VIP co to jest
Co to jest, że VIP. Definicja: Znani ze świata medycyny i polityki wybierają perły. Dlaczego? Są.

Czy przydatne?

Definicja VIP w słowniku

Co to jest VIP: Znani ze świata medycyny i polityki wybierają perły. Dlaczego? Są tajemnicze

Portal rynekzdrowia.pl wysondował, gdzie osobistości świata medycyny i kręgów z nim związanych zamierzają spędzić, po ciężkiej pracy, urlopy. Przewarzająca część naszych rozmówców nie skrywała tych planów w tajemnicy. Niektórzy, owszem. Dlaczego? Nie wiemy!
– Na wakacje jadę w drugiej połowie sierpnia – mówi zabiegany i zapracowany Marek Balicki, były minister zdrowia. – Już nie mogę się doczekać.Wyjeżdżam do Chorwacji. Perła Adriatyku, a więc Dubrownik, miasto w Chorwacji już kilka lat temu mnie urzekło! Malowniczo położone nad Adriatykiem, pełne zabytków. Najstarsza średniowieczna cześć znajduje się na skalistym półwyspie i otoczona jest z trzech stron murami obronnymi – zachwyca się poseł Balicki. – Warto pojechać!
Prof. Zbigniew Gaciong z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Nadciśnienia Tętniczego AM w Warszawie już od pół roku szykuje się do wielkiej wyprawy. Będzie podróżował wraz z synem.– Karakorum, łańcuch górski na pograniczu Indii, Pakistanu i Chin – opowiada zachwycony. – Tajemnicze i cudowne miejsce.Indie, zwane niegdyś perłą korony brytyjskiej już od lat pociągają profesora.– Wyjątkowy teren na całej kuli ziemskiej. Pasmo Karakorum pod względem wysokości jest drugie po Himalajach – podkreśla. Przyznaje, iż kocha również wypoczywać w Warszawie. – W szczególności w wakacje stolica jest urocza. Nie ma korków. Miasto wycisza się…

Słynna niebieska głębia, a więc tajemnicze miejsce w egipskim miasteczku Dahab, zwana również perłą Egiptu, od lat fascynuje Barbarę Misińską, dyrektor mazowieckiego oddziału NFZ. Już w sierpniu wskoczy do Morza czerwonego i zanurkuje „na dwa tygodnie”.– Od dziesięciu lat zachwycam się rafami koralowymi. Urzeka mnie piękno świata podwodnego. Pod wodą czuje się , jakbym była w innym wymiarze − opowiada Barbara Misińska. – W tym roku, oglądać rafy jadę wraz z synem. Ryby, płazy, powstania morskie są nieziemskie. Woda jest przezroczysta. Ściany skalne pokryte koralowcami. Słynna niebieska głębia jawi się przed moimi oczami!Misińska schodzi pod wodę na 200 – 700 metrów poniżej poziomu morza.
Morze, nasze morzePrezydentowa para, a więc Maria i Lech Kaczyńscy spędza wakacje w Juracie. Są od lat zauroczeni tym miejscem. Jurata, zwana perłą Bałtyku, była przed wojną najmodniejszym i ekskluzywnym kąpieliskiem. Założyła je w 1928 roku poprzez przedsiębiorcza firma warszawiaków. Wykupili w tamtych czasach grunty, wznieśli luksusowe pensjonaty.
– Żyjesz tak, jak oddychasz. Dlatego istotne jest, aby dać swoim płucom głębiej odetchnąć. Wakacje i czas urlopu są ku temu idealną okazją – podkreśla prof. Jan Skokowski, prezes Stowarzyszenia Walki z Rakiem Pluca. – Aktywny wypoczynek sprzyja doprowadzaniu większej ilości tlenu poprzez płuca do całego organizmu. Wszelakie formy ruchu uprawiane na łonie natury to prawdziwy bieg po zdrowie. W ten sposób możemy dotlenić płuca, poprawić pracę serca i układu krążenia i przemianę materii i odporność organizmu. Własne płuca będę dotleniał na skraju Puszczy Augustowskiej i Parku Nadbiebrzańskiego.Wysiłek fizyczny poprawia kondycję zdrowotną organizmu. Świadom tego, wolne chwile wykorzystuję na zbiorowe zajęcia gimnastyczne w Gdańskim Klubie Morsów i grę w piłkę nożną na plaży. Morskie powietrze pomaga oczyszczać i nawilżać płuca, ułatwiaodkrztuszanie zalegającej w układzie oddechowym wydzieliny. Szczególnie polecam palaczom – warto podjąć decyzję o rzuceniu nałogu! Pamiętaj! Płuca goją się w ruchu, nie na leżąco, a śmiech pogłębia oddech.
Zachwycona polskim morzem jest również senator Janina Felińska, z zawodu pielęgniarka.– Marzę o wakacjach w Łebie. Ona jest jak lek, wprowadza rozrywkowy klimat. Pośrodku dnia wsłuchuję się w morza szum, ptaków śpiew… a wieczorem zabawa i tańce. Bardzo zdrowe wypoczywanie.W tym roku senator Felińska planuje jeszcze błyskawiczny, tygodniowy, wypad w Bieszczady, nad Solinę.
Bieszczady kocha Konstanty Radziwił, prezes Naczelnej Izby Lekarskiej.– Jedzie z rodziną, będzie chodził po górach. Uwielbia wyjazdy rodzinne, kiedy wszyscy są wspólnie - infoprmuje Tomasz Korkosz, rzecznik NIL.

Urok działkiProfesor Zbigniew Religa z racji na swój stan zdrowia nie wybiera się daleko. Kilka lat temu kupił w gminie Brańszczyk nad Bugiem domek z działką. W wakacje chodzi na ryby. Wieczorem przyrządza pyszną kolację dla rodziny i znajomych, którzy do niego wpadają na weekendy. Miejsce, gdzie odpoczywa to jego mała perełka spokoju.
Najsłynniejszy medyczny polityk, a więc Bolesław Piecha (PiS) nie planuje wakacji.– Nie ma planów urlopowych, nie ma ogródka z działką. Urlop spędza w domu – powiedziała nam jego asystentka Katarzyna Dudkiewicz.jeżeli poseł Piecha znajdzie chwilkę czasu, to odwiedzi perłę Śląską, a więc zamek Książ. Największy zamek na Śląsku i trzeci co do wielkości w Polsce. Poseł od lat zachwyca się tym miejscem.
Sekretne poprzez poufneDokąd jedzie minister Ewa Kopacz formalną drogą nie dowiedzieliśmy się. Wiemy, iż bierze urlop w sierpniu.
– Najprawdopodobniej uda się do Turcji – powiedział jeden z polityków proszący o anonimowość. Od innych usłyszeliśmy, iż minister Kopacz planuje wyjazd do perły uzdrowisk polskich, a więc Krynicy.
Podobną zagadką są wakacje prezesa NFZ-tu , Jarosława Paszkiewicza.

– To prywatna kwestia mojego szefa – powiedziała Edyta Grabowska, rzecznik NFZ.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, iż Paszkiewicz będzie wypoczywał w Budapeszcie. Prezes podobno uwielbia patrzeć na panoramę Gór Gellerta. W NFZ nikt nie potwierdza tej informacji. W weekendy prezes Paszkiewicz widywany jest w Kazimierzu Dolnym. Widać upodobał sobie perłę polskiego renesansu, jako miejsce do wypoczynku po ciężkiej pracy w NFZ
Objawy VI Forum Rynku Zdrowia: Zakażenia Szpitalne - Jak Im Lepiej Zapobiegać? (Wideo):
Przyczyny Zdrowia - sesja dotycząca zakażeń szpitalnych: prof. Grażyna Młynarczyk, prof. Mirosław Łuczak, prof. Jacek Juszczyk. Eksperci nie mają wątpliwości: w państwie na epidemiologię wielu chorób zakaźnych vip.
Objawy VII Forum Rynku Zdrowia: Kardiologia Inwazyjna - Zmiana Wycen Procedur Być Może Konieczna, Ale Ostrożnie:
Przyczyny Polski mechanizm pozwalający na szybkie i skuteczne leczenie pacjentów z ostrymi zespołami wieńcowymi jest doceniany na świecie, lecz utrzymanie jego należytego funkcjonowania wymaga przemyślanych vip.
Objawy VII Forum Rynku Zdrowia: Organizacja Lecznictwa Onkologicznego - Potrzebne Zmiany:
Przyczyny zdrowia Andrzej Włodarczyk Chociaż onkologia jest największym beneficjentem kosztów na zdrowie ze środków publicznych, uzyskiwane wyniki leczenia nie są porównywalne z tymi osiąganymi w populacjach vip.

Czym jest VIP znaczenie w Słownik medycyny V .

  • Dodano:
  • Autor: