liczby zgonów w ekipie intensywnie leczonej, przy porównywalnych wartościach hemoglobiny glikowanej HbA1c w obu badaniach.
W ocenie profesora Sieradzkiego, dla środowiska medycznego wyniki badania ADVANCE mają spore znaczenie. Potwierdzają celowość ścisłej kontrolii glikemii wedle wytycznymi Polskiego Towarzystywa Diabetologicznego (w celu uzyskania poziomu hemoglobiny glikowanej 6,5 %) i konieczność wieloczynnikowego leczenia cukrzycy typu 2, które pozwoli uniknąć ciężkich powikłań naczyniowych.
Wyniki badania zostały ogłoszone 6 czerwca br. w trakcie Kongresu American Diabetes Association (ADA) w San Francisco
Objawy Nazwiska Skazanych Lekarzy Publikowane W Prasie Codziennej. Czy To Zbyt Surowa Kara?:
Przyczyny błędy lekarskie coraz częściej trafiają na sądowe wokandy, nikogo już nie dziwi, podobnie jak wyroki skazujące dla lekarzy, którzy dopuścili się błędu w sztuce. Może jednak dziwić decyzja Sądu nadzieja na lepsze rokowania w cukrzycy.
Objawy Nie Czekaj Na Lekarza. Sam Możesz Regularnie Mierzyć Wzrost Twojego Dziecka!:
Przyczyny przedszkolach zmierzono dzieci. To obiekt ogólnopolskiej kampanii Z badań opinii publicznej wynika, iż co dziesiąty Polak w ogóle nie mierzy swojego dziecka. Badaniami kierowały: prof. Barbara nadzieja na lepsze rokowania w cukrzycy.
Objawy Nowy Obraz Genetyki Autyzmu:
Przyczyny autyzmu jest spowodowanych poprzez wady genetyczne, które zakłócają umiejętność mózgu do uczenia się Donosi o tym „The Times” za pośrednictwem onet.pl. Szczegóły badań zostały opublikowane na łamach nadzieja na lepsze rokowania w cukrzycy.
Objawy Nowelizacja Rozporządzenia Ws. Wymagań Wobec Kierownika Laboratorium: Zostało Bardzo Mało Czasu:
Przyczyny obowiązującymi przepisami kierownicy laboratoriów muszą legitymować się prawem wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego i posiadać specjalizację zgodną z profilem danego laboratorium. Aktualny nadzieja na lepsze rokowania w cukrzycy.
Objawy Nie Bierz Serca Do Nieba, Ani Do Ziemi. Zostaw Je Ludziom!:
Przyczyny stycznia) w kalendarzu Dzień Transplantologii. Dzień, gdzie warto sobie przypomnieć (i o tym nie zapomnieć), iż prawie wszystkie dolegliwości da się wyleczyć w sposób farmakologiczny. Przeszczepienia nadzieja na lepsze rokowania w cukrzycy.

Czym jest Nadzieja na lepsze rokowania znaczenie w Słownik medycyny N .

  • Dodano:
  • Autor: