TENS co to jest
Jak leczyć TENS. Definicja transcutaneous electrical nerve stimulation, TENS) sposób leczenia.

Czy przydatne?

Definicja TENS

Definicja TENS: Przezskórna stymulacja nerwów (z angielskiego: transcutaneous electrical nerve stimulation, TENS) sposób leczenia przewlekłych choroby bólowych. Może być ona służąca także w ostrym stanie dolegliwości, bo nie jest wymagane ułożenie elektrod bezpośrednio w miejscu bólu.Wyróżniamy 4 typy ułożeń:- na odpowiednim dermatomie,- przykręgosłupowo,- na przebiegu nerwu obwodowego,- „na krzyż” wokół miejsca bólu.Elektrody nie powinny być ułożone poniżej miejsca bólu. Możliwe jest ułożenie 2 albo 4 elektrod. Lepsze działanie terapeutyczne wykazuje ułożenie czteroelektrodowe z racji na większy region działania. Do tego celu używamy dwóch sprzężonych ze sobą obwodów elektrycznych. Anodę układamy zwykle przykręgosłupowo, a katodę na przebiegu nerwu obwodowego

Co znaczy Akupresura:
Porównanie sposób leczenia wywodząca się z chińskiej medycyny naturalnej. sposób ta znana była w Chinach już kilka tys. lat temu. Bazuje ona na dotykaniu, głaskaniu, uciskaniu albo opukiwaniu ustalonych miejsc tens co znaczy.
Krzyżówka Masaż:
Dlaczego fizjoterapeutyczny opierający na sprężystym (nie plastycznym) odkształcaniu tkanek. Masaż może mieć cele lecznicze, relaksacyjne albo przygotowywać mięśnie do wysiłku. Nieodłącznym uzupełnieniem tens krzyżówka.
Co to jest Fizjoterapia:
Jak lepiej nierozerwalnie związanym z "rehabilitacją medyczną". Poprzez fizjoterapię rozumie się zespół metod leczniczych wykorzystujących zdarzenie reaktywności organizmu na bodźce. Specjalistami z tens co to jest.
Słownik Fizjoterapeuta:
Kiedy średniej szkoły medycznej, studiów licencjackich albo magisterskich, o kierunku rehabilitacja albo fizjoterapia. Aktualnie w Europie, w tym w Polsce, nie kształci się już fizjoterapeutów także na tens słownik.
Czym jest Kinezyterapia:
Od czego zależy leczenie ruchem, gimnastyka lecznicza. Fundamentem tej dziedziny fizjoterapii są ćwiczenia ruchowe. Ruch staje się środkiem leczniczym, mającym wpływ na cały organizm. Zadaniem kinezyterapii jest tens czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: