Szpitalne inwestycje chcą co to jest
Co to jest, że Szpitalne inwestycje chcą dogonić baby boom. Definicja: Wzrostowi liczby narodzin.

Czy przydatne?

Definicja Szpitalne inwestycje chcą dogonić baby boom w słowniku

Co to jest Szpitalne inwestycje chcą dogonić baby boom: Wzrostowi liczby narodzin towarzyszy inwestycyjny boom w szpitalach położniczych
Z danych GUS wynika, iż w 2008 r. zarejestrowano o powyżej 26 tys. urodzeń żywych więcej niż w 2007 r. W I półroczu 2009 r. liczba porodów była o prawie 14 tys. wyższa w relacji do tej z I półrocza 2008 r. Tendencja ta utrzyma się poprzez kilka następnych lat. Przyczyna: kobiety urodzone w latach ostatniego wyżu demograficznego - roczniki 1979-1983, a również 1984-1988 - znajdują się aktualnie w wieku najwyższej płodności.

Do tego dochodzi odwrót od indywidualizmu i „wyścigu szczurów”, na rzecz rodziny. Najlepiej z dwójką, trójką dzieci. Cieszą się ekonomiści i socjologowie. Dyrektorzy oddziałów i szpitali położniczych zachodzą w głowę, jak poradzić sobie tłokiem na porodówkach. Na szczęście, wraz ze wzrostem liczby porodów przybywa także położniczych inwestycji.
Kiedy trzeba, dostawiamy łóżkaBaby boom dał się we znaki między innymi Warszawie. W 2009 r. w stolicy urodziło się powyżej 500 dzieci więcej niż w poprzednim roku. W tym przypadku, prócz tendencji demograficznych i zmiany stylu życia, trzeba jeszcze uwzględnić fakt, iż sporo kobiet przyjeżdża tu tylko rodzić, bo... takie miejsce urodzenia lepiej wygląda w dokumentach. Z badań wynika, iż około 45 procent wszystkich rodzących w stolicy pochodzi spoza Warszawy.
Wzrostowi liczby narodzin towarzyszy inwestycyjny boom w szpitalach położniczych. Miejsc dla rodzących przybędzie już w połowie 2010 r. Trwa rozbudowa szpitali św. Zofii, im. Świętej Rodziny i Szpitala Ginekologiczno-Położniczego „Inflancka”.

W marcu 2010 r. zakończy się budowa pawilonu szpitala przy Inflanckiej, wspólnie z nowoczesnym blokiem porodowym. – Pierwsze pacjentki powinny tam rodzić już w kwietniu – mówi portalowi rynekzdrowia.pl dr Janusz Siemaszko, dyrektor lecznicy.
W prowadzonym poprzez niego szpitalu liczba porodów pośrodku dwóch ostatnich lat powiększyła się z 2,5 tys. do powyżej 4 tys.
– Kluczowym przyczyną jest wprowadzenie poprzez szpital bezpłatnego znieczulenia zewnątrzoponowego. Oprócz tego stosujemy zasadę, iż nie odsyłamy żadnej rodzącej. Jeżeli brakuje miejsc, dostawiamy łóżka, lecz nikomu nie odmawiamy. Stąd taki przyrost ilości porodów, lecz podobne wyniki mają Szpital św. Zofii i Szpital im. Świętej Rodziny – zapewnia dr Siemaszko.
W 2009 r. na inwestycje budowlane w szpitalu „Inflancka” wydano 33 mln zł, w przyszłym planuje się przeznaczyć 27 mln zł.
Miliony na wyższy standardW Szpitalu im. Świętej Rodziny w Warszawie w 2011 r. ruszyć ma Centrum Zdrowia Rodziny z 60 miejscami. Na inwestycję przeznaczono 38 mln zł. W przyszłym roku ma być oddany nowy budynek należący do Szpitala św. Zofii. Znajdzie się w nim 45 nowych łóżek, a placówka będzie mogła podwoić liczbę przyjęć rodzących pacjentek.
W następnych latach planowane są nowe miejsca w Szpitalu Bielańskim i w Szpitalu Południowym, który ma zostać oddany do użytku w 2013 r. W Warszawie można się także urodzić w prywatnym Szpitalu Medicover, który działa od lipca 2009 r. Cena pakietu porodowego, w skład którego wchodzą między innymi szkoła rodzenia, znieczulenie zewnątrzoponowe, poród, wynosi 12 tys. zł.
W porodówki inwestuje także Poznań. W połowie ub.r. w ZOZ Poznań-Jeżyce im. Franciszka Raszei, gdzie w 2008 r. przyszło na świat 1,8 tys. dzieci, do użytku oddano nowy oddział patologii ciąży na 19 łóżek. Stary oddział patologii ciąży przekształci się w nowoczesny blok porodowy. Wyremontowany zostanie także oddział noworodkowy. W sumie tegoroczne remonty wspólnie z nowym wyposażeniem kosztować będą 4,8 mln zł.
Zbliżoną sumę na modernizację porodówki wydał inny wielkopolski szpital – Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie. Od grudnia 2009 r. ciężarne mają do dyspozycji pięć oddzielnych sal porodowych, w tym salę do porodów rodzinnych i dla niepełnosprawnych matek.
W 2010 r. oddział położniczy otworzyć ma ZOZ MSWiA w Bydgoszczy. W lecznicy tej działał już oddział położniczo-noworodkowy, lecz zamknięto go w 1964 r. na skutek małej liczby rodzących. Od dwóch lat liczba porodów w Bydgoszczy rośnie. Na świat przychodzi tu średnio 5 tys. dzieci.

Oddział położniczy w bydgoskim Szpitalu MSWiA będzie trzecim w mieście ( aktualnie działają w Wielospecjalitycznym Szpitalu Miejskim i Uniwersyteckim nr 2 im. Biziela). Na oddziale ma się znaleźć 20 łóżek, które staną w dwuosobowych salach zaopatrzonych we swoje łazienki.
Modernizacja plus profilaktykaOd listopada 2009 r. z nowoczesnego traktu porodowego używać mogą pacjentki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Czekają tam na nie cztery świetnie zaopatrzone sale porodowe. Trzy znajdujące się tam łóżka porodowe umożliwiają kobietom poród także w pozycji wertykalnej, gdzie tułów jest w pionie, a narządy rodne są skierowane w dół.
Nowoczesna porodówka to sukces realizacji finansowanego poprzez UE projektu, którego kluczowym twórcą jest dr Andrzej Kisiel, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego WSS. Joanna Kozłowiec, rzecznik prasowy lecznicy, podkreśla, iż unijny projekt jest wieloetapowy:
– prócz części modernizacyjnej – mającej poprawić komfort pacjentek i pracowników oddziału – projekt przewiduje także promocję zdrowia. Objęte nią będzie 1200 kobiet planujących zajść w ciążę – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Kozłowiec.
Do szpitala z tak zwany funduszu norweskiego na budowę traktu porodowego i jego wyposażenie i na profilaktykę trafiło prawie 2 mln zł. Do tego doszło 346 tys. zł dotacji samorządu wojewódzkiego.Porody są opłacalneW porodówki chce także inwestować Dolnośląskie. W marcu 2009 r. w imieniu Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w liście do mediów jego ówczesny dyrektor do spraw medycznych Maciej Biardzki deklarował, iż regionalny oddział Funduszu oczekuje ofert od każdego chętnego szpitala we Wrocławiu, który zechce otworzyć oddział położniczy. Podkreślił, iż przy stawkach proponowanych poprzez NFZ położnictwo w znakomitej części szpitali przynosi zyski.
Nowa porodówka (byłby to siódmy oddział ginekologiczno-położniczy we Wrocławiu) ma powstać w budowanym właśnie szpitalu na Stabłowicach. Nie było jej w pierwotnych planach, jednak w kontekście wzrostu ilości porodów i tego, iż wrocławianki na skutek braku miejsc we Wrocławiu, musiały rodzić w Trzebnicy, Oławie czy Wałbrzychu, zmieniono plany.
Szpital ma powstać w 2012 r. Tamtejszy oddział ginekologiczno-położniczy miałby zaspokajać nie tylko potrzeby mieszkanek zachodniej części Wrocławia, lecz także służyć ciężarnym z pobliskich powiatów. Jak zakłada Roman Szełemej, pełnomocnik zarządu województwa dolnośląskiego do spraw polityki zdrowotnej, oddział mógłby się składać z około 20 łóżek ginekologicznych i kilkunastu położniczych
Objawy Samorządy I Medycyna: Jak Sensownie Wydawać Pieniądze Na Programy Zdrowotne:
Przyczyny zdrowiu publicznym zakłada, iż co roku samorządy dostaną na profilaktykę zdrowotną 0,5 procent budżetu NFZ. Do chwili obecnej same finansowały programy badań, między innymiw dziedzinie wczesnego szpitalne inwestycje chcą dogonić baby boom.
Objawy Sztokholm: Polscy Kardiolodzy Potwierdzili Swoją Markę:
Przyczyny Kongres Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC Sztokholm 2010). Zadaniem znakomitych, polskich kardiologów polscy lekarze zaprezentowali w nim własne osiągnięcia znakomicie. ESC ma status szpitalne inwestycje chcą dogonić baby boom.
Objawy Seksualność Polaków: Leczenie Zaburzeń, To Nadal Tabu W Ochronie Zdrowia:
Przyczyny intymnej sferze życia, to również problem zdrowotny. W czasie gdy, jak przyznaje prof. Zbigniew Lew-Starowicz, krajowy konsultant w zakresie seksuologii, z terapii w tym zakresie praktycznie mogą szpitalne inwestycje chcą dogonić baby boom.
Objawy Spór Gdańskiego Szpitala Z NFZ O Karetkę: Pośredniczą Media, A Wkrótce Także Prokuratura:
Przyczyny dyrektor Szpitala Specjalistycznego Św. Wojciecha w Gdańsku-Zaspie zapowiada, iż w najbliższych dniach będzie miała przygotowane zawiadomienie do prokuratury w kwestii decyzji dyrektor Pomorskiego szpitalne inwestycje chcą dogonić baby boom.
Objawy Światowy Dzień Reumatyzmu - Przełammy Stereotypy:
Przyczyny całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Reumatyzmu. Tegoroczne przesłanie to „Ruch usprawnia” (Move to improve), lecz hasło tego dnia powinno brzmieć również „przełammy stereotypy”. W Polsce szpitalne inwestycje chcą dogonić baby boom.

Czym jest Szpitalne inwestycje chcą znaczenie w Słownik medycyny S .

  • Dodano:
  • Autor: