Spot Warszawskiego Hospicjum co to jest
Co to jest, że Spot Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci wywołuje kontrowersje. Definicja: Fot.

Czy przydatne?

Definicja Spot Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci wywołuje kontrowersje w słowniku

Co to jest Spot Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci wywołuje kontrowersje: Fot. Warszawskie Hospicjum dla Dzieci
Mieszkanka Warszawy zaapelowała do hospicjum o zaprzestanie emisji reklamy socjalnej, która - jej zdaniem - przedstawia szpital jako miejsce nieprzyjazne dziecku.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, video ma zachęcać do wpłaty 1 procent podatku na Warszawskie Hospicjum dla Dzieci (WHD). Jest emitowany między innymi na monitorach w wagonach metra. Ukazuje chłopca bez włosów, co ma sugerować, iż jest pacjentem oddziału onkologicznego.Na filmie widać jak mały pacjent jest badany stetoskopem, otrzymuje zastrzyk. Podłączony do aparatury chłopiec jest przerażony. Zamyka oczy, budzi się w ładnym pokoju, przy łóżku siedzą mama i pies. W spocie słychać komunikat: „Hospicjum to powrót do domu. Przekaż 1 procent podatku fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci".Wstrząśnięta spotem czytelniczka Gazety zaapelowała do hospicjum o zaprzestanie emisji reklamy. Wg niej spot przedstawia szpital jako miejsce nieprzyjazne dziecku. Uważa, iż zabiegi medyczne przedstawione  w spocie powodują skojarzenie z gwałtem na ciele i psychice i mogą przerażać dzieci. Wg twórców spotu i przedstawiciela hospicjum, reklama musi opierać się na emocjach, a opieka w szpitalach dziecięcych tak właśnie wygląda.- Odebraliśmy dwa niekorzystne sygnały w kwestii spotu: jeden przedstawiony poprzez Gazetę Wyborczą, drugi od rodziców dziecka chorego na autyzm, które przestraszyło się plakatu. Oprócz tego reklama socjalna WHD miała pozytywny odbiór - mówi portalowi rynekzdrowia.pl dr Tomasz Dangel, anestezjolog, założyciel hospicjum.- Zadaniem reklamy socjalnej jest między innymi pokazywać nieprawidłowości. Po to, aby wywołać przyrost świadomości socjalnej i po to, aby mali pacjencji i ich rodzice wiedzieli, iż mają prawo żądać humanitarnego traktowania w szpitalach - dodaje dr Tomasz Dangel.Zgadza się z tym, iż być może spot nie powinien być pokazywany w metrze, lecz popiera jego treść. - Tj. wybór - czy mówić o trudnych kwestiach, czy nie. Przeciwnicy spotu odczytali go jako wzbudzający lęk i podważający zaufanie do lekarzy. Powiedzmy jednak sobie szczerze, iż jeżeli dziecko płacze na widok lekarza, to nie dlatego, iż obejrzało nasz spot, lecz dlatego, iż na przykład było szczepione czy dostawało zastrzyki bez znieczulenia - mówi dr Dangel. Jak podkreśla, w Polsce od kilku lat popularny jest szczególny krem, który znieczula skórę przed ukłuciem. - Dlaczego nie jest dostępny w przychodniach i szpitalach? Dlaczego lekarzom nie zależy, aby go stosować? Mam nadzieje, iż będzie to bodziec do dyskusji i działań w temacie humanitarnego traktowania dzieci w szpitalach - mówi założyciel warszawskiego hospicjum.Więcej: www.gazeta.pl
Objawy System Jednorodnych Grup Pacjentów Obejmie Także Rehabilitację:
Przyczyny NFZ wprowadzi mechanizm Jednorodnych Grup Pacjentów do rozliczeń rehabilitacji stacjonarnej. Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób wpłynie to na rozmiar finansowania tego zakresu świadczeń. Przyrost spot warszawskiego hospicjum dla dzieci wywołuje kontrowersje.
Objawy Skąd To Oblężenie Porodówek - Za Mało Łóżek Czy Zła Organizacja?:
Przyczyny na świat w stolicy 36 tys. dzieci, jest to o 10 tys. więcej, niż w roku 2006 i powyżej 8 tys. więcej, niż w roku 2007. Warszawskie szpitale ginekologiczno-położnicze przyjęły rekordową liczbę porodów spot warszawskiego hospicjum dla dzieci wywołuje kontrowersje.
Objawy Seksualność Polaków: Leczenie Zaburzeń, To Nadal Tabu W Ochronie Zdrowia:
Przyczyny intymnej sferze życia, to również problem zdrowotny. W czasie gdy, jak przyznaje prof. Zbigniew Lew-Starowicz, krajowy konsultant w zakresie seksuologii, z terapii w tym zakresie praktycznie mogą spot warszawskiego hospicjum dla dzieci wywołuje kontrowersje.
Objawy Sukces Zabrzańskich Kardiochirurgów:
Przyczyny Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu! Przeszczepili oni serce 9-miesięcznej dziewczynce cierpiącej na kardiomiopatię gąbczastą. To, w skali polskiej, pionierski zabieg. Po raz pierwszy spot warszawskiego hospicjum dla dzieci wywołuje kontrowersje.
Objawy Specjaliści: Szczepionka Przeciwko HPV - Tak, Ale To Nie Jest Zwolnienie Z Cytologii:
Przyczyny państwa członkowskie sfinansowały program powszechnych szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). - To byłoby coś. Dziś to praktycznie jedyne dostępne nam narzędzie do walki z rakiem spot warszawskiego hospicjum dla dzieci wywołuje kontrowersje.

Czym jest Spot Warszawskiego Hospicjum znaczenie w Słownik medycyny S .

  • Dodano:
  • Autor: