Saldo Debetowe co to jest
Definicja Saldo Debetowe. Co oznacza znaczy zadłużenie klienta wobec banku, które jest połączone ze.

Czy przydatne?

Co to jest Saldo Debetowe

Definicja SALDO DEBETOWE: Saldo debetowe w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym znaczy zadłużenie klienta wobec banku, które jest połączone ze zgodą banku na dysponowanie poprzez klienta określoną stawką środków pieniężnych, które są własnością banku. Stawka ta jest ograniczona limitem kredytowym.

Znaczenie Suma Ubezpieczenia:
Słownik odpowiedzialności ubezpieczyciela. W praktyce znaczy to, iż wypłacone odszkodowanie nie może przewyższyć z góry ustalonej stawki (sumy ubezpieczenia). Wysokość sumy ubezpieczenia ustalana jest saldo debetowe.
Znaczenie Storno:
Słownik zapis anulujący błędną operację księgową saldo debetowe.
Znaczenie Stopa Procentowa:
Słownik ustala wysokość odsetek od sumy pieniędzy jako zapłaty za jej pożyczenie na określony czas. Rozróżnia się stałą i zmienną stopę procentową. Przy ustalaniu stopy procentowej musi być uwzględniana saldo debetowe.
Znaczenie System Repartycyjny (O Zdefiniowanym Świadczeniu):
Słownik dotychczasowy mechanizm emerytalny oparty na umowie pokoleniowej, gdzie pokolenie pracujące finansowało emerytów z ich bieżących składek. Pozostałością starego mechanizmu jest aktualny I filar saldo debetowe.
Znaczenie Suma:
Słownik na którą ubezpieczono mienie, życie albo umiejętność do pracy. W ubezpieczeniach majątkowych - suma ubezpieczenia stanowi górną odpowiedzialność Towarzystwa ubezpieczeniowego i odszkodowanie tylko w saldo debetowe.

Czym jest Saldo Debetowe znaczenie w Słownik finansowy S .

  • Dodano:
  • Autor: