Borowina co to jest
Jak leczyć Borowina. Definicja bakterie humifikujące. Zdania na temat jej właściwości leczniczych.

Czy przydatne?

Definicja Borowina

Definicja BOROWINA: peloid, rodzaj torfu o sporym stopniu przetworzenia poprzez bakterie humifikujące. Zdania na temat jej właściwości leczniczych są podzielone. Jak mówi prof. Kazimierz Roszkowski-Śliż: Nie istnieją jakiekolwiek poważne badania naukowe potwierdzające powrót do zdrowia wskutek zabiegów balneologii. Tym niemniej wiara w jej uzdrawiające właściwości sprawia, iż w Polsce służąca jest w leczeniu chorób reumatycznych, schorzeń ginekologicznych i niektórych chorób narządów wewnętrznych.Przetworzona laboratoryjnie borowina jest wartościowym surowcem do produkcji różnego rodzaju lekarstw i kosmetyków. Pozyskiwanie i przetwarzanie borowiny jest źródłem dochodu dla dużej liczby osób związanych z usługami sanatoryjnymi.Brak danych o właściwościach leczniczych borowiny nie umniejsza jej wartości fizycznych przy wspomaganiu leczenia. Właściwości fizyczne to spora pojemność cieplna przy małym przewodnictwie cieplnym, co umożliwia sukces silnego, głębokiego i równomiernego podgrzania części ciała poddanych zabiegowi (42-45 °C). Ponadto zawarte w borowinie kwasy organiczne i sole nadają jej właściwości przeciwzapalne, ściągające, bakteriostatyczne i bakteriobójcze. Na obszarze Polski użyto borowiny po raz pierwszy do celów leczniczych w 1858 r.wytworem z borowiny jest tak zwany pasta borowinowa, która powstaje poprzez rozdrobnienie i uwodnienie borowiny w szczególnych młynach kulowych. Wytwór ten ma konsystencję jednolitej pasty. Pastę borowinową stosuje się w niższej temperaturze niż borowinę (jest to 37-38 °C). Aktualnie około 30 krajowych uzdrowisk stosuje zabiegi zawijania, okłady i kąpiele borowinowe. W Polsce borowinę stosuje się w blisko 70% uzdrowisk

Skutki Zakład Lecznictwa Uzdrowiskowego:
Przeciwskazania zdrowotnej działający na obszarze uzdrowiska, utworzony w celu udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego, w ramach kierunków leczniczych i przeciwwskazań określonych dla borowina co to jest.
Skutki Chirurgia Urazowa (Traumatologia):
Przeciwskazania medycyny (związana ściśle z ortopedią) zajmująca się leczeniem operacyjnym kości, stawów, więzadeł, a pośrednio również mięśni i ścięgien dotkniętych urazami. W szerszym rozumieniu traumatologia borowina definicja.
Skutki Borowina:
Przeciwskazania torfu o sporym stopniu przetworzenia poprzez bakterie humifikujące. Zdania na temat jej właściwości leczniczych są podzielone. Jak mówi prof. Kazimierz Roszkowski-Śliż: Nie istnieją jakiekolwiek borowina co znaczy.
Skutki Hydroterapia:
Przeciwskazania odmiennie wodolecznictwo, akwaterapia (z łaciny aqua = woda) – sposób leczenia bodźcowego polegająca na zewnętrznym stosowaniu wody o różnych postaciach: ciekłej, stałej albo gazowej. Podstawę borowina słownik.
Skutki Akupresura:
Przeciwskazania sposób leczenia wywodząca się z chińskiej medycyny naturalnej. sposób ta znana była w Chinach już kilka tys. lat temu. Bazuje ona na dotykaniu, głaskaniu, uciskaniu albo opukiwaniu ustalonych miejsc borowina znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: