Zastosowanie opatrunków co to jest
Co to jest, że Zastosowanie opatrunków aktywnych w praktyce klinicznej. Definicja: Streszczenie.

Czy przydatne?

Definicja Zastosowanie opatrunków aktywnych w praktyce klinicznej w słowniku

Co to jest: Streszczenie artykułu "wykorzystanie opatrunków aktywnych w praktyce klinicznej". Pełna wersja tekstu - załączona do pobrania w formacie pdf.

Opatrunki aktywne to nowy rodzaj opatrunków, który pod różnymi względami jest różna od opatrunków klasycznych. Podobnie jak opatrunki standardowe stanowią one barierę chroniącą ranę przed drobnoustrojami i zabrudzeniami, lecz biorą ponadto aktywny udział w gojeniu się rany.
Udział w fizjologicznym procesie gojenia się rany zawdzięczamy wykorzystaniu nowych materiałów o specyficznych właściwościach takich jak hydrożele, celuloza bakteryjna, polimery. Opatrunki aktywne skracają mechanizm gojenia, co skutkuje lepsze efekty terapii.
Opatrunki te spełniają funkcję klasycznych opatrunków, stanowiąc barierę chroniącą ranę przed zabrudzeniami, a równocześnie wykazują własności bakteriostatyczne i bakteriobójcze. Utrzymują poprawną wilgotność rany, nie przylegając do gojących się tkanek

Obserwujemy nieustające prace nad wytwarzaniem nowych i udoskonalaniem dotychczas służących opatrunków. Efektem tego jest bardzo spory asortyment dostępnych nowych środków i materiałów. By swobodnie się nimi posługiwać potrzebna jest znajomość ich specyficznych właściwości.
Celem naszej pracy było przybliżenie teoretycznych podstaw ich działania i określenie wskazań do ich stosowania, co ułatwi ich użycie w codziennej praktyce.
Multimedia
""wykorzystanie opatrunków aktywnych.pdf
0,88 MB
Typ pliku: Prezentacja PDF

Czym jest Zastosowanie opatrunków znaczenie w Słownik medycyny Z .