W wakacje trudniej o lekarza co to jest
Co to jest, że W wakacje trudniej o lekarza. Profesor Hołowiecki apeluje o uzgadnianie terminów.

Czy przydatne?

Definicja W wakacje trudniej o lekarza. Profesor Hołowiecki apeluje o uzgadnianie terminów urlopów. w słowniku

Co to jest W wakacje trudniej o lekarza. Profesor Hołowiecki apeluje o uzgadnianie terminów urlopów.: W Częstochowie chorzy z podejrzeniem białaczki muszą czekać prawie dwa tygodnie na lekarza. Jedyny częstochowski hematolog jest na urlopie. Drugi, który może przyjmować pacjentów z chorobami krwi, także wyjechał.

Śląski konsultant wojewódzki w zakresie hematologii, prof. Jerzy Hołowiecki w rozmowie portalem rynekzdrowia.pl powiedział, iż w trakcie swej wizyty w Częstochowie poprosi, by lekarze tak rzadkich specjalizacji jak hematolodzy uzgadniali z sobą terminu urlopów.
– Lecz nie tu leży problem – uważa prof.. Przypomina, iż do niedawna w Częstochowie była tylko jedna poradnia hematologiczna.
Dodaje: – Rzeczywistym problemem są kapitał jakie Fundusz może przeznaczyć na kontraktowanie konkretnej liczby poradni hematologicznych. Tu środki są niedostateczne. Pacjenci, którzy przyjeżdżają po poradę ambulatoryjną nawet do Katowic są zaskoczeni, iż i w tej poradni można wykonać jedynie taką samą diagnostykę jak w mniejszych ośrodkach. Później, by przeprowadzić poszerzone badania ci ludzie ustawiają się w kolejce do szpitala. Jak pisze Gazeta Wyborcza w rzeczywistości w Częstochowie jest tylko jeden specjalista hematolog – pracuje w miejskiej przychodni przy al. Wolności. Pacjentów z chorobami krwi przyjmuje także internista w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na Parkitce. – Ma długoletnie doświadczenie, dlatego NFZ dał temu lekarzowi zgodę na prowadzenie poradni chorób krwi – mówi Magdalena Sikora, rzecznik szpitala.

Do 25 lipca lekarka ze szpitala wojewódzkiego jest jednak na urlopie. – Szukaliśmy zastępstwa, jednak drugi częstochowski hematolog także jest na urlopie. Nie możemy mieć do niego pretensji, ponieważ nie ma obowiązku przyjmowania naszych pacjentów – mówi Sikora dziennikarzowi GW.
Do hematologa z Parkitki trafiali także pacjenci z podejrzeniem białaczki ze szpitali miejskich.
– Dowiedzieliśmy się, iż poprzez dwa tygodnie konsultacji z hematologii nie będzie. Zaczęliśmy więc szukać w Częstochowie innego specjalisty. Nareszcie znaleźliśmy poradnię na Śląsku. Jeszcze dziś troje pacjentów zostanie tam przewiezionych – zapewnił nas wczoraj Dariusz Kopczyński, p.o. zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa Zespołu Szpitali Miejskich, do którego należy szpital przy ul. Mickiewicza.
Do poradni w Katowicach kierowani są także pacjenci z Parkitki.
Wg profesora Jerzego Hołowieckiego o uzgodnienia dotyczące urlopów pownni zadbać "ludzie w Częstochowie” odpowiedzialni tam za opiekę medyczną. – Przedtem, istniała tylko jedna poradnia a sezon urlopowy także był – przypomina prof. wypowiadając się dla portalu rynekzdrowia.pl
Jego zdaniem pośrodku roku w Częstochowie udaje się teraz zapewnić pacjentom lepszą dostępność do porad ambulatoryjnych w dziedzinie hematologii niż jeszcze kilka lat temu. A trudności ze znalezieniem zastępstwa w porze kanikuły wynikają w pierwszej kolejności z braku ekspertów. – Wielu ekspertów z dziedziny hematologii próbując poprawić swój status materialny wyjechało za granicę. Sporo klinik straciło takich lekarzy. Kształcimy kadry dla zachodnich szpitali – ubolewa prof. Hołowiecki
Objawy W Aninie Lament Nad Mizernym Finansowaniem Polskiej Telemedycyny:
Przyczyny i promowaniu telemedycyny Fundusz mógłby zaoszczędzić, a pacjent miałby szybciej uzyskałby pomoc specjalisty w nagłych wypadkach - to kluczowe wnioski z konferencji w Instytucie Kardiologii w Aninie w wakacje trudniej o lekarza. profesor hołowiecki apeluje o uzgadnianie terminów urlopów..
Objawy WPZ Odchodzi Z PZ: Walka O Realizację Własnego Programu Czy Może Ambicje "Na Szczycie"?:
Przyczyny prezes Wielkopolskiego Porozumienia Zielonogórskiego Bożena Janicka, prezes Wielkopolskiego Porozumienia Zielonogórskiego podkreśla, iż o rozłamie zdecydowało lokalne środowisko medyczne w wakacje trudniej o lekarza. profesor hołowiecki apeluje o uzgadnianie terminów urlopów..
Objawy Wrocław: Klinika Hematologii Dziecięcej Chce Rozwodu Z Zadłużonym Szpitalem:
Przyczyny Chybicka kierująca Katedrą i Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu chce usamodzielnić własną jednostkę, wydzielając ją ze struktur w wakacje trudniej o lekarza. profesor hołowiecki apeluje o uzgadnianie terminów urlopów..
Objawy Wspólne Geny Dla Cukrzycy Typu 2 I Raka Okrężnicy:
Przyczyny typu 2 obarczeni są większym ryzykiem zachorowania na raka okrężnicy. Do wspólnych czynników ryzyka tych zaburzeń należą: starszy wiek, dieta, otyłość i mała aktywność fizyczna. Najprawdopodobniej w wakacje trudniej o lekarza. profesor hołowiecki apeluje o uzgadnianie terminów urlopów..
Objawy W Drodze Do Europy:
Przyczyny przestarzałej aparatury diagnostycznej w Polsce oszacowano na powyżej 3,2 mld zł. Termin zwieńczenia inwestycji - 2010 rok. Jakość stosowanego sprzętu do diagnostyki obrazowej w ostatnich dwóch w wakacje trudniej o lekarza. profesor hołowiecki apeluje o uzgadnianie terminów urlopów..

Czym jest W wakacje trudniej o lekarza znaczenie w Słownik medycyny W .

  • Dodano:
  • Autor: