Wywiad motywujący - lektura co to jest
Co to jest, że Wywiad motywujący - lektura nie tylko dla lekarzy. Definicja: Do księgarń trafiła.

Czy przydatne?

Definicja "Wywiad motywujący" - lektura nie tylko dla lekarzy w słowniku

Co to jest "Wywiad motywujący" - lektura nie tylko dla lekarzy: Do księgarń trafiła właśnie podręcznik "Wywiad motywujący w opiece zdrowotnej. Jak pomóc pacjentom w zmianie złych nawyków i ryzykownych zachowań".

Autorzy – amerykańscy psycholodzy i lekarze: Stephen Rollnick, William R. Miller, Christopher C. Butler – przyznają w przedmowie, iż inspiracji do napisania tej książki dostarczyli im sami lekarze, którzy „starają się jak mogą – zachęcają, przekonują, pochlebiają i radzą – wszystko po to, aby chorzy zmienili własne niezdrowe przyzwyczajenia”. Wysłuchaliśmy wielu skarg doskonałych ekspertów o ich problemach, frustracjach i praktycznych ograniczeniach: „Mówię im o tym i mówię, lecz oni w ogóle mnie nie słuchają”. „Niektórzy z moich pacjentów nastawienia są wiecznie na nie” – autorzy cytują kilka z owych lekarskich skarg. Jednak podręcznik ta została napisana, by pomóc nie tylko lekarzom, lecz wszystkim tym pracownikom ochrony zdrowia, którzy prowadzą z pacjentami czy podopiecznymi rozmowy na temat zmiany ryzykownych zachowań. Do tej szerokiej ekipy odbiorców można zaliczyć, między innymi: • lekarzy• psychologów• terapeutów• pielęgniarki i położne• dietetyków• edukatorów zdrowia• kapelanów szpitalnych• pracowników społecznych.

Prof. Wojciech Pędich, znany polski gerontolog, recenzent naukowy polskiego wydania „Wywiadu motywującego” – pisze o tej pozycji: „ podręcznik jest zaskakująco ciekawa. (...) Pokazuje nowe spojrzenie na trudny problem nawiązywania kontaktu lekarza/pielęgniarki z pacjentem. (...) Jej lektura ułatwi Czytelnikowi przełamanie dotychczasowych nawyków traktowania roli lekarza jako tego, który wie lepiej.” I jeszcze jedna opinia o tej frapującej książce: – „Wywiad motywujący” wprowadza alternatywę dla przestarzałego stylu bezpośredniej perswazji, jak powiew świeżego powietrza w dialogu pracownika ochrony zdrowia i przewlekle chorego na cukrzycę albo otyłość – podkreśla dr Robert Gabbway, dyrektor Instytutu do Walki z Cukrzycą i Otyłością, Uniwersytet Stanowy w Pensylwanii. O autorach• Prof. Stephen Rollnick – psycholog kliniczny, ekspert w zakresie komunikacji w ochronie zdrowia zatrudnionym w Katedrze Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Zdrowia Publicznego na walijskim Uniwersytecie w Cardiff.• Prof. William R. Miller – emerytowany wykładowca psychologii i psychiatrii na Uniwersytecie New Mexico, gdzie zaczął pracę w 1967 roku. • Christopher C. Butler – specjalista do spraw podstawowej opieki zdrowotnej i kierownik Katedry Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie w Cardiff. Wywiad motywujący w opiece zdrowotnej. Jak pomóc pacjentom w zmianie złych nawyków i ryzykownych zachowań – Stephen Rollnick, William R. Miller i Christopher C. Butler. Wydawnictwo SWPS Academica, Warszawa 2010
Objawy Walka Z Rakiem Szyjki Macicy: Na Razie Przegrywamy I Źle Wydajemy Pieniądze:
Przyczyny miesiącu walki z rakiem, eksperci zgodnie kontestowali badania skryningowe oceniając, że dotychczasowy program wczesnego wykrywania raka szyjki macicy to utrata pieniędzy… Podobnie jak program "wywiad motywujący" - lektura nie tylko dla lekarzy.
Objawy Wakacje W Holandii: Dzieci Cierpiące Na Cukrzycę Uczą Się Zarządzania Chorobą:
Przyczyny dolegliwość, która wymaga wiele pracy... Trzeba policzyć kalorie albo węglowodany, dobrać i podać odpowiednią dawkę insuliny, zgrać to w okresie. Nauka w trakcie wakacyjnego wyjazdu jest różna w "wywiad motywujący" - lektura nie tylko dla lekarzy.
Objawy Wpływ Dioksyn Na Rozwój Nowotworów U Kobiet:
Przyczyny TCDD to związek zanieczyszczający środowisko, który po przedostaniu się do organizmu człowieka zaburza gospodarkę hormonalną. Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem sklasyfikowała TCDD jako ludzki "wywiad motywujący" - lektura nie tylko dla lekarzy.
Objawy Wymiana Floty LPR Zakończona, Teraz Trzeba Zbudować Więcej Lądowisk:
Przyczyny zamiana floty Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, która trwała niespełna trzy lata. Do wszystkich siedemnastu baz trafiły nowoczesne śmigłowce Eurocopter EC 135, a do ośrodka szkoleniowego symulator "wywiad motywujący" - lektura nie tylko dla lekarzy.
Objawy Warszawa: Za Czyje Pieniądze Wybudowany Będzie Nowy Dziecięcy Szpital Kliniczny?:
Przyczyny Przyjaciele Szpitala przy Litewskiej przekonała posłów do takiego działania, aby władze WUM nie musiały sięgać po plan alternatywny? Warszawski Uniwersytet Medyczny chce do 2012 roku zbudować "wywiad motywujący" - lektura nie tylko dla lekarzy.

Czym jest Wywiad motywujący - lektura znaczenie w Słownik medycyny W .

  • Dodano:
  • Autor: