Profilaktyka zakażeń wirusem co to jest
Co to jest, że Profilaktyka zakażeń wirusem RS: w lutym początek rokowań ze szpitalami. Definicja.

Czy przydatne?

Definicja Profilaktyka zakażeń wirusem RS: w lutym początek rokowań ze szpitalami w słowniku

Co to jest Profilaktyka zakażeń wirusem RS: w lutym początek rokowań ze szpitalami: 27 stycznia do Centrali NFZ wpłynął lista 33 ośrodków, wyłonionych poprzez zespół do spraw profilaktyki paliwizumabem, do podania wcześniakom tego preparatu w ramach programu zdrowotnego "Profilaktyka zakażeń wirusem RS u dzieci z przewlekłą chorobą płuc (dysplazją oskrzelowo-płucną)".

Jak informuje nas rzecznik prasowy NFZ, Andrzej Troszyński, pozostały do wyjaśnienia zagadnienia powiązane z spisem wytypowanych placówek.
– Myślę, iż od początku przyszłego tygodnia, oddziały wojewódzkie NFZ będą mogły zacząć rokowania z wybranymi szpitalami – mówi Andrzej Troszyński.
Nie będzie konkursu ofert15 stycznia br. weszło w życie nowe rozporządzenie ministra zdrowia w kwestii programów zdrowotnych, które było dla prezesa NFZ fundamentem do wydania zarządzenia, opisującego realizację programu.

Na podstawie poprzednich określeń z prof. Ewą Helwich, konsultantem krajowym w zakresie neonatologii, a zarazem koordynatorem projektu podania wcześniakom paliwizumabu (synagisu) i autorką raportu, który był fundamentem do wydania decyzji AOTM, rekomendującej finansowanie synagisu – powołany został tak zwany zespół koordynacyjny.
– W skład zespołu, któremu przewodniczy prof. Helwich, wchodzą konsultanci wojewódzcy w dziedzinie neonatologii i inni zaproszeni eksperci w tej dziedzinie – tłumaczy wiceminister zdrowia Marek Twardowski.
Zadaniem zespołu było między innymi wyłonienie ośrodków, uprawnionych do podawania leku. – W tym przypadku nie będzie konkursu ofert, ponieważ to zbyt długookresowa procedura. Będą za to tak zwany rokowania. Od momentu powołania ośrodków akredytacyjnych, placówki będą miały do dwóch tygodni na rokowania z oddziałami wojewódzkimi NFZ – dodaje Marek Twardowski.
Tak zrobiono w MałopolsceProf. Ryszard Lauterbach, konsultant małopolski w zakresie neonatologii, tuż po zatwierdzeniu programu poprzez minister zdrowia, wytypował dwa ośrodki, które prowadziły profilaktykę paliwizumabem w poprzednim sezonie. Gdyż zbliżał się następny termin podania preparatu, a data rozpoczęcia rokowań nie była znana, konsultant podjął decyzję o zakupie leku i podaniu pierwszej serii dla powyżej 30 dzieci.
– Wedle zaleceniami pani minister, iż na początku należy leczyć pacjentów, a później dochodzić do tego, kto będzie to finansował, podjęliśmy takie działania. Oczywiście poinformowałem o tym NFZ – mówi prof. Lauterbach.
Jolanta Pulchna, rzecznik Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ potwierdza, iż prof. wytypował dwie placówki, które spełniają obowiązki określone poprzez zespół koordynacyjny: – Będziemy mogli zakontraktować świadczenia, gdy szpitale złożą odpowiednie dokumenty.
Wspólny zakup lekuZ załącznika do zarządzenia prezesa NFZ wynika, iż jednostka przystępująca do konkursu na realizację programu wyraża zgodę na przystąpienie do wspólnego zakupu leku.
– Model kwalifikowania pacjentów do profilaktyki, monitorowania i zakończenia profilaktyki ustala, iż z zespołem współpracuje jednostka koordynująca realizację programu. Ośrodkiem takim jest – jak rozumiem – Klinika Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka, której szefem jest prof. Ewa Helwich – dodaje Jolanta Pulchna.
Jednak mecenas Katarzyna Bondaryk z kancelarii Hogan & Hartson wskazuje, iż nawet, jeżeli już wszystkie placówki podpiszą z NFZ umowy na świadczenie, to organizacja koordynująca wspólny zakup leku nie zdąży przeprowadzić procedury przetargowej. Jeśli wcześniaki mają dostawać dawki szczepionki, to procedura zakupu leków musiałaby się zakończyć pośrodku 7 dni, co ze względów proceduralnych (na przykład terminy publikacji ogłoszenia, złożenia ofert) zawartych w Prawie zamówień publicznych, nie jest możliwe.
– Rozwiązaniem byłoby dokonanie zakupu z tak zwany wolnej reki i zrezygnowanie z przeprowadzania przetargu – uważa mecenas Bondaryk. Cena monopolistyWiceminister Marek Twardowski ubolewa, iż cena paliwizumabu jest tak wysoka: – Wydatek podania pięciu dawek w sezonie, to około 25 tys. złotych. Spółka, która jest monopolistą na świecie, nie chce obniżać cen. Żałuję, iż nie ma konkurentów w tej dziedzinie.

Aktualnie w badaniach klinicznych znajdują się przynajmniej dwa leki przeciwko wirusowi RS. Być może jeden z nich, motavizumab, zostanie zarejestrowany jeszcze pod koniec tego roku.
Motavizumab to humanizowane przeciwciało monoklonalne drugiej generacji. Jest oceniany jako lek bardziej efektywny niż paliwizumab, jednak dotychczasowe badania kliniczne nie potwierdziły wpływu na obniżenie parametru umieralności (podobnie jak w razie paliwizumabu).Taniej raczej nie będzieZarówno paliwizumab, jak i motavizumab, to wytwór firmy MedImmune, należącej do spółki AstraZeneca. Firma sprzedała prawa do wprowadzenia na rynek obu preparatów poza USA koncernowi Abbott. Wszystko zostaje więc w rękach tych samych podmiotów.
jeżeli spółki z powodzeniem wprowadzą lek drugiej generacji i zdążą przez marketing „przestawić“ jak największą liczbę pacjentów na motavizumab, przed pojawieniem się wersji generycznej produktu pierwszej generacji (a więc paliwizumabu), to jeszcze poprzez lata cena terapii anty-RSV nie spadnie do poziomu oczekiwanego poprzez płatnika
Objawy Przybywa Dzieci Z Nadwagą I Otyłością. Czy Program Promocji Zdrowia W Szkołach Jest Skuteczny?:
Przyczyny raportu NIK, opublikowanego 16 listopada br., wynika, iż w Polsce przybywa dzieci z nadwagą i otyłością. Kontrolą objęto lata 2009-2011. Już 18 procent uczniów zmaga się z tym narastającym problemem profilaktyka zakażeń wirusem rs: w lutym początek rokowań ze szpitalami.
Objawy Poród Nie Musi Tak Boleć, Czyli Dla Kogo Znieczulenie:
Przyczyny dziecko przychodzi na świat w trakcie porodu, który wymaga wykorzystania znieczulenia. Toczy się następna dyskusja na temat znieczulania zewnątrzoponowego do porodu. Wybrane szpitale już znieczulają profilaktyka zakażeń wirusem rs: w lutym początek rokowań ze szpitalami.
Objawy Przewodniczący Kolegium Lekarzy Rodzinnych: Oczekujemy Ustawy O Podstawowej Opiece Zdrowotnej:
Przyczyny Maciej Godycki-Ćwirko, nowy prezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. W dopiero co opublikowanym stanowisku Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce znalazł się postulat środowiska lekarzy POZ, by profilaktyka zakażeń wirusem rs: w lutym początek rokowań ze szpitalami.
Objawy Promienie Słoneczne Hamują Skórne Komórki Dendrytyczne U Chorych Na Łuszczycę:
Przyczyny więc leczenie słońcem, to dobrze znana sposób postępowania w łuszczycy. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób promienie słoneczne, a wśród nich raczej promieniowanie UV, przyczyniają się do klinicznej profilaktyka zakażeń wirusem rs: w lutym początek rokowań ze szpitalami.
Objawy Pacjent Psychiatryczny W Szpitalu Ogólnym: Konsolidacja Lecznic Odbierze Mu Anonimowość?:
Przyczyny czerwca) radni Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego będą głosować ws. planowanej konsolidacji Wojewódzkiego Ośrodka Lecznictwa Psychiatrycznego i Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu profilaktyka zakażeń wirusem rs: w lutym początek rokowań ze szpitalami.

Czym jest Profilaktyka zakażeń wirusem znaczenie w Słownik medycyny P .

  • Dodano:
  • Autor: