Wywiad motywujący - lektura co to jest
Co to jest Wywiad motywujący - lektura nie tylko dla lekarzy. Definicja: Do księgarń trafiła.

Czy przydatne?

Definicja "Wywiad motywujący" - lektura nie tylko dla lekarzy w słowniku

Co to jest "Wywiad motywujący" - lektura nie tylko dla lekarzy: Do księgarń trafiła właśnie podręcznik "Wywiad motywujący w opiece zdrowotnej. Jak pomóc pacjentom w zmianie złych nawyków i ryzykownych zachowań".

Autorzy – amerykańscy psycholodzy i lekarze: Stephen Rollnick, William R. Miller, Christopher C. Butler – przyznają w przedmowie, iż inspiracji do napisania tej książki dostarczyli im sami lekarze, którzy „starają się jak mogą – zachęcają, przekonują, pochlebiają i radzą – wszystko po to, aby chorzy zmienili własne niezdrowe przyzwyczajenia”. Wysłuchaliśmy wielu skarg doskonałych ekspertów o ich problemach, frustracjach i praktycznych ograniczeniach: „Mówię im o tym i mówię, lecz oni w ogóle mnie nie słuchają”. „Niektórzy z moich pacjentów nastawienia są wiecznie na nie” – autorzy cytują kilka z owych lekarskich skarg. Jednak podręcznik ta została napisana, by pomóc nie tylko lekarzom, lecz wszystkim tym pracownikom ochrony zdrowia, którzy prowadzą z pacjentami czy podopiecznymi rozmowy na temat zmiany ryzykownych zachowań. Do tej szerokiej ekipy odbiorców można zaliczyć, między innymi: • lekarzy• psychologów• terapeutów• pielęgniarki i położne• dietetyków• edukatorów zdrowia• kapelanów szpitalnych• pracowników społecznych.

Prof. Wojciech Pędich, znany polski gerontolog, recenzent naukowy polskiego wydania „Wywiadu motywującego” – pisze o tej pozycji: „ podręcznik jest zaskakująco ciekawa. (...) Pokazuje nowe spojrzenie na trudny problem nawiązywania kontaktu lekarza/pielęgniarki z pacjentem. (...) Jej lektura ułatwi Czytelnikowi przełamanie dotychczasowych nawyków traktowania roli lekarza jako tego, który wie lepiej.” I jeszcze jedna opinia o tej frapującej książce: – „Wywiad motywujący” wprowadza alternatywę dla przestarzałego stylu bezpośredniej perswazji, jak powiew świeżego powietrza w dialogu pracownika ochrony zdrowia i przewlekle chorego na cukrzycę albo otyłość – podkreśla dr Robert Gabbway, dyrektor Instytutu do Walki z Cukrzycą i Otyłością, Uniwersytet Stanowy w Pensylwanii. O autorach• Prof. Stephen Rollnick – psycholog kliniczny, ekspert w zakresie komunikacji w ochronie zdrowia zatrudnionym w Katedrze Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Zdrowia Publicznego na walijskim Uniwersytecie w Cardiff.• Prof. William R. Miller – emerytowany wykładowca psychologii i psychiatrii na Uniwersytecie New Mexico, gdzie zaczął pracę w 1967 roku. • Christopher C. Butler – specjalista do spraw podstawowej opieki zdrowotnej i kierownik Katedry Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie w Cardiff. Wywiad motywujący w opiece zdrowotnej. Jak pomóc pacjentom w zmianie złych nawyków i ryzykownych zachowań – Stephen Rollnick, William R. Miller i Christopher C. Butler. Wydawnictwo SWPS Academica, Warszawa 2010
Objawy Wiosenne Zmęczenie, A Może Objaw Choroby?:
Przyczyny znużenie, osłabienie, złe samopoczucie dopadają nas wiosną, gdy świat budzi się do życia. Najczęściej symptomy te są oznaką pozimowego zmęczenia, lecz mogą być również objawem dolegliwości. Badania "wywiad motywujący" - lektura nie tylko dla lekarzy co to jest.
Objawy Większe Rejony Operacyjne, Mniej Dysponentów Zespołów: Rusza Nowy System PRM:
Przyczyny w woj. śląskim, podobnie jak w innych regionach, ma działać nowy mechanizm organizacyjny Państwowego Ratownictwa Medycznego. Będzie mniej rejonów operacyjnych i dyspozytorni medycznych, lecz liczba "wywiad motywujący" - lektura nie tylko dla lekarzy definicja.
Objawy Warszawskie Hospicjum Dla Dzieci: Pediatra Pilnie Poszukiwany:
Przyczyny Warszawskie Hospicjum dla Dzieci już od dłuższego czasu pilnie poszukuje lekarza pediatry. Na nic zdają się ogłoszenia w mediach czy współpraca z profesjonalną agencją szukającą pracowników. Lekarzy "wywiad motywujący" - lektura nie tylko dla lekarzy co znaczy.
Objawy Wpływ Procesu Zwyrodnieniowego Kręgosłupa Na Wyniki Leczenia Chirurgicznego Dyskopatii Lędźwiowej:
Przyczyny jest ocena wpływu współistniejących zmian zwyrodnieniowo-wytwórczych kręgosłupa na wyniki leczenia chirurgicznego przepuklin lędźwiowych krążków międzykręgowych Materiał i sposoby. Ogółem przebadano "wywiad motywujący" - lektura nie tylko dla lekarzy słownik.
Objawy Warszawa I Kraków Pożegnają Prezydencką Parę: Pogotowie I Szpitale W Pełnej Gotowości:
Przyczyny żałobników na warszawskim Placu Piłsudskiego w sobotę (17 kwietnia), setki tys. na krakowskim Starym Mieście w niedzielę (18 kwietnia) i kilkadziesiąt głów różnych krajów na Wawelu. - To niewiele "wywiad motywujący" - lektura nie tylko dla lekarzy znaczenie.

Czym jest Wywiad motywujący - lektura znaczenie w Słownik medycyny W .

  • Dodano:
  • Autor: