Akupresura co to jest
Jak leczyć Akupresura? Definicja: medycyny naturalnej. sposób ta znana była w Chinach już kilka tys.

Czy przydatne?

Definicja Akupresura

Definicja AKUPRESURA: to tradycyjna sposób leczenia wywodząca się z chińskiej medycyny naturalnej. sposób ta znana była w Chinach już kilka tys. lat temu. Bazuje ona na dotykaniu, głaskaniu, uciskaniu albo opukiwaniu ustalonych miejsc na ciele człowieka.Naciski wpływają na obwodowy i ośrodkowy układ nerwowy pobudzając zakończenia nerwowe znajdujące się w takich miejscach. Powstałe w ten sposób impulsy biegną drogami nerwowymi do ośrodkowego układu nerwowego dochodząc do kory mózgowej i stamtąd dalej drogami nerwowymi do chorego narządu. Skutkuje to pomniejszenie bólu i poprawienie czynności danego narządu.Dotknięcia odblokowują przepływ energii Yin i yang i prowadzą do ich zrównoważenia. Wg medycyny chińskiej brak tej równowagi jest powodem większości chorób somatycznych.Akupresura jest "miękką" wersją akupunktury i wg zwolenników podobnie jak ona jest cennym uzupełnieniem medycyny konwencjonalnej. Nadmierne albo nieumiejętne wykorzystywanie akupresury, w szczególności u osób wrażliwych na nią, może prowadzić do takich objawów jak na przykład biegunka, kołatanie serca albo wymioty

Skutki Akupunktura:
Przeciwskazania igła, punctura – (u)kłucie) – metoda leczenia wywodząca się ze Wschodu (Chiny, Japonia, Mongolia). Jest aktualnie uznawana w wielu państwach jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej, chociaż jej akupresura.
Skutki Artroskopia:
Przeciwskazania wziernikowanie wnętrza stawów na przykład stawów kolanowych. Artroskopię wykonuje się w warunkach sali operacyjnej w znieczuleniu miejscowym albo ogólnym. Bazuje na wprowadzeniu urządzenia zwanego akupresura.
  • Dodano:
  • Autor: