Fototerapia co to jest
Jak leczyć Fototerapia? Definicja: różne działania mające u podstawy leczenie światłem.W zależności.

Czy przydatne?

Definicja Fototerapia

Definicja FOTOTERAPIA: a więc światłolecznictwo, helioterapia to nazwa określająca różne działania mające u podstawy leczenie światłem.W zależności od długości fali rozróżniamy promieniowanie widzialne, promieniowanie podczerwone (z angielskiego: infra-red: IR) i promieniowanie nadfioletowe ((z angielskiego: ultra-violet UV). W obrębie nadfioletu rozróżniamy promieniowanie:- UVA długość fali 320-400 nm- UVB długość fali 290-320 nm- UVC długość fali 100-290 nm.W fototerapii wykorzystuje się naturalne źródła światła (helioterapia) i źródła sztuczne (aktynoterapia), wśród których źródłem światła podczerwonego są lampy sollux, z kolei ultrafioletu - lampy kwarcowe.Leczenie światłem widzialnym - leczenie zaburzeń psychicznych związanych z depresją zimową; stosuje się lampy o natężeniu oświetlenia ponad 2500 luksów (a więc ok. 5-10 razy większe niż emituje zwyczajna żarówka)- fototerapia noworodkaLeczenie światłem podczerwonym Leczenie podczerwienią ma raczej wykorzystanie w fizykoterapii, gdzie wykorzystuje się światło o długości od 720 do 15000 nm i wykorzystuje się fundamentalną cechę podczerwieni (a więc działanie rozgrzewające. Do emisji stosuje się najczęściej[potrzebne źródło] lampę sollux, której promieniowanie penetruje na małą głębokość tkanek, powodując ich rozgrzanie, rozszerzenie naczyń krwionośnych i co za tym idzie wzmożenie ukrwienia i przemiany materii, pomniejszenie napięcia mięśni.Leczenie światłem nadfioletowym - fotochemioterapia

Skutki Fizjoterapia:
Przeciwskazania nierozerwalnie związanym z "rehabilitacją medyczną". Poprzez fizjoterapię rozumie się zespół metod leczniczych wykorzystujących zdarzenie reaktywności organizmu na bodźce. Specjalistami z fototerapia.
Skutki Fizykoterapia:
Przeciwskazania fizjoterapii i część medycyny fizykalnej, gdzie na organizm oddziałuje się rozmaitymi bodźcami fizycznymi, pobieranymi z natury (Słońce, borowina) albo produkowanymi specjalnymi urządzeniami fototerapia.
Skutki Fizjoterapeuta:
Przeciwskazania średniej szkoły medycznej, studiów licencjackich albo magisterskich, o kierunku rehabilitacja albo fizjoterapia. Aktualnie w Europie, w tym w Polsce, nie kształci się już fizjoterapeutów także na fototerapia.
  • Dodano:
  • Autor: