Probiotyk Lactobacillus co to jest
Co to jest, że Probiotyk Lactobacillus rhamnosus GG zmniejsza ryzyko biegunki związanej z pobytem w.

Czy przydatne?

Definicja Probiotyk Lactobacillus rhamnosus GG zmniejsza ryzyko biegunki związanej z pobytem w szpitalu u dzieci w słowniku

Co to jest Probiotyk Lactobacillus rhamnosus GG zmniejsza ryzyko biegunki związanej z pobytem w szpitalu u dzieci: Biegunka jatrogenna u dzieci związana z hospitalizacją pojawia się pośrodku 48 godz. od przyjęcia na oddział i najczęściej spowodowana jest zakażeniem rotawirusowym. Regularnie przedłuża pobyt w szpitalu, zwiększając tym samym wydatki leczenia i obciążając mechanizmy opieki zdrowotnej.

Dlatego celem naukowców z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego była ocena skuteczności podawania probiotycznej bakterii Lactobacillus rhamnosus GG w odniesieniu do profilaktyki rozwoju biegunek jatrogennych u hospitalizowanych dzieci. Tę meta-analizę wykonano na podstawie oceny wyników randomizowanych badań opublikowanych w bazach MEDLINE, EMBASE i Cochrane Library, obejmujących ok. 1000 dzieci w wieku od 1 miesiąca do 18. roku życia. Powyżej połowie z nich podawano probiotyk Lactobacillus rhamnosus GG wraz ze sfermentowanym mlekiem, a również w formie kapsułek albo saszetek. Grupę kontrolną stanowiły dzieci, które przyjmowały placebo albo którym nic nie podawano. Autorzy ocenili ryzyko wystąpienia jatrogennej biegunki i rotawirusowego zapalenia błony śluzowej żołądka i jelit. Wyniki badań wykazały, iż podawanie probiotyku Lactobacillus rhamnosus GG w trakcie pobytu dzieci w szpitalu zmniejszało ryzyko rozwoju biegunki (RR 0.37), jak także objawowego rotawirusowego zapalenia błony śluzowej żołądka i jelit (RR 0.49) w porównaniu z ekipą kontrolną. Nie odnotowano z kolei pozytywnego wpływu przyjmowania probiotyku Lactobacillus rhamnosus GG na wystąpienie bezobjawowego zakażenia rotawirusem, jak także na liczbę dni pobytu w szpitalu i czas trwania biegunki. Co istotne, Lactobacillus rhamnosus GG był dobrze tolerowany - nie zaobserwowano gdyż jakichkolwiek działań niepożądanych w czasie wszystkich badań. Przez wzgląd na powyższym wg autorów badania zredukowanie wydatków związana z przyjmowaniem probiotyku Lactobacillus rhamnosus GG może wynikać nie tyle z krótszego czasu hospitalizacji dzieci, lecz z braku konieczności stosowania na przykład leków przeciwbiegunkowych i wykonywania dodatkowych badań laboratoryjnych. Zdaniem autorów profilaktyczne podawanie probiotyku Lactobacillus rhamnosus GG hospitalizowanym dzieciom może przyczynić się do mniejszej zapadalności na jatrogenne biegunki i zapalenie błony śluzowej żołądka i jelit, szczególnie te spowodowane zakażeniami rotawirusem. Autorzy zaznaczają, iż w analizie nie uwzględnili dzieci z zaburzeniami układu odpornościowego, ciężko chorych, noworodków urodzonych przedwcześnie i dzieci leżących na oddziałach intensywnej terapii, które de facto są w najwyższym stopniu narażone na postęp jatrogennych biegunek. Oprac.: dr nauk medycznych Maciej Chałubińskihttp://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21899584 Aliment Pharmacol Ther. 2011 Nov;34(9):1079-87. Meta-analysis: the effects of Lactobacillus rhamnosus GG supplementation for the prevention of healthcare-associated diarrhoea in children
Objawy Prof. Marek Krawczyk O Pierwszym Przeszczepieniu Wątroby Pacjentowi Zakażonemu Wirusem HIV Oraz O Kondycji Polskiej Transplantologii:
Przyczyny Marek Krawczyk; Fot.: materiały rzecznika prasowego WUM W Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wykonano już 975 transplantacji wątroby. Jednak probiotyk lactobacillus rhamnosus gg zmniejsza ryzyko biegunki związanej z pobytem w szpitalu u dzieci.
Objawy Przychodnie Chcą Twardych Dowodów, A Nie Oświadczeń O Ubezpieczeniu Pacjenta:
Przyczyny porozumienia Naczelnej Porady Lekarskiej i Ministerstwa Zdrowia, pacjent pojawiający się w przychodni bez dowodu ubezpieczenia zostanie bez problemu przyjęty poprzez lekarza. Wystarczy, iż w zamian probiotyk lactobacillus rhamnosus gg zmniejsza ryzyko biegunki związanej z pobytem w szpitalu u dzieci.
Objawy Polska Transplantologia Zaczyna Łapać Oddech...:
Przyczyny złotych do 2020 roku - tyle rząd zamierza przeznaczyć na transplantacje w ramach Narodowego Programu Transplantacji na lata 2011-2020. W ostatnim dziesięcioleciu liczba transplantacji szpiku wzrosła probiotyk lactobacillus rhamnosus gg zmniejsza ryzyko biegunki związanej z pobytem w szpitalu u dzieci.
Objawy Profilaktyka Zakażeń Wirusem RS: W Lutym Początek Rokowań Ze Szpitalami:
Przyczyny Centrali NFZ wpłynął lista 33 ośrodków, wyłonionych poprzez zespół do spraw profilaktyki paliwizumabem, do podania wcześniakom tego preparatu w ramach programu zdrowotnego Profilaktyka zakażeń probiotyk lactobacillus rhamnosus gg zmniejsza ryzyko biegunki związanej z pobytem w szpitalu u dzieci.
Objawy Pomyłka We Wpisie Do Karty Pacjenta Przyczyną Wycięcia Zdrowej Nerki. Uczymy Się Na Błędach...:
Przyczyny cały zespół operujący będzie musiał potwierdzić na głos, jaki zabieg wykonuje. Znane są już wyniki raportu komisji badającej sprawę błędu lekarskiego, polegającego na wycięciu zdrowej nerki, zamiast probiotyk lactobacillus rhamnosus gg zmniejsza ryzyko biegunki związanej z pobytem w szpitalu u dzieci.

Czym jest Probiotyk Lactobacillus znaczenie w Słownik medycyny P .

  • Dodano:
  • Autor: