Endoproteza co to jest
Jak leczyć Endoproteza? Definicja: do organizmu (implant), zastępujący albo wspomagający utraconą.

Czy przydatne?

Definicja Endoproteza

Definicja ENDOPROTEZA: to wykonany z biomateriałów obiekt, wszczepiany operacyjnie do organizmu (implant), zastępujący albo wspomagający utraconą funkcję narządu albo narządów. Termin ten odnosi się raczej do implantów zastępujących uszkodzone przedmioty układu ruchu, w szczególności staw biodrowy i kolanowy, chociaż do endoprotez zaliczamy także na przykład implanty układu sercowo-naczyniowego. Endoprotezami nie są z kolei implanty ortopedyczne, wykorzystywane do zespalania złamanych kości (osteosyntezy), które po zrośnięciu się tkanki kostnej są usuwane z organizmu

Skutki Ergoterapia:
Przeciwskazania robię) - rodzaj psychoterapii, forma terapii wykorzystująca różne rodzaje pracy i rekreacji jako środki terapeutyczne. Ergoterapia towarzyszy, wspiera, uzdalnia i usprawnia ludzi w każdym wieku endoproteza.
Skutki Endoprotezoplastyka:
Przeciwskazania chirurgiczny opierający na wycięciu zmienionego chorobowo segmentu organizmu (na przykład stawu) i wszczepieniu elementu sztucznego, przejmującego funkcję uszkodzonej struktury. Również: alloplastyka endoproteza.
  • Dodano:
  • Autor: