Artroskopia co to jest
Jak leczyć Artroskopia? Definicja: kolanowych. Artroskopię wykonuje się w warunkach sali.

Czy przydatne?

Definicja Artroskopia

Definicja ARTROSKOPIA: to jest wziernikowanie wnętrza stawów na przykład stawów kolanowych. Artroskopię wykonuje się w warunkach sali operacyjnej w znieczuleniu miejscowym albo ogólnym. Bazuje na wprowadzeniu urządzenia zwanego artroskopem do stawu przez niewielkie nacięcia w rejonie stawu. Po jego wprowadzeniu, do wnętrza stawu podaje się roztwór soli fizjologicznej, co ułatwia obejrzenie wnętrza stawu. Następnie ocenia się wszystkie struktury wewnątrzstawowe: chrząstki stawowe, błonę maziową, więzadła, mięśnie, łąkotki. Ta część zabiegu artroskopii bywa nazywana artroskopią diagnostyczną. Następnie do stawu można wprowadzić miniaturowe narzędzia chirurgiczne i wykorzystać procedury lecznicze w obrębie stwierdzanej patologii. W przypadku przeprowadzenia tych procedur mówi się o artroskopii operacyjnej (terapeutycznej).Wskazania do wykonania badania:- Urazy stawów- Niestabilności ruchów w stawach- Złamania śródstawowe- Reumatoidalne zapalenie stawów- Zmiany zwyrodnieniowe- Obecność ciał obcych w stawie- Nowotwory w obrębie stawów

Skutki Akupunktura:
Przeciwskazania igła, punctura – (u)kłucie) – metoda leczenia wywodząca się ze Wschodu (Chiny, Japonia, Mongolia). Jest aktualnie uznawana w wielu państwach jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej, chociaż jej artroskopia.
Skutki Akupresura:
Przeciwskazania sposób leczenia wywodząca się z chińskiej medycyny naturalnej. sposób ta znana była w Chinach już kilka tys. lat temu. Bazuje ona na dotykaniu, głaskaniu, uciskaniu albo opukiwaniu ustalonych miejsc artroskopia.
  • Dodano:
  • Autor: