Wielkie oczy wirusa co to jest
Co to jest, że Wielkie oczy wirusa: nadchodzi era masowych szczepień przeciwko grypie?. Definicja.

Czy przydatne?

Definicja Wielkie oczy wirusa: nadchodzi era masowych szczepień przeciwko grypie? w słowniku

Co to jest Wielkie oczy wirusa: nadchodzi era masowych szczepień przeciwko grypie?: Jak twierdzą lekarze na ryzyko powikłań w przypadku zachorowania na nową grypę mogą być w najwyższym stopniu narażone kobiety w ciąży, osoby otyłe i starsze.
Fot. Pandemic Flu Information
Grecja planuje zaszczepić przeciwko grypie całą własną populację, 12 mln osób - podała agencja Reuters powołując się na wypowiedź greckiego ministra zdrowia. To nowe podejście do potencjalnego zagrożenia jesienną pandemią.

Do chwili obecnej inne państwa informowały jedynie o planach wprowadzenia masowych szczepień dla osób z grup ryzyka.
Greckie ministerstwo wylicza zapotrzebowanie na dawki szczepionki, a na forach internetowych społeczność międzynarodowa "łączy się w bólu" z Grekami przeciwko łamaniu ich praw. Pojawiają się apele nawołujące do obywatelskiego nieposłuszeństwa i rady, jak w legalny sposób uniknąć przymusowego szczepienia.
Prof. Andrzej Zieliński, konsultant krajowy w zakresie epidemiologii, ocenia, iż trudno jest interpretować przymus szczepień w Grecji: - Myślę, iż w Polsce w ogóle jakikolwiek przymus byłby nieefektywny i prowadziłby do protestów ludzi.

– W naszym państwie, nawet jeżeli chodzi o dziecięce obligatoryjne szczepienia, mówimy o obowiązku obywatelskim, a nie o przymusie. Przymus szczepień w Polsce dotyczył sporo lat temu ospy i polegał na tym, iż kto się nie chciał szczepić, był doprowadzany. Lecz to była ciężka dolegliwość i były inne czasy… – dodał prof. Zieliński.
Decyzja greckiego rządu, nawet jeżeli ma odnieść tylko sukces medialny, może być podyktowana obawą o losy biznesu turystycznego. Państwo ma 12 mln mieszkańców, a rocznie pod Olimp przybywa 15 mln obcokrajowców. Obawa poprzez grypą mogłaby odstraszyć ludzi, a to oznaczałoby mniejsze wpływy z turystyki.
Tylko proszę bez panikiEpidemia grypy, która rozprzestrzenia się od kwietnia, dzieli środowisko medyczne. Jedni lekarze przypominają, iż w okolicy łagodnych objawów dolegliwości zdarzają się przypadki ciężkiego przebiegu wśród młodych ludzi i to nakazuje zachowanie szczególnej ostrożność. Inni apelują o wstrzemięźliwość w głoszeniu zagrożenia.
– Jedną z lekcji, jakich musimy się nauczyć, to unikanie paniki. Problem z ekspertami od grypy jest taki, iż w sporym stopniu pozostają pod wpływem tego, co stało się w latach 1918-1919 i myślą, iż historia może się powtórzyć. Wtedy powyżej 95 procent zgonów było spowodowanych bakteryjnym zapaleniem płuc. Dzisiaj mamy na to skuteczne antybiotyki – twierdzi Peter Collignon, specjalista chorób zakaźnych z Australian National University.
W Australii na 21 mln ludzi, do chwili obecnej zostało potwierdzonych powyżej 27,5 tys. przypadków zachorowania, 95 zgonów. 3,3 tys. osób jest hospitalizowanych. Heath Kelly z działu epidemiologii w australijskim Victorian Infectious Diseases Reference Laboratory szacuje, iż na Antypodach epidemia grypa A/H1N1 pochłonie maksymalnie do 1000 ofiar śmiertelnych, przy 1500-3000 ofiarach corocznej grypy sezonowej. Inni przypominają, iż w okresie epidemii „hiszpanki“ (1918-1919), na 6 mln mieszkańców Australii, zmarło ok. 15 tys. osób.
Ekipy ryzykaEksperci radzą zwrócić raczej uwagę i reagować na pewne nowe objawy i paradoksy epidemii na przykład: na sporą liczbę łagodnych przypadków dolegliwości przy jednoczesnym ciężkim przebiegu grypy u osób otyłych i kobiet w ciąży.
Dlatego Australia jako pierwsza na świecie planuje już od września wprowadzić masowe szczepienia u osób z wybranych grup ryzyka: kobiet w ciąży, diabetyków, astmatyków, nosicieli wirusa HIV, osób otyłych, a również pracowników sektora zdrowotnego.
Także w Wielkiej Brytanii są omawiane plany masowych szczepień, największych od 1964 roku, kiedy świat walczył z ospą. Pierwszą partią szczepionek, które pojawią się w październiku br., będą szczepione dzieci i dorośli pomiędzy 6. miesiącem a 65. rokiem życia, u których zachodzi podejrzenie, iż stan dolegliwości może mieć ciężki przebieg.

W kolejce są również kobiety w ciąży i osoby ponad 65. r.ż, które kwalifikują się do podania szczepionki sezonowej. Szczepienia będą
także rekomendowane pracownikom medycznym i socjalnym, którzy mają bezpośredni kontakt z chorymi.
Dla dobra ogółuJednak jak pokazują ostatnie wyniki sondażu przeprowadzonego wśród brytyjskich pielęgniarek, opublikowanego w Nursing Times, jedna trzecia odmówiłaby poddania się szczepieniu. Na 1500 ankietowanych osób, 30 procent nie zaszczepiłoby się, 33 procent być może, tylko 37 procent pozytywnie podeszło do akcji szczepień.
Jako fundamentalny przyczyna odmowy, ankietowani podali obawy o własne bezpieczeństwo po podaniu szczepionki (60 procent ). Z badania wynika, iż nawet personel medyczny nie do końca jest przekonany o realnym zagrożeniu grypą na tak sporą skalę, a raczej widzi w tym "rządową propagandę".
Komentujący wyniki prof. David Salisbury z departamentu zdrowia, stwierdził, iż personel powinien wybrać szczepienia dla dobra ogółu: z obowiązku wobec pacjentów i swoich rodzin.
Taki plan to nie u nasProf. Andrzej Zieliński, konsultant krajowy w zakresie epidemiologii, ocenia, iż trudno jest interpretować przymus szczepień w Grecji: – Myślę, iż w Polsce w ogóle jakikolwiek przymus byłby nieefektywny i prowadziłby do protestów ludzi.
W Polsce planów masowych, a tym bardziej przymusowych szczepień nie ma. Minister zdrowia Ewa Kopacz potwierdziła jedynie, iż
także Polska ustawiła się w kolejce po szczepionkę i kupi zapasy leku, jeżeli potwierdzi się, iż jest bezpieczny dla zdrowia, a jego cena będzie adekwatna do możliwości finansowych naszego państwie.
Może aktualnie jest idealny czas, aby w okolicy informacji, jak uniknąć zarażenia się grypą albo postępowania po pojawieniu się objawów dolegliwości, edukować
także pacjentów o konieczności unikania niepotrzebnego stosowania leków?
Źródła: Melissa Sweet, Pandemic lessons from Australia, 18 August 2009, BMJ 2009;339:b3317; Tom Nolan on historic flu remedies, 20 Aug, 09, aby BMJ Group; Gemma Daley, Jason Gale, First Swine Flu Vaccinations May Początek in Australia in a Month, Aug. 20 (Bloomberg); Paul Dinsdale, Four at-risk groups will be first to be vaccinated against swine flu, says chief medical officer, 17 August 2009, BMJ 2009;339:b3363; Greece to vaccinate entire population for new flu, Fri Jul 31, 2009 (Reuters)
Objawy Wrocławscy Naukowcy Na Tropie Prostej Diagnostyki Nowotworów:
Przyczyny chcą opracować niedrogie i skuteczne testy, które wykrywałyby nowotwory. Postęp technologii i wprowadzenie nowych metod badawczych do laboratoriów i powiązanie różnych dziedzin edukacji jak na wielkie oczy wirusa: nadchodzi era masowych szczepień przeciwko grypie?.
Objawy Wrocław: Wygrali Z Nowotworem, A Dzisiaj Dają Nadzieję Innym:
Przyczyny dzieci w naszym państwie zapada na dolegliwości nowotworowe, stanowiące - po urazach, zatruciach i innych wypadkach - drugą przyczynę śmierci najmłodszych Polaków. Natomiast wśród zgonów wielkie oczy wirusa: nadchodzi era masowych szczepień przeciwko grypie?.
Objawy W Dobrych Dzielnicach Stolicy Umieralność Okołoporodowa Przekracza Średnią Krajową:
Przyczyny rodzi się około 20 tys. dzieci. To blisko o 70 procent więcej niż jeszcze dziesięć lat temu. Niestety, coraz więcej dzieci w tym mieście przychodzi na świat z wrodzonymi wadami serca. Wprawdzie wielkie oczy wirusa: nadchodzi era masowych szczepień przeciwko grypie?.
Objawy Wysyłają Do Innego Miasta, Czyli Poznańska Dziecięca Okulistyka Wyjazdowa:
Przyczyny dziecko z przeciętą powieką odesłano z Poznania do Piły, gdyż w mieście, które dysponuje odpowiednią kadrą medyczną i bazą leczniczą, nikt nie podjął się zszycia delikatnej skóry. Zawiniła wielkie oczy wirusa: nadchodzi era masowych szczepień przeciwko grypie?.
Objawy W Aninie Lament Nad Mizernym Finansowaniem Polskiej Telemedycyny:
Przyczyny i promowaniu telemedycyny Fundusz mógłby zaoszczędzić, a pacjent miałby szybciej uzyskałby pomoc specjalisty w nagłych wypadkach - to kluczowe wnioski z konferencji w Instytucie Kardiologii w Aninie wielkie oczy wirusa: nadchodzi era masowych szczepień przeciwko grypie?.

Czym jest Wielkie oczy wirusa znaczenie w Słownik medycyny W .

  • Dodano:
  • Autor: