Endoprotezoplastyka co to jest
Jak leczyć Endoprotezoplastyka? Definicja: chorobowo segmentu organizmu (na przykład stawu) i.

Czy przydatne?

Definicja Endoprotezoplastyka

Definicja ENDOPROTEZOPLASTYKA: to zabieg chirurgiczny opierający na wycięciu zmienionego chorobowo segmentu organizmu (na przykład stawu) i wszczepieniu elementu sztucznego, przejmującego funkcję uszkodzonej struktury. Również: alloplastyka, endoplastyka.Zabieg endoprotezoplastyki jest służący w leczeniu zmian zwyrodnieniowych i w wielu urazach (złamania szyjki kości udowej, złamania w rejonie krętarza). Bazuje ono na zastąpieniu naturalnego stawu biodrowego sztucznym stawem – endoprotezą. Zabieg, przez wyeliminowanie bólu, przywraca utracone czynności tego stawu i umożliwia wykonywanie podstawowych ruchów takich jak chodzenie, podnoszenie ciężarów. Warunkiem osiągnięcia tego celu jest wyeliminowanie towarzyszącego urazom i zmianom zwyrodnieniowym bólu. Po zabiegu wszczepienia endoprotezy konieczna jest rehabilitacja, w celu uzyskania możliwie pełnej sprawności osoby operowanej

Skutki Ergoterapia:
Przeciwskazania robię) - rodzaj psychoterapii, forma terapii wykorzystująca różne rodzaje pracy i rekreacji jako środki terapeutyczne. Ergoterapia towarzyszy, wspiera, uzdalnia i usprawnia ludzi w każdym wieku endoprotezoplastyka.
Skutki Endoproteza:
Przeciwskazania biomateriałów obiekt, wszczepiany operacyjnie do organizmu (implant), zastępujący albo wspomagający utraconą funkcję narządu albo narządów. Termin ten odnosi się raczej do implantów zastępujących endoprotezoplastyka.
  • Dodano:
  • Autor: