Spór o to jak leczyć co to jest
Co to jest, że Spór o to, jak leczyć uzależnionych od opiatów. Definicja: Jak bumerang wraca.

Czy przydatne?

Definicja Spór o to, jak leczyć uzależnionych od opiatów w słowniku

Co to jest Spór o to, jak leczyć uzależnionych od opiatów: Jak bumerang wraca kwestia metadonu

W Polsce leczenie jednego pacjenta w programie leczenia metadonem kosztuje na dzień średnio około 20-30 zł. Łączny wydatek programów leczenia substytucyjnego zrealizowanych w ramach kontraktów z NFZ w 2007 r. wyniósł 8 911 325 zł.
Podawanie agonisty w odpowiednich dawkach zapobiega występowaniu objawów zespołu abstynencyjnego i redukuje konsekwencje zdrowotne i socjalne powiązane z uzależnieniem. Odpowiednikiem opiatowego agonisty jest metadon. Innym lekiem stosowanym w leczeniu uzależnienia od opiatów jest buprenorfina
Bogusława Bukowska, zastępca dyrektora Krajowego Biura do spraw Przeciwdziałania Narkomanii mówi, iż w Polsce programem leczenia substytucyjnego z zastosowaniem metadonu jest objętych około 1200 pacjentów. Na realizację programu zgodę wyraża wojewoda.

– Każdy z tych pacjentów indywidualnie jest do niego kwalifikowany i indywidualnie jest ustalana dawka leku – tłumaczy Bukowska. – By zostać zakwalifikowanym do programu, trzeba mieć ukończone przynajmniej 18 lat i za sobą kilka nieudanych prób leczenia konwencjonalnego. Po badaniu, gdy doktor stwierdzi, iż pacjent rokuje nadzieję, zostaje objęty programem leczenia substytucyjnego.
Niektórzy leczący się narkomani pozostają w programie po 5-6 lat. Każdego dnia w warunkach ambulatoryjnych (zgodę dla ambulatorium wydaje Sanepid) otrzymują własną dawkę metadonu, podawanego doustnie pod kontrolą lekarza. Przechodzą także systematycznie badanie moczu na obecność innych opiatów niż metadon.
Bogusława Bukowska uważa, iż przez wzgląd na tym, że tolerancja na metadon nie wzrasta, ludzie głęboko uzależnieni, nękani licznymi chorobami, otrzymując ten środek mogą prowadzić bardziej normalne życie niż wówczas, gdy byli raczej zajęci zdobywaniem środków na zakup narkotyków.
To się opłacaObecnie przewarzająca część państw europejskich ma własne odrębne programy leczenia substytucyjnego. Odsetek osób uzależnionych od opiatów i korzystających z tej formy leczenia jest różna w zależności od państwie i regionu i wynosi od 20 do 80 procent, w trakcie gdy w Polsce – 4-5 procent,,
– W liczbach bezwzględnych można podać, iż leczeniem substytucyjnym objęto 80-90 tys. francuskich narkomanów, w razie których nie zdaje egzaminu leczenie tradycyjne drugs free; 70-80 tys. w realiach niemieckich i około 1,2 tys. w polskich – wylicza Bogusława Bukowska. – To stanowczo zbyt niewiele, jak na polskie potrzeby.
W wielu państwach impulsem do rozwoju leczenia substytucyjnego stała się epidemia HIV/AIDS i wirusowego zapalenia wątroby wśród narkomanów i wydatki leczenia tych chorób. Amerykański Departament Służb do spraw Walki z Narkomania (DASA) i Narodowy Instytut Narkomanii oszacowały roczny wydatek utrzymania narkomana uzależnionego od opiatów w Nowym Jorku w(w przeliczeniu na dolary i euro). Policzono, iż nieleczony narkoman na ulicy kosztuje 43 000 USD - 40 000 euro, w więzieniu 43 000 USD - 40 000 euro, w stacjonarnym programie wolnym od narkotyków - 11 000 USD - 10 000 euro, a w programie leczenia substytucyjnego: 2 400 USD - 2 250 euro.
Prawie 9 mln– W Polsce leczenie jednego pacjenta w programie leczenia metadonem kosztuje na dzień średnio około 20-30 zł.(dla porównania w ośrodku rehabilitacyjnym doba leczenia i pobytu pacjenta kosztuje od 60 do 110 zł) – mówi Bogusława Bukowska. – Łączny wydatek programów leczenia substytucyjnego zrealizowanych w ramach kontraktów z NFZ w 2007 r. wyniósł 8 911 325 zł. Dzienna dawka metadonu dla jednego pacjenta wynosi średnio około 70-80 mililitrów. Niemniej jednak istnieją bardzo spore indywidualne różnice: od około 20 do 180 mililitrów na dzień dla jednego pacjenta.
Trudno ocenić, dzięki czemu nastąpił w Polsce nieznaczny spadek zakażeń wirusem HIV, lecz on także jest faktem. Jednak jedną z głównych przyczyn spadku nowych przypadków zakażeń HIV wśród osób uzależnionych od narkotyków są właśnie programy leczenia substytucyjnego (a również programy zamiany igieł i strzykawek).
Nieporozumienia z niezrozumieniaLeczenie substytucyjne ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Ci ostatni uważają, iż metadon służący w tej terapii czyni więcej złego niż dobrego, iż zamiast pomagać, trafia na rynek handlu narkotykami i przysparza niemałych zysków. W Krajowym Biurze do spraw Przeciwdziałania Narkomanii twierdzą z kolei, iż kontrola nad metadonem jest ścisła, a jeżeli ten środek trafia na wolny rynek, to sprawą powinny zająć się właściwe służby.

Leczenie substytucyjne jest służące w uzależnieniu od opiatów, gdy zawiodą konwencjonalne sposoby. Wykorzystuje się w nim substancję o podobnych albo identycznych właściwościach i działaniu jak narkotyk, który spowodował uzależnienie. Taka substancja, nazywana, agonistą jest służąca w celu kontroli uzależnienia
Objawy Standardy Okołoporodowe - Na Efekty Trzeba Poczekać:
Przyczyny Radowicki Od kwietnia br. obowiązują nowe standardy dotyczące opieki okołoporodowej. Co naprawdę zmieniło się w tym zakresie, będzie można jednak powiedzieć za jakiś czas - mówi nam prof. Stanisław spór o to, jak leczyć uzależnionych od opiatów.
Objawy Strategie Neuroprotekcji W Urazach Rdzenia Kręgowego:
Przyczyny neuropatologii pozwolił na poznanie mechanizmów przebiegających w tkance nerwowej we inicjalnym okresie po urazie rdzenia kręgowego (URK). Autorzy: Piotr Tederko 1,2 (A,D,E,F), Marek Krasuski 1,2 (A spór o to, jak leczyć uzależnionych od opiatów.
Objawy Światowy Dzień Astmy - Prezentu Dla Chorych Nie Było:
Przyczyny Zdrowia toczą się rozmowy z producentem omalizumabu, dotyczące kwestii finansowych - powiedział Artur Fałek, dyrektor departamentu polityki lekowej i farmacji w resorcie zdrowia, w trakcie spór o to, jak leczyć uzależnionych od opiatów.
Objawy Specjaliści: Szczepionka Przeciwko HPV - Tak, Ale To Nie Jest Zwolnienie Z Cytologii:
Przyczyny państwa członkowskie sfinansowały program powszechnych szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). - To byłoby coś. Dziś to praktycznie jedyne dostępne nam narzędzie do walki z rakiem spór o to, jak leczyć uzależnionych od opiatów.
Objawy Samorządy Pomagają Zagrypionej Ukrainie Na Granicy... Prawa:
Przyczyny różne odmiany grypy na Ukrainie szacuje się aktualnie na prawie 900 tys.. Wśród nich są chorzy na A/H1N1. Wielu zagrypionych, to ludzie starsi i biedni. Dlatego polska pomoc jest tak potrzeba i spór o to, jak leczyć uzależnionych od opiatów.

Czym jest Spór o to, jak leczyć znaczenie w Słownik medycyny S .

  • Dodano:
  • Autor: