Cena Monopolowa co to jest
Definicja Cena Monopolowa. Co oznacza ustalana dla wyrobów, których produkcja jest opanowana.

Czy przydatne?

Co to jest Cena Monopolowa

Definicja CENA MONOPOLOWA: zawiera zazwyczaj zysk wyższy od przeciętnego; cena ustalana dla wyrobów, których produkcja jest opanowana poprzez monopol.

Znaczenie Czarna Gospodarka:
Słownik szara strefa, podziemna nie deklarowana do opodatkowania działalność gospodarcza; nie zawarta w oficjalnej statystyce i niemożliwa do dokładnego zmierzenia cena monopolowa.
Znaczenie Cena Umowna:
Słownik występuje w gospodarce socjalistycznej; poziom ceny umownej ustalało się przez negocjacje pomiędzy producentem a odbiorcą cena monopolowa.
Znaczenie Cena Dumpingowa:
Słownik służąca w eksporcie w celu zdystansowania konkurentów i opanowania rynku; jest przejaw nieuczciwej konkurencji; cena nie pokrywająca wydatków produkcji cena monopolowa.
Znaczenie Czek Bankierski:
Słownik trasantem czeku jest bank, zaś trasatem jego bank korespondent, czeki takie dają remitentowi sposobność uzyskania natychmiastowej zapłaty od banku korespondenta cena monopolowa.
Znaczenie Cena:
Słownik dla nabywcy cenę stanowi łączna stawka zapłacona sprzedającemu za dany wytwór albo usługę. Elementami tak rozumianej ceny są: odsetki, prowizje i inne koszty cena monopolowa.

Czym jest Cena Monopolowa znaczenie w Słownik finansowy C .

  • Dodano:
  • Autor: