Grupa kapitałowa co to jest
Definicja Grupa kapitałowa w prawie. Znaczenie dominująca wspólnie z jednostkami zależnymi i.

Czy przydatne?

Definicja Grupa kapitałowa w prawie

Definicja z ang. Capital Group, z niem. Kapital-Gruppe.

Słownik GRUPA KAPITAŁOWA: Jednostka dominująca wspólnie z jednostkami zależnymi i niebędącymi spółkami handlowymi jednostkami współzależnymi.
Art. 3 ust. 44 ustawy o rachunkowości.

Znaczenie Groźba:
Wyjaśnienie oświadczenie woli pod wpływem bezprawnej groźby drugiej strony albo osoby trzeciej, ten może uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia, jeśli z okoliczności wynika, iż mógł się obawiać, że grupa kapitałowa.
Znaczenie Gospodarstwo Rolne:
Wyjaśnienie rolne uważane jest grunty rolne wspólnie z gruntami leśnymi, budynkami albo ich częściami, urządzeniami i inwentarzem, jeśli stanowią albo mogą stanowić zorganizowaną całość gospodarczą, i prawami grupa kapitałowa.
Znaczenie Gwarancja:
Wyjaśnienie kupujący dostał od sprzedawcy dokument gwarancyjny co do jakości rzeczy sprzedanej, poczytuje się w przypadku wątpliwości, iż wystawca dokumentu (gwarant) jest obowiązany do usunięcia wady fizycznej grupa kapitałowa.
Znaczenie Grzywna:
Wyjaśnienie się w stawkach dziennych, określając liczbę stawek i wysokość jednej kwoty; jeśli ustawa nie stanowi odmiennie, najniższa liczba stawek wynosi 10, zaś najwyższa 360. Sąd może wymierzyć grzywnę grupa kapitałowa.

Czym jest Grupa kapitałowa znaczenie w Słownik prawo G .

  • Dodano:
  • Autor: