Znieczulenie przy porodzie co to jest
Co to jest, że Znieczulenie przy porodzie: nie wolno pobierać opłat, więc usługi nie będzie.

Czy przydatne?

Definicja Znieczulenie przy porodzie: nie wolno pobierać opłat, więc usługi nie będzie? w słowniku

Co to jest Znieczulenie przy porodzie: nie wolno pobierać opłat, więc usługi nie będzie?: Raport Najwyższej Izby Kontroli mówi jednoznacznie, iż za znieczulenie zewnątrzoponowe bez wskazań medycznych i za wybrane inne usługi ponadstandardowe powiązane z porodem, szpital nie może pobierać opłat. Czy konsekwencje takiej wykładni prawa okażą się korzystne dla rodzących kobiet?

Wanda Nowicka, przewodnicząca Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, jest oburzona postawą tych szpitali, które zapowiedziały, iż – pod wpływem raportu NIK – zrezygnują z tych usług ponadstandardowych, za które opłat od rodzących nie mogą pobierać.Nie możemy się cofać– Mam nadzieję, iż zmiany nie pójdą w tym kierunku. Szpitale powinny zrobić wszystko, by opieka na ich oddziałach położniczych była na jak najwyższym poziomie. Nie możemy się cofać – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Wanda Nowicka.Jej zdaniem te szpitale, które zaoferują gorsze warunki porodu, nie będą wybierane poprzez pacjentki, a co za tym idzie – będą miały mniejsze przychody. – Zakaz pobierania opłat powinien prowadzić do poprawy dostępności, a więc sytuacji, gdzie kobiecie należy się na przykład znieczulenie w ramach ubezpieczenia, a nie, gdzie w ogóle nie można z niego skorzystać – uważa Wanda Nowicka.

Kto za to zapłaci?Niestety, jest także druga strona medalu, a więc pytanie – kto ma pokryć wydatki znieczulenia na życzenie, jeśli nie płaci za nie NFZ?Jak wyjaśnia nam rzecznik prasowy Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie Jarosław Buczek, w tej placówce koszty od rodzących są pobierane, gdy pacjentka jest nieubezpieczona i z tytułu wydatków opieki pielęgnacyjnej, sprawowanej poprzez osobę bliską.– Raport NIK zawiera interesującą konstatację, iż w Polsce brakuje anestezjologów, co nie przeszkadza autorom w postulowaniu, aby szpitale pobierały opłatę jedynie za porody rodzinne, a nie za znieczulenie – komentuje Jarosław Buczek.– Nasuwa się pytanie, jak traktować sytuację, gdzie pacjentka, mimo braku wskazań medycznych, prosi o znieczulenie, a obecni w szpitalu anestezjolodzy czuwają przy innych pacjentach i jedyną możliwością spełnienia jej prośby jest ściągnięcie z domu w trybie pilnym anestezjologa, który zakończył swój dyżur? Kto miałby pokryć wydatki wezwania lekarza? Na te pytania raport NIK nie daje odpowiedzi – podkreśla rzecznik CSK MSWiA.Co z tą równością podmiotów?Na zniesienie dopłat za sale o podwyższonym standardzie na oddziale położniczym zdecydował się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu.
Jak wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl dyrektor wrocławskiej placówki, prof. Wojciech Witkiewicz, oddział ma dwie sale o podwyższonym standardzie. Teraz będą używane tak samo jak te standardowe. Będzie z nich korzystała ta pacjentka, która trafi tam akurat wtedy, kiedy sala będzie wolna.Zdaniem profesora, zakaz pobierania opłat to ograniczenie praw pacjenta, który, jeżeli go na to stać, mógłby skorzystać z lepszych warunków.Prof. Witkiewicz zaznacza, iż brak możliwości pobierania opłat poprzez publiczne placówki to słowo nierównego traktowania podmiotów na rynku, bo prywatne szpitale i firmy mogą takie koszty pobierać, mimo iż mają kontrakty z NFZ.Dyrektorzy rozkładają ręce, ponieważ z jednej strony chcieliby, tak aby w ich szpitalu chciało rodzić jak najwięcej kobiet, a z drugiej nie są w stanie finansować usług, za które nie zapłaci im NFZ.– Jako doktor jestem po stronie pacjenta, lecz zalecenia NIK, iż wedle prawem porody rodzinne powinny być płatne, a znieczulenia nie, kłócą się z innymi danymi zawartymi w raporcie Izby, na przykład z wiadomością o braku anestezjologów. Jak w takim razie znieczulać pacjentki na życzenie, gdy są oni potrzebni przy innych zabiegach? – pyta dr Wojciech Guzikowski, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa Samodzielnego Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Opolu.Postulat i życie– Przygotowanie znieczulenia i monitorowanie stanu pacjenta kosztują. Teraz NFZ nie opłaca znieczulenia na życzenie bez wskazań medycznych. Gdy w Zachodniej Europie przeprowadza się 70 procent porodów ze znieczuleniem, u nas nie ma takich możliwości, choćby na skutek braku ekspertów. W naszym szpitalu nie trzeba dodatkowo płacić za porody rodzinne, lecz ze znieczuleniem są płatne – dodaje dyrektor Guzikowski.Realizacja postulatu wynikającego z raportu NIK ma doprowadzić do tego, iż znieczulenie w trakcie porodu przysługiwałoby wszystkim chętnym, a nie tylko tym kobietom, które za to zapłacą. Na razie jednak nic nie wskazuje na to, iż do tego dojdzie. Teraz kobiety w ciąży będą szukać szpitala, gdzie w ogóle możliwe jest otrzymanie znieczulenia na życzenie, bez względu na to, czy trzeba za nie zapłacić, czy nie
Objawy Zakupom Powinna Towarzyszyć Rozwaga:
Przyczyny polskich ekspertów w zakresie radiologii, część aparatów tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego zainstalowanych w naszych szpitalach nie jest w pełni używana. Zdarzają się przypadki nie znieczulenie przy porodzie: nie wolno pobierać opłat, więc usługi nie będzie?.
Objawy Zaburzenia Psychologiczne U Dzieci Chorych Na Raka W Początkowej Fazie Leczenia:
Przyczyny nowych terapii przedłuża życie dzieci chorych na raka; dzisiaj regularnie prowadzi do całkowitego wyleczenia. Rozpoznanie dolegliwości i jej leczenie nie pozostają jednak bez wpływu na stan znieczulenie przy porodzie: nie wolno pobierać opłat, więc usługi nie będzie?.
Objawy Zespół Metaboliczny Częstszy U Chorych Na Schizofrenię:
Przyczyny zespołu metabolicznego zależy między innymi od niepoprawnych nawyków żywieniowych U chorych na schizofrenię znacząco częściej dochodzi do rozwoju zespołu metabolicznego. Wg japońskich naukowców jedną znieczulenie przy porodzie: nie wolno pobierać opłat, więc usługi nie będzie?.
Objawy Zastosowanie Opatrunków Aktywnych W Praktyce Klinicznej:
Przyczyny artykułu wykorzystanie opatrunków aktywnych w praktyce klinicznej . Pełna wersja tekstu - załączona do pobrania w formacie pdf. Opatrunki aktywne to nowy rodzaj opatrunków, który pod różnymi znieczulenie przy porodzie: nie wolno pobierać opłat, więc usługi nie będzie?.
Objawy Zima Nadeszła, Czyli Narciarzu, Nie Łam Się!:
Przyczyny więzadeł kolanowych kosztuje od 7 do 10 tys. złotych! Zatem, uwaga na kolana! Dopiero w przedostatni weekend tego roku (18-20 grudnia) narciarze mogą liczyć na pierwszą w tym sezonie sposobność znieczulenie przy porodzie: nie wolno pobierać opłat, więc usługi nie będzie?.

Czym jest Znieczulenie przy porodzie znaczenie w Słownik medycyny Z .

  • Dodano:
  • Autor: