Część składowa rzeczy co to jest
Definicja Część składowa rzeczy w prawie. Znaczenie rzeczy jest wszystko, co nie może być od niej.

Czy przydatne?

Definicja Część składowa rzeczy w prawie

Definicja z ang. Component things, z niem. Die Komponente Dinge.

Słownik CZĘŚĆ SKŁADOWA RZECZY: Częścią składową rzeczy jest wszystko, co nie może być od niej odłączone bez uszkodzenia albo istotnej zmiany całości lub bez uszkodzenia albo istotnej zmiany przedmiotu odłączonego.Część składowa rzeczy nie może być odrębnym obiektem własności i innych praw rzeczowych. Elementy połączone z rzeczą tylko dla przemijającego użytku nie stanowią jej części składowych - art. 47 kodeksu cywilnego.

Znaczenie Certyfikat Kompetencji Zawodowych (Według Ustawy O Transporcie Drogowym - Przyp. Red.):
Wyjaśnienie potwierdzający posiadanie kwalifikacji i wiedzy niezbędnych do podjęcia i wykonywania działalności gospodarczej w dziedzinie transportu drogowego art. 4 pkt 20 Ustawy z dnia 6 września 2001r. o część składowa rzeczy.
Znaczenie Chuligański Charakter Wykroczenia:
Wyjaśnienie chuligański mają wykroczenia polegające na umyślnym godzeniu w porządek albo spokój publiczny lub umyślnym niszczeniu albo uszkadzaniu mienia, jeśli sprawca działał publicznie i w rozumieniu część składowa rzeczy.
Znaczenie Cena Jednostkowa Towaru (Usługi):
Wyjaśnienie Cena ustalona za jednostkę określonego towaru (usługi), którego liczba albo liczba jest wyrażona w jednostkach miar, w rozumieniu przepisów o miarach. Art. 3 ust. 1 ustwy z dnia 5 lipca 2001 o cenach część składowa rzeczy.
Znaczenie Chodnik:
Wyjaśnienie Część drogi przeznaczoną do ruchu pieszych. Art. 4 punkt 1 ustawy o drogach publicznych część składowa rzeczy.
Znaczenie Część Lotnicza Lotniska:
Wyjaśnienie przeznaczony do startów i lądowań statków powietrznych i do związanego z tym ruchu statków powietrznych, wspólnie z urządzeniami służącymi do obsługi tego ruchu, do którego dostęp jest kontrolowany część składowa rzeczy.

Czym jest Część składowa rzeczy znaczenie w Słownik prawo C .

  • Dodano:
  • Autor: