Nadzieja na lepsze rokowania co to jest
Co to jest, że Nadzieja na lepsze rokowania w cukrzycy. Definicja: Wyniki uzyskane w.

Czy przydatne?

Definicja Nadzieja na lepsze rokowania w cukrzycy w słowniku

Co to jest Nadzieja na lepsze rokowania w cukrzycy: Wyniki uzyskane w ogólnoświatowym badaniu ADVANCE (Action in Diabetes and Vascular Disease) wskazują, iż intensywne leczenie cukrzycy oparte na preparacie gliklazyd MR lepiej niż leczenie standardowa chroni pacjentów przed postępem ciężkich powikłań naczyniowych cukrzycy typu 2.

Badanie naukowe ADVANCE zostało zainicjowane i zaprojektowane poprzez lekarzy australijskiego instytutu badawczego The George Institute for International Health. Wzięli w nim udział badacze z 20 państw, w tym z Polski. Do badania włączono 11 140 chorych na cukrzycę typu 2, których leczono i obserwowano poprzez niemal 5 lat. W Polsce badaniami objęto 604 pacjentów leczonych w 17 ośrodkach.
W okresie trwania badania porównywano efekty intensywnego leczenia przeciwcukrzycowego opartego na preparacie gliklazyd MR z konwencjonalnym leczeniem wg. lokalnych standardów. Uzyskane wyniki potwierdziły, iż możliwe jest bezpieczne i jednocześnie intensywne leczenie chorych na cukrzycę typu 2.
– W badaniu ADVANCE powiodło się efektywnie zredukować poziom hemoglobiny glikowanej do wartości 6,5%. Dowiedzieliśmy się również, iż intensywna leczenie oparta na gliklazydzie MR spowodowała pomniejszenie liczby ciężkich powikłań naczyniowych cukrzycy, zwłaszcza nefropatii, która jest powodem zgonów wielu pacjentów cierpiących na cukrzycę typu 2 na całym świecie, w tym również naszych polskich pacjentów – komentuje te wyniki prof. Jacek Sieradzki, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Metabolicznych Collegium Medicum UJ, koordynator badania ADVANCE w Polsce.

Wykorzystanie intensywnego leczenia gliklazydem MR przyniosło zmniejsznie ryzyka ciężkich powikłań cukrzycy o 10%, czemu towarzyszyło pomniejszenie o 1/5 częstości występowania chorób nerek. Taka leczenie wiąże się także z mniejszą liczbą zgonów z przyczyn sercowo-naczyniowych – o 12%, w porównaniu do ekipy o standardowej kontroli cukru.
Jak podkreśla prof. Jacek Sieradzki ogromnie ważna jest również obserwacja, iż w odróżnieniu do prowadzonego przedtem badania ACCORD (zostało przerwane w lutym 2008 roku) w badaniu ADVANCE nie wykazano zwiększonej liczby zgonów w ekipie leczonej intensywnie.W badaniu ADVANCE zaobserwowano z kolei trend w kierunku zmniejszonej liczby zgonów w ekipie intensywnie leczonej, przy porównywalnych wartościach hemoglobiny glikowanej HbA1c w obu badaniach.
W ocenie profesora Sieradzkiego, dla środowiska medycznego wyniki badania ADVANCE mają spore znaczenie. Potwierdzają celowość ścisłej kontrolii glikemii wedle wytycznymi Polskiego Towarzystywa Diabetologicznego (w celu uzyskania poziomu hemoglobiny glikowanej 6,5 %) i konieczność wieloczynnikowego leczenia cukrzycy typu 2, które pozwoli uniknąć ciężkich powikłań naczyniowych.
Wyniki badania zostały ogłoszone 6 czerwca br. w trakcie Kongresu American Diabetes Association (ADA) w San Francisco
Objawy Niezarejestrowane Wskazania Kliniczne: A Jednak Brak Teraz Refundacji Leków W Takich Przypadkach:
Przyczyny leków w razie ich ordynacji we wskazaniach klinicznych niewymienionych w Charakterystyce Produktu Leczniczego (ChPL) - na który wskazywał portal rynekzdrowia.pl - został poruszony w czasie nadzieja na lepsze rokowania w cukrzycy.
Objawy Nie Czekaj Na Lekarza. Sam Możesz Regularnie Mierzyć Wzrost Twojego Dziecka!:
Przyczyny przedszkolach zmierzono dzieci. To obiekt ogólnopolskiej kampanii Z badań opinii publicznej wynika, iż co dziesiąty Polak w ogóle nie mierzy swojego dziecka. Badaniami kierowały: prof. Barbara nadzieja na lepsze rokowania w cukrzycy.
Objawy Niechciane Pamiątki Z Wakacji, Czyli Groźne Wirusy, Bakterie I Pasożyty:
Przyczyny pasożyty - spotkanie z nimi może zamienić nasz urlop w prawdziwy koszmar. Świadomość zagrożeń i przestrzeganie zasad higieny, zdaniem ekspertów Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, są kluczem do nadzieja na lepsze rokowania w cukrzycy.
Objawy Neurolodzy Z CZD Prezentują Wyniki Swoich Badań: Czy To Przełom W Leczeniu Padaczki?:
Przyczyny guzowate, chorobę, która u 80 procent, dzieci objawia się padaczką, nie było dotychczas leku, a standardowa leczenie opierała się wyłącznie na leczeniu objawów. Dzięki badaniom prowadzonym poprzez nadzieja na lepsze rokowania w cukrzycy.
Objawy NFZ Kontra Wojewodowie: Kto Właściwie Winien Odpowiadać Za Kontraktowanie Ratownictwa:
Przyczyny zmian w zasadach kontraktowania ratownictwa medycznego. Chce aby to wojewodowie decydowali, kto w danym woj. będzie posiadał umowę na te usługi. Prezes NFZ wystąpił w tej sprawie do ministrów nadzieja na lepsze rokowania w cukrzycy.

Czym jest Nadzieja na lepsze rokowania znaczenie w Słownik medycyny N .

  • Dodano:
  • Autor: