NIK: będzie kontrola w co to jest
Co to jest, że NIK: będzie kontrola w warszawskim Centrum Onkologii i innych instytutach. Definicja.

Czy przydatne?

Definicja NIK: będzie kontrola w warszawskim Centrum Onkologii i innych instytutach w słowniku

Co to jest NIK: będzie kontrola w warszawskim Centrum Onkologii i innych instytutach: Najwyższa Izba Kontroli skontroluje wszystkie instytuty podległe Ministerstwu Zdrowia - to jeden z efektów niepokojących sygnałów kierowanych do NIK, związanych z sytuacją w Centrum Onkologii - Instytut im. M. Curie-Skłodowskiej w Warszawie.

Jak powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Paweł Biedziak, rzecznik prasowy NIK, na przełomie sierpnia i września Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi wszystkie instytuty podległe resortowi zdrowia, w tym Centrum Onkologii w Warszawie, gdzie ostatnio doszło do wycięcia pacjentowi zdrowej nerki zamiast chorej.Nie chodzi o tragiczny incydent Lecz nie ten tragiczny incydent spowodował kontrolę. Do NIK napływały powtarzające się od lat sygnały o koszmarnych kolejkach w przychodni Centrum Onkologii na Ursynowie.- Przypuszczam, iż sama kontrola w placówkach potrwa do grudnia. Później trzeba będzie napisać raport, który - jak sądzę - będzie gotowy w kwietniu albo w maju 2012 r. Kontrola będzie dotyczyła raczej spraw finansowych, czyli przetargów, finasowania remontów i inwestycji, a również kosztów na usługi medyczne - wyjaśnił nam Biedziak.W opinii wiceministra zdrowia Andrzeja Włodarczyka, kontrola NIK byłaby przydatna instytutowi. W rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl powiedział, iż NIK zobowiązana jest przedstawić wnioski pokontrolne osobie, która zarządza jednostką. - Wnioski te są bardzo istotne. Pokazują kierunki działań, ułatwiają restrukturyzację. Dlatego nie miałbym nic przeciwko temu, tak aby NIK skontrolował Instytut Onkologii - dodał Włodarczyk.niezbędna restrukturyzacja Wiceminister podkreślił także, iż jego resort powoła zespół, który ma doprowadzić do restrukturyzacji instytutu, tak aby ten mógł spełniać rolę, która była pierwotnie mu przypisana. - Miał być on wiodącym ośrodkiem w państwie, jeżeli chodzi o onkologię. Powinien emanować wieloma działaniami, a dzisiaj tak nie jest - przypomniał Andrzej Włodarczyk.Jego zdaniem nowy dyrektor (został nim prof. Marian Reinfuss) musi przeprowadzić audyt i przeorganizować pracę przychodni, aby pracowała na dwie zmiany.jest tu sajgonTymczasem Gazeta Wyborcza publikuje wypowiedź lekarki z przychodni w Centrum Onkologii. Skarży się, iż przyjmuje na dzień powyżej 50 pacjentów: - Czasami są trzy osoby w gabinecie. Tu pacjentka goła, tu ktoś wchodzi o coś spytać, tu ktoś chce donieść kartę. Wariactwo. Jak w fabryce na taśmie lub na kasie w Biedronce - opowiada.Wyjawia również powody, dla których kontrola Rzecznika Praw Pacjenta nie dostrzegła nic niewłaściwego w funkcjonowaniu przychodni: - Pacjentki nie skarżyły się, jak faktycznie jest. Nie chcą nam narobić problemów. Boją się, iż później ich nie przyjmiemy. Lecz niech ktoś wreszcie do cholery powie głośno, jaki tu sajgon - apeluje lekarka
Objawy Na Kongresie Trochę Powiało Optymizmem:
Przyczyny roku akademickiego będą rezerwowane kapitał na dofinansowanie studiów tych pielęgniarek, które mają spory staż i praktykę Mamy z czego się cieszyć – zawód pielęgniarki jest zawodem z wyższym nik: będzie kontrola w warszawskim centrum onkologii i innych instytutach.
Objawy Nowe Przeciwciała Monoklonalne I Leki Immunomodulujące W Terapii SM (Wideo):
Przyczyny Selmaj Jaki jest spodziewany scenariusz rozwoju terapii w stwardnieniu rozsianym (SM) w najbliższych kilku latach? – Prawie wszystkie nasze przewidywania mogą się spełnić, są leki nad którymi badania nik: będzie kontrola w warszawskim centrum onkologii i innych instytutach.
Objawy Nasi Ratownicy Dogonili Amerykanów, Ale Nadal Trochę Im Zazdroszczą...:
Przyczyny konferencji prasowej nasi ratownicy mieli okazję pokazać pozyskane w stanach zjednoczonych ameryki trofea Polscy ratownicy wrócili z II Międzynarodowych Zawodów Ratownictwa Medycznego w stanach nik: będzie kontrola w warszawskim centrum onkologii i innych instytutach.
Objawy Nie Mamy Polowego Szpitala Zgodnego Ze Wszystkimi Unijnymi Zaleceniami:
Przyczyny szpitalami polowymi ustala się u nas nawet namioty z ratownikami i fundamentalnym wyposażeniem. Rzeczywistość wygląda nieco odmiennie... - W Polsce nie ma prawdziwego szpitala polowego, z pełną nik: będzie kontrola w warszawskim centrum onkologii i innych instytutach.
Objawy NIK: Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych Jest Nieefektywny I Źle Nadzorowany:
Przyczyny ramach programu występowały i otrzymywały je nawet te placówki, które nie miały wymaganego sprzętu, ani odpowiednio przygotowanych lekarzy. Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych znalazł nik: będzie kontrola w warszawskim centrum onkologii i innych instytutach.

Czym jest NIK: będzie kontrola w znaczenie w Słownik medycyny N .

  • Dodano:
  • Autor: