Uczona zaraziła się wirusem co to jest
Co to jest, że Uczona zaraziła się wirusem Ebola. Definicja: Uczona pracująca w Instytucie.

Czy przydatne?

Definicja Uczona zaraziła się wirusem Ebola w słowniku

Co to jest: Uczona pracująca w Instytucie Tropikalnym w Hamburgu prawdopodobnie zaraziła się wirusem Ebola. Życie ma jej uratować eksperymentalna szczepionka.

Do zakażenia doszło w laboratorium, gdzie naukowcy badają Ebolę - w najwyższym stopniu zjadliwego wirusa, jakiego do chwili obecnej wykryto na świecie. Mimo iż w tego typu placówkach przestrzega się nadzwyczajnie rygorystycznych procedur bezpieczeństwa, a naukowcy chodzą w szczególnych kombinezonach, w zeszły czwartek (12 marca) jedna z badających wirusa kobiet ukłuła się igłą w trakcie pracy z próbkami.
Kobietę natychmiast odizolowano. Na razie nie ma objawów dolegliwości, lecz szczep wirusa, który badała, jest zabójczy. Po infekcji umiera 90 procent pacjentów. Dlatego kobiecie podana zostanie eksperymentalna szczepionka, której do chwili obecnej nie testowano na ludziach. Lek polega na zmodyfikowanym genetycznie wirusie.
Wirus Ebola, który skutkuje tak zwany gorączkę krwotoczną, która zazwyczaj prowadzi do śmierci pośrodku kilku dni, do chwili obecnej nie pojawił się w Europie. Masakrował z kolei mieszkańców Czarnej Afryki. Europę atakował z kolei jego bliski krewny - wirus Marburg. Rok temu w Holandii zdiagnozowano go u turystki, która wróciła z Ugandy. Kobiety nie powiodło się uratować.

Marburg atakował także przedtem pracowników laboratoriów pracujących na małpach przywiezionych z Afryki (w 1967 roku zabił 7 badaczy z niem. Marburga, stąd jego nazwa)

Czym jest Uczona zaraziła się wirusem znaczenie w Słownik medycyny U .