Ułatwienie leczenia poza co to jest
Co to jest, że Ułatwienie leczenia poza granicami kraju. Definicja: Ostatnia nowelizacja.

Czy przydatne?

Definicja Ułatwienie leczenia poza granicami kraju w słowniku

Co to jest: Ostatnia nowelizacja rozporządzenia, regulującego leczenie Polaków za granicą, obliguje NFZ do zapłaty za transport chorego do innego państwie , jeśli pacjent ten nie znajdzie odpowiedniej placówki w miejscu swojego pobytu.

Osoby, którym za granicą przytrafi się coś niedobrego, a również pacjenci, którym nie może pomóc polska służba zdrowia, będą mieli szansę na leczenie w innym państwie i nie zapłacą ani grosza za podróż.
Ministerstwo Zdrowia unowocześniło rozporządzenie w kwestii wniosku o leczenie albo badanie diagnostyczne poza granicami naszego państwie i pokrycie wydatków transportu. Już za niecały miesiąc, to NFZ pokryje wydatki transportu sanitarnego pacjenta z zagranicy. Jednak płatnik wskaże najtańszy środek transportu odpowiedni do stanu zdrowia chorego.
Z kolei NFZ będzie mógł odmówić wydania zgody na leczenie za granicą, jeśli uzna, iż inna placówka w państwie, a nie ta, gdzie pacjent jest zapisany na liście oczekujących, ma sposobność natychmiastowego zoperowania chorego. Fundusz zdobył także prawo wskazania innego zagranicznego szpitala, który ma wykonać świadczenie, niż ten, który został wpisany poprzez lekarza we wniosku o skierowanie na leczenie w innym państwie

Czym jest Ułatwienie leczenia poza znaczenie w Słownik medycyny U .