Operacyjne leczenie co to jest
Co to jest, że Operacyjne leczenie okołoporodowych obrażeń splotu ramiennego - wyniki w różnych.

Czy przydatne?

Definicja Operacyjne leczenie okołoporodowych obrażeń splotu ramiennego - wyniki w różnych typach uszkodzeń w słowniku

Co to jest Operacyjne leczenie okołoporodowych obrażeń splotu ramiennego - wyniki w różnych typach uszkodzeń: Okołoporodowe uszkodzenia splotu ramiennego występują pod postacią uszkodzeń górnych (C5-C6), górno-środkowych (C-C6-C7) i całkowitych (C5-Th1). Celem pracy, którą załączamy (w formacie pdf) była ocena wyników leczenia operacyjnego w poszczególnych typach uszkodzeń splotu ramiennego.

Materiał i metodyMateriał kliniczny stanowiło 80 dzieci, u których wykonano pierwotny zabieg naprawczy sploturamiennego (neuroliza zewnętrzna, neuroliza wewnętrzna, rekonstrukcja szwem bez pośrednim, rekonstrukcja z wszczepami, rekonstrukcja pozaanatomiczna wewnątrzsplotowa, rekonstrukcja pozaanatomiczna pozasplotowa). U 31 dzieci wykonano dodatkowo 39 zabiegów tenomioplastycznych. W oparciu o powszechnie uznane skale oceny dokonano u 70 dzieci analizy wyników leczenia operacyjnego w różnych typach uszkodzeń.WynikiW wyniku przeprowadzonego leczenia operacyjnego u wszystkich dzieci z uszkodzeniami górnymi uzyskano niezłą i bardzo niezłą funkcję stawu ramiennego i łokciowego. W uszkodzeniach górno-środkowych niezłą i bardzo niezłą funkcję stawu ramiennego obserwowano w 61,5%, a niezłą funkcję stawu łokciowego w 76,9% przypadków. U dzieci z uszkodzeniami całkowitymi niezłą funkcję stawu ramiennego uzyskano w 51,2%, a niezłą funkcję stawu łokciowego w 61% przypadków. W ekipie uszkodzeń całkowitych użyteczną funkcję ręki uzyskano w 53,6% przypadków.Wnioski1. Interwencja operacyjna może być wskazana w każdym typie lokalizacyjnym uszkodzenia splotu ramiennego. Najczęściej jest ona jednak nie zbędna w uszkodzeniach całkowitych i górno-środkowych. 2. Uzyskiwane wyniki leczenia operacyjnego zależą od rozległości uszkodzenia splotu ramiennego. W najwyższym stopniu korzystne rokowniczo są izolowane uszkodzenia części górnej splotu ramiennego.Cały tekst: Jerzy Gosk, Roman Rutowski, Maciej Urban, Roman Wiącek, Piotr Mazurek, Ortopedia Traumatologia Rehabilitacja, 2011; 5(6); Vol. 13, 457-468 - załączony w formacie pdf.
Multimedia
Splot ramienny
0,89 MB
Typ pliku: Prezentacja PDF
Objawy O Niespełnionych Obietnicach Ministerstwa Zdrowia, Czyli Jak Poprawić Finansowanie POZ:
Przyczyny rodzinnych nakłady na fundamentalną opiekę zdrowotną powinny stanowić 20 procent wszystkich środków przeznaczanych na świadczenia medyczne. W czasie gdy w Polsce wspomniany parametr spada, nie operacyjne leczenie okołoporodowych obrażeń splotu ramiennego - wyniki w różnych typach uszkodzeń.
Objawy Onkolodzy Co Kilka Lat Od Nowa Zabiegają U Polityków O Zrozumienie:
Przyczyny dostępu do najskuteczniejszych metod leczenia chorób nowotworowych i organizacyjne ulepszenie pracy oddziałów i szpitali onkologicznych umożliwiające przyspieszenie procesu diagnostyki i terapii. To operacyjne leczenie okołoporodowych obrażeń splotu ramiennego - wyniki w różnych typach uszkodzeń.
Objawy Ocena Ultrasonograficzna Jelita Cienkiego, Grubego I Wyrostka Robaczkowego U Pacjentów Z Mukowiscydozą:
Przyczyny wykonane aparatem wysokiej jakości jest łatwo dostępnym i nieinwazyjnym narzędziem oceny stanu jelit u dzieci z mukowiscydozą, pozwalającym na wykazanie zmian, śledzenie dynamiki przebiegu procesu operacyjne leczenie okołoporodowych obrażeń splotu ramiennego - wyniki w różnych typach uszkodzeń.
Objawy O Szkoleniach I Epikryzie, Czyli Jak Edukować Pacjenta Kardiologicznego:
Przyczyny lekarze wkładają w przygotowanie i wytłumaczenie zaleceń, część pacjentów, dopóki nie dojdzie do zagrażającego życiu incydentu, i tak się do nich nie stosuje; lecz to już temat na inny tekst... Jak operacyjne leczenie okołoporodowych obrażeń splotu ramiennego - wyniki w różnych typach uszkodzeń.
Objawy Onkolodzy Przekonują: Pielęgniarki I Położne Pomogą W Upowszechnieniu Badań Cytologicznych:
Przyczyny tys Polek dowiaduje się, iż ma raka szyjki macicy. Co druga spośród nich przegrywa walkę z chorobą. W czasie gdy z cytologii umożliwiającej inicjalne wykrycie nowotworu korzysta mało powyżej 25 operacyjne leczenie okołoporodowych obrażeń splotu ramiennego - wyniki w różnych typach uszkodzeń.

Czym jest Operacyjne leczenie znaczenie w Słownik medycyny O .

  • Dodano:
  • Autor: