Urzędnicy MZ: nie co to jest
Co to jest, że Urzędnicy MZ: nie wiedzieliśmy o wysokich wynagrodzeniach za szkolenia onkologiczne.

Czy przydatne?

Definicja Urzędnicy MZ: nie wiedzieliśmy o wysokich wynagrodzeniach za szkolenia onkologiczne w słowniku

Co to jest Urzędnicy MZ: nie wiedzieliśmy o wysokich wynagrodzeniach za szkolenia onkologiczne: Ministerstwo Zdrowia już w ubiegłym roku miało wątpliwości co do stawek za wykłady onkologów dla lekarzy rodzinnych. Jednak wiadomości przedstawione poprzez wykonawcę, a więc Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie, uspokoiły resort i dlatego po ich uzyskaniu urzędnicy ministerstwa nie analizowali dalej drobiazgowo warunków wykonywania umowy.

Umowa z wykonawcą szkoleń była podpisana na 3 lata. MZ miało co roku sprawdzać wydatkowanie środków i wyrażać akceptację albo wnosić uwagi. Jak pisaliśmy już przedtem opinię publiczną zbulwersowały dane z raportu NIK o wysokich gażach wykładowców Centrum Onkologii w Warszawie.
Dr Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii zarobił 619 tys. pośrodku trzech lat prowadząc wykłady. Tłumaczył portalowi rynekzdrowia.pl, iż nie były to wygórowane kwoty i zgadzało się na nie Ministerstwo Zdrowia.
Przypomnijmy, iż Centrum Onkologii wygrało konkurs na realizację modułu zawartego w Narodowym Programie Zwalczania Chorób Nowotworowych. W ramach modułu przeprowadzało dwa rodzaje szkoleń: dla lekarzy rodzinnych i podstawowej opieki zdrowotnej - tak zwany jednodniowe minimum onkologiczne i szkolenie lekarzy rodzinnych z zakresu diagnostyki nowotworów i opieki nad chorymi po leczeniu onkologicznym.

- W roku 2008, w związku ze zgłoszonymi uwagami, Ministerstwo Zdrowia wystąpiło do realizatora o szczegółowe rozpisanie kwoty godzinowej dla wykładowców szkoleń i uzyskało taki uszczegółowiony kosztorys - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Jakub Gołąb, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.
Kosztorys wg Instytutu
Resort podał nam treść wyjaśnienienia otrzymanego z Centrum Onkologii.
Jeśli chodzi o program szkolenia lekarzy rodzinnych i podstawowej opieki zdrowotnej „jednodniowe minimum onkologiczne”:
„1. Średnia stawka dla wykładowcy, przy kwocie podatkowej 19% za wykład, wynosi od 810 zł i 569 zł, w ramach kwoty określonej w kosztorysie programu równiej 1000 zł brutto osobo/wykład, z czego godzinowa kwota dla:wykładowców rozliczających się na podstawie rachunku - wynosi 40,50 zł;wykładowców/pracowników COI rozliczających się na podstawie umowy o dzieło - wynosi 28,45 zł.
2. Średnia stawka netto przy bazie podatkowej 19% dla wykładowcy/pracowników COI rozliczających się na podstawie umowy o dzieło (uwzględnienie 30, 40% kwoty podatkowej) - wynosi 500 zł, a kwota godzinowa - wynosi 25 zł”.
Jeśli chodzi o szkolenie lekarzy rodzinnych z zakresu diagnostyki nowotworów i opieki nad chorymi po leczeniu onkologicznym to:
„1. Średnia stawka dla wykładowcy, przy kwocie podatkowej 19% za wykład, wynosi od 810 zł i 569 zł w ramach kwoty określonej w kosztorysie programu -1000 zł brutto osobo/wykład, z czego godzinowa kwota dla:wykładowców rozliczających się na podstawie rachunku - wynosi 101,25 zł.wykładowców/pracowników COI rozliczających się na podstawie umowy o dzieło - wynosi 71,13 zł.
2. Średnia stawka netto przy bazie podatkowej 19% dla wykładowców/pracowników COI rozliczających się na podstawie umowy o dzieło (uwzględnienie 30, 40% kwoty podatkowej) - wynosi 500 zł, a kwota godzinowa - wynosi 62,50 zł”.
Po otrzymaniu tych danych Ministerstwo zdecydowało się na kontynuację współpracy z Centrum Onkologii. - Powyższe wiadomości nie wskazywały na sposobność pozyskania poprzez indywidualnych wykładowców tak wysokich kwot, jak wykazane poprzez NIK w czasie prowadzonej kontroli - wyjaśnia nam rzecznik resortu.
Honoraria w dół?
Na wykładach nie będzie można już tak dobrze zarobić. Ministerstwo zmieniło konstrukcję umów z wykonawcami Narodowego Programu Zwalczania Nowotworów. Zdaniem kierownictwa resortu wynagrodzenia pobierane poprzez wykładowców prowadzących szkolenia dla lekarzy rodzinnych jednak były rażąco wysokie.

- W roku 2008 do umów z realizatorem szkoleń wprowadzono uszczegółowiony załącznik nr 4, który pozwolił na uzyskanie bardziej szczegółowych informacji na temat zarobków wykładowców. Przez wzgląd na wykazanymi poprzez NIK faktami uzyskiwania poprzez indywidualnych wykładowców rażąco wysokiego uposażenia z tytułu prowadzonych szkoleń i w celu zapobieżeniu takim sytuacjom 2009 roku, Ministerstwo Zdrowia uszczegółowi warunki realizacji szkoleń i zakres wymogów w odniesieniu do potencjalnego realizatora - informuje nas Jakub Gołąb.
Jak podaje Ministerstwo, „Centrum Onkologii niektóre zostało realizatorem programu w wcześniejszych latach przez wzgląd na posiadaniem poprzez jednostkę wysoko wykwalifikowanej kadry dydaktycznej, posiadanym doświadczeniem w realizacji działań szkoleniowo-dydaktycznych i posiadaniem odpowiedniej bazy organizacyjno-dydaktycznej do prowadzenia szkoleń w wyżej wymienionym zakresie”.
Propozycje kosztowe dotyczące wszystkich zadań Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych były każdego roku uzgadniane z koordynatorami programów. W przeważającej większości przypadków propozycje kosztowe zgłaszane poprzez koordynatorów zadań daleko wykraczały poza środki finansowe przyznawane poprzez Ministerstwo Zdrowia na realizację zadania w danym roku.
Umowy na realizację zadań szkoleniowych zawierane były w następnych latach tj: 2007, 2008 po pozytywnym zaopiniowaniu programów poprzez Radę do spraw Zwalczania Chorób Nowotworowych i wyrażaniu zgody na ich realizację w danym roku poprzez kierownictwo Ministerstwa Zdrowia
Objawy Umieralność Wcześniaków W Polsce - Dane Są Fatalne:
Przyczyny na drugim miejscu od końca w raporcie dotyczącym umieralności wcześniaków w państwach UE. Aż połowa noworodków ważących od 500 do 750 g i jedna piąta z wagą do kilograma umiera. Nie przeżywa również urzędnicy mz: nie wiedzieliśmy o wysokich wynagrodzeniach za szkolenia onkologiczne.
Objawy Unijna Komisja Zdrowia Rozpatrzy Skargę Polskich Pacjentów:
Przyczyny dostępu chorych do leczenia i nieprzestrzeganie Rezolucji Europejskiej z 2003 roku, zakazującej dyskryminacji chorych na stwardnienie rozsiane (SM) znajduje swój finał w Parlamencie Europejskim urzędnicy mz: nie wiedzieliśmy o wysokich wynagrodzeniach za szkolenia onkologiczne.
Objawy Ustawa Refundacyjna A Reumatologiczne Programy Terapeutyczne - Czy To Początek Rewolucji?:
Przyczyny 2011 roku Sejm uchwalił pakiet ustaw zdrowotnych w tym ustawę refundacyjną. Jeden z jej zapisów - dotyczący grupowania leków, może mieć bardzo poważne następstwa w aspekcie leczenia biologicznego w urzędnicy mz: nie wiedzieliśmy o wysokich wynagrodzeniach za szkolenia onkologiczne.
Objawy Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych: Nie Trzeba Wprowadzać Nowych Strzykawek!:
Przyczyny którzy złożyli petycję do Parlamentu Europejskiego, domagając się wycofania istniejących i wprowadzenia nowych strzykawek jednorazowych mogą swoje pomysły opatentować w odpowiednim urzędzie − urzędnicy mz: nie wiedzieliśmy o wysokich wynagrodzeniach za szkolenia onkologiczne.
Objawy Ultrasonograficzna Ocena Tarczycy U Zdrowych Dzieci W Okresie Dojrzewania:
Przyczyny badaniem obrazowym we współczesnej diagnostyce, oceniającym objętość i morfologię gruczołu tarczowego, jest badanie ultrasonograficzne. Celem pracy była ultrasonograficzna ocena gruczołu tarczowego u urzędnicy mz: nie wiedzieliśmy o wysokich wynagrodzeniach za szkolenia onkologiczne.

Czym jest Urzędnicy MZ: nie znaczenie w Słownik medycyny U .

  • Dodano:
  • Autor: