Ubezwłasnowolnienie co to jest
Definicja Ubezwłasnowolnienie w prawie. Znaczenie ukończyła lat trzynaście, może być.

Czy przydatne?

Definicja Ubezwłasnowolnienie w prawie

Definicja z ang. Incapacitation, z niem. Entmündigung.

Słownik UBEZWŁASNOWOLNIENIE: Osoba, która ukończyła lat trzynaście, może być ubezwłasnowolniona kompletnie, jeśli w wyniku choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego lub innego rodzaju zaburzeń psychicznych, zwłaszcza pijaństwa albo narkomanii, nie jest w stanie kierować swym postępowaniem (Art. 13. § 1 Kodeksu cywilnego).
Osoba ubezwłasnowolniona calkowicie nie posiada umiejętności do czynności prawnych podobnie jak małoletni, który nie ukończył lat trzynastu.
.

Znaczenie Umowa Sprzedaży:
Wyjaśnienie sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę. Art. 535 kodeksu cywilnego ubezwłasnowolnienie.
Znaczenie Upadłość:
Wyjaśnienie się w relacji do dłużnika, który stał się niewypłacalny. Art. 10 Prawa upadlościowego Dłużnik jest niewypłacalny, jeśli nie wykonuje swoich wymagalnych zobowiązań. Dłużnika będącego osobą prawną lub ubezwłasnowolnienie.
Znaczenie Umowa O Dzieło:
Wyjaśnienie dzieło przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a zamawiający do zapłaty wynagrodzenia. Art. 627 kodeksu cywilnego Jeśli przyjmujący zamówienie wykonywa dzieło w sposób ubezwłasnowolnienie.
Znaczenie Umowa Kontraktacji:
Wyjaśnienie kontraktacji producent rolny zobowiązuje się wytworzyć i dostarczyć kontraktującemu oznaczoną liczba produktów rolnych określonego rodzaju, a kontraktujący zobowiązuje się te produkty odebrać w ubezwłasnowolnienie.
Znaczenie Uznanie Ukarania Za Wykroczenie Za Niebyłe:
Wyjaśnienie jest za niebyłe po upływie 2 lat od wykonania, darowania albo przedawnienia wykonania kary. Jeśli ukarany przed upływem okresu przewidzianego ponad, popełnił nowe wykroczenie, za które wymierzono mu ubezwłasnowolnienie.

Czym jest Ubezwłasnowolnienie znaczenie w Słownik prawo U .

  • Dodano:
  • Autor: