W wakacje trudniej o lekarza co to jest
Co to jest W wakacje trudniej o lekarza. Profesor Hołowiecki apeluje o uzgadnianie terminów urlopów.

Czy przydatne?

Definicja W wakacje trudniej o lekarza. Profesor Hołowiecki apeluje o uzgadnianie terminów urlopów. w słowniku

Co to jest W wakacje trudniej o lekarza. Profesor Hołowiecki apeluje o uzgadnianie terminów urlopów.: W Częstochowie chorzy z podejrzeniem białaczki muszą czekać prawie dwa tygodnie na lekarza. Jedyny częstochowski hematolog jest na urlopie. Drugi, który może przyjmować pacjentów z chorobami krwi, także wyjechał.

Śląski konsultant wojewódzki w zakresie hematologii, prof. Jerzy Hołowiecki w rozmowie portalem rynekzdrowia.pl powiedział, iż w trakcie swej wizyty w Częstochowie poprosi, by lekarze tak rzadkich specjalizacji jak hematolodzy uzgadniali z sobą terminu urlopów.
– Lecz nie tu leży problem – uważa prof.. Przypomina, iż do niedawna w Częstochowie była tylko jedna poradnia hematologiczna.
Dodaje: – Rzeczywistym problemem są kapitał jakie Fundusz może przeznaczyć na kontraktowanie konkretnej liczby poradni hematologicznych. Tu środki są niedostateczne. Pacjenci, którzy przyjeżdżają po poradę ambulatoryjną nawet do Katowic są zaskoczeni, iż i w tej poradni można wykonać jedynie taką samą diagnostykę jak w mniejszych ośrodkach. Później, by przeprowadzić poszerzone badania ci ludzie ustawiają się w kolejce do szpitala. Jak pisze Gazeta Wyborcza w rzeczywistości w Częstochowie jest tylko jeden specjalista hematolog – pracuje w miejskiej przychodni przy al. Wolności. Pacjentów z chorobami krwi przyjmuje także internista w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na Parkitce. – Ma długoletnie doświadczenie, dlatego NFZ dał temu lekarzowi zgodę na prowadzenie poradni chorób krwi – mówi Magdalena Sikora, rzecznik szpitala.

Do 25 lipca lekarka ze szpitala wojewódzkiego jest jednak na urlopie. – Szukaliśmy zastępstwa, jednak drugi częstochowski hematolog także jest na urlopie. Nie możemy mieć do niego pretensji, ponieważ nie ma obowiązku przyjmowania naszych pacjentów – mówi Sikora dziennikarzowi GW.
Do hematologa z Parkitki trafiali także pacjenci z podejrzeniem białaczki ze szpitali miejskich.
– Dowiedzieliśmy się, iż poprzez dwa tygodnie konsultacji z hematologii nie będzie. Zaczęliśmy więc szukać w Częstochowie innego specjalisty. Nareszcie znaleźliśmy poradnię na Śląsku. Jeszcze dziś troje pacjentów zostanie tam przewiezionych – zapewnił nas wczoraj Dariusz Kopczyński, p.o. zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa Zespołu Szpitali Miejskich, do którego należy szpital przy ul. Mickiewicza.
Do poradni w Katowicach kierowani są także pacjenci z Parkitki.
Wg profesora Jerzego Hołowieckiego o uzgodnienia dotyczące urlopów pownni zadbać "ludzie w Częstochowie” odpowiedzialni tam za opiekę medyczną. – Przedtem, istniała tylko jedna poradnia a sezon urlopowy także był – przypomina prof. wypowiadając się dla portalu rynekzdrowia.pl
Jego zdaniem pośrodku roku w Częstochowie udaje się teraz zapewnić pacjentom lepszą dostępność do porad ambulatoryjnych w dziedzinie hematologii niż jeszcze kilka lat temu. A trudności ze znalezieniem zastępstwa w porze kanikuły wynikają w pierwszej kolejności z braku ekspertów. – Wielu ekspertów z dziedziny hematologii próbując poprawić swój status materialny wyjechało za granicę. Sporo klinik straciło takich lekarzy. Kształcimy kadry dla zachodnich szpitali – ubolewa prof. Hołowiecki
Objawy Większe Rejony Operacyjne, Mniej Dysponentów Zespołów: Rusza Nowy System PRM:
Przyczyny w woj. śląskim, podobnie jak w innych regionach, ma działać nowy mechanizm organizacyjny Państwowego Ratownictwa Medycznego. Będzie mniej rejonów operacyjnych i dyspozytorni medycznych, lecz liczba w wakacje trudniej o lekarza. profesor hołowiecki apeluje o uzgadnianie terminów urlopów. co znaczy.
Objawy Współpracownicy O Wojciechu Lubińskim: Lekarz I Naukowiec, Który Bardzo Lubił Pacjentów:
Przyczyny Wojciech Lubiński - Wspaniały młody człowiek, bardzo ambitny, lecz z absolutnym brakiem ducha źle pojętej rywalizacji - wspomina doc. Wojciecha Lubińskiego prof. Jerzy Kruszewski, szef Kliniki w wakacje trudniej o lekarza. profesor hołowiecki apeluje o uzgadnianie terminów urlopów. krzyżówka.
Objawy Wiosenne Zmęczenie, A Może Objaw Choroby?:
Przyczyny znużenie, osłabienie, złe samopoczucie dopadają nas wiosną, gdy świat budzi się do życia. Najczęściej symptomy te są oznaką pozimowego zmęczenia, lecz mogą być również objawem dolegliwości. Badania w wakacje trudniej o lekarza. profesor hołowiecki apeluje o uzgadnianie terminów urlopów. co to jest.
Objawy W Łodzi Inwestują 30 Milionów W... Oddziały Zakaźne!:
Przyczyny występuje tendencja do likwidacji oddziałów zakaźnych, ponieważ w naturalny sposób mają one niskie obłożenie, a tym samym kiepską rentowność, w Łodzi inwestuje się w takie oddziały.W Oświęcimiu, w w wakacje trudniej o lekarza. profesor hołowiecki apeluje o uzgadnianie terminów urlopów. słownik.
Objawy Wpływ Hormonalnej Terapii Zastępczej Na Rozwój Choroby Naczyń Wieńcowych:
Przyczyny niedokrwienna serca występuje u kobiet znacząco rzadziej niż u mężczyzn. Aczkolwiek przyczynę tej różnicy upatruje się w ochronnym działaniu kobiecych hormonów płciowych, to jego system nadal jest w wakacje trudniej o lekarza. profesor hołowiecki apeluje o uzgadnianie terminów urlopów. czym jest.

Czym jest W wakacje trudniej o lekarza znaczenie w Słownik medycyny W .

  • Dodano:
  • Autor: