Endoproteza co to jest
Jak leczyć Endoproteza. Definicja do organizmu (implant), zastępujący albo wspomagający utraconą.

Czy przydatne?

Definicja Endoproteza

Definicja ENDOPROTEZA: to wykonany z biomateriałów obiekt, wszczepiany operacyjnie do organizmu (implant), zastępujący albo wspomagający utraconą funkcję narządu albo narządów. Termin ten odnosi się raczej do implantów zastępujących uszkodzone przedmioty układu ruchu, w szczególności staw biodrowy i kolanowy, chociaż do endoprotez zaliczamy także na przykład implanty układu sercowo-naczyniowego. Endoprotezami nie są z kolei implanty ortopedyczne, wykorzystywane do zespalania złamanych kości (osteosyntezy), które po zrośnięciu się tkanki kostnej są usuwane z organizmu

Skutki Jontoforeza:
Przeciwskazania jonoforeza) - sposób lecznicza, forma elektroterapii polegająca na wprowadzeniu cząstek obdarzonych ładunkiem elektrycznym - jonów - do organizmu poprzez skórę albo śluzówkę dzięki odpowiedniego endoproteza co to jest.
Skutki Ergoterapia:
Przeciwskazania robię) - rodzaj psychoterapii, forma terapii wykorzystująca różne rodzaje pracy i rekreacji jako środki terapeutyczne. Ergoterapia towarzyszy, wspiera, uzdalnia i usprawnia ludzi w każdym wieku endoproteza definicja.
Skutki Zakład Lecznictwa Uzdrowiskowego:
Przeciwskazania zdrowotnej działający na obszarze uzdrowiska, utworzony w celu udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego, w ramach kierunków leczniczych i przeciwwskazań określonych dla endoproteza co znaczy.
Skutki Hydroterapia:
Przeciwskazania odmiennie wodolecznictwo, akwaterapia (z łaciny aqua = woda) – sposób leczenia bodźcowego polegająca na zewnętrznym stosowaniu wody o różnych postaciach: ciekłej, stałej albo gazowej. Podstawę endoproteza słownik.
Skutki Klimatoterapia:
Przeciwskazania rodzaj terapii stosowanej w leczeniu uzdrowiskowym, wykorzystujący działanie naturalnych czynników klimatu lokalnego, jest to czystość powietrza, temperatura, ciśnienie atmosferyczne, promieniowanie endoproteza znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: