Ubezwłasnowolnienie co to jest
Definicja Ubezwłasnowolnienie w prawie. Znaczenie ukończyła lat trzynaście, może być.

Czy przydatne?

Definicja Ubezwłasnowolnienie w prawie

Definicja z ang. Incapacitation, z niem. Entmündigung.

Słownik UBEZWŁASNOWOLNIENIE: Osoba, która ukończyła lat trzynaście, może być ubezwłasnowolniona kompletnie, jeśli w wyniku choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego lub innego rodzaju zaburzeń psychicznych, zwłaszcza pijaństwa albo narkomanii, nie jest w stanie kierować swym postępowaniem (Art. 13. § 1 Kodeksu cywilnego).
Osoba ubezwłasnowolniona calkowicie nie posiada umiejętności do czynności prawnych podobnie jak małoletni, który nie ukończył lat trzynastu.
.

Znaczenie Uczestnik Postępowania:
Wyjaśnienie postępowania - (zainteresowanym) w kwestii jest każdy, czyich praw dotyczy rezultat postępowania, może on wziąć udział w każdym stanie kwestie aż do zakończenia postępowania w drugiej instancji ubezwłasnowolnienie.
Znaczenie Urządzenie Pokładowe:
Wyjaśnienie przedmiotów sprzętu i oprogramowania niezbędnych dla usługi EETS, instalowany w pojeździe w celu gromadzenia, przechowywania, przetwarzania i zdalnego otrzymywania/przekazywania danych; DECYZJA ubezwłasnowolnienie.
Znaczenie Użytkowanie Wieczyste:
Wyjaśnienie własność Skarbu Państwa a położone w granicach administracyjnych miast i grunty Skarbu Państwa położone poza tymi granicami, ale włączone do planu zagospodarowania przestrzennego miasta i przekazane ubezwłasnowolnienie.
Znaczenie Uczestnik Postępowania Nieprocesowego:
Wyjaśnienie kwestii jest każdy, czyich praw dotyczy rezultat postępowania, może on wziąć udział w każdym stanie kwestie aż do zakończenia postępowania w drugiej instancji. Jeśli weźmie udział, staje się ubezwłasnowolnienie.
Znaczenie Użytkowanie:
Wyjaśnienie Rzecz można obciążyć prawem do jej używania i do pobierania jej pożytków. Art. 252 kodeksu cywilnego ubezwłasnowolnienie.

Czym jest Ubezwłasnowolnienie znaczenie w Słownik prawo U .

  • Dodano:
  • Autor: