Akupunktura co to jest
Jak leczyć Akupunktura? Definicja: leczenia wywodząca się ze Wschodu (Chiny, Japonia, Mongolia.

Czy przydatne?

Definicja Akupunktura

Definicja AKUPUNKTURA: (z z łaciny acus – igła, punctura – (u)kłucie) – metoda leczenia wywodząca się ze Wschodu (Chiny, Japonia, Mongolia). Jest aktualnie uznawana w wielu państwach jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej, chociaż jej skuteczność jest obiektem debat i trwających badań klinicznych. Akupunktura służy do redukowania bólu i utrzymania albo przywrócenia równowagi energetycznej organizmu, będącej warunkiem jego sprawnego funkcjonowania. metoda ta bazuje na nakłuwaniu ciała srebrnymi albo złotymi igłami w odpowiednich punktach, odpowiadających za największą aktywność narządów wewnętrznych. Punkty te zlokalizowane są wzdłuż tak zwany meridianów (linii energetycznych), wedle koncepcją wyrównywania potencjału energetycznego organizmu

Skutki Akupresura:
Przeciwskazania sposób leczenia wywodząca się z chińskiej medycyny naturalnej. sposób ta znana była w Chinach już kilka tys. lat temu. Bazuje ona na dotykaniu, głaskaniu, uciskaniu albo opukiwaniu ustalonych miejsc akupunktura.
Skutki Artroskopia:
Przeciwskazania wziernikowanie wnętrza stawów na przykład stawów kolanowych. Artroskopię wykonuje się w warunkach sali operacyjnej w znieczuleniu miejscowym albo ogólnym. Bazuje na wprowadzeniu urządzenia zwanego akupunktura.
  • Dodano:
  • Autor: