dlaczego światło co to jest
Jak leczyć Dlaczego światło LED?? Czym jest każdy z nas, nie zależnie od tego czym zajmuje się na.

Czy przydatne?

Definicja Dlaczego światło LED?

Co to znaczy: Jak istotne jest poprawne oświetlenie miejsca pracy wie każdy z nas, nie zależnie od tego czym zajmuje się na co dzień. Przełomem (i to nie tylko w stomatologii) było wynalezienie diody LED (z angielskiego light emitting diodes). Technologia ta znalazła wykorzystanie praktycznie we wszystkich dziedzinach życia począwszy od naszych samochodów skończywszy na oświetleniu w domu.
Coraz popularniejsze diody LED mają zdecydowanie dłuższą żywotność, a co ważniejsze mogą emitować białe światło.
Nic więc dziwnego, iż oświetlenie o takich zaletach znalazło wykorzystanie w końcówkach stomatologicznych. Służące dotychczas żarówki, z racji na swe właściwości fizyczne, nie emitowały światła dziennego i wydzielały sporą liczba ciepła. Także oświetlenie pola pracy pozostawiało sporo do życzenia.
Pionierem w użyciu diody LED w stomatologii była spółka W&H Dentalwerk. Wykorzystując możliwości tej technologii zaprojektowała instrumenty ze światłem LED o optymalnej temperaturze barwy 5 500 K i jasności światła dziennego. Oczywiście jak wszystkie końcówki stomatologiczne również i te z diodą LED można poddawać sterylizacji. Pozyskane doświadczenie i chęć udoskonalenia, doprowadziły do stworzenia nowej generacji diody LED tak zwany LED +. Prócz wspomnianych wyżej cech, dioda ta charakteryzuje się dodatkowo nadzwyczajnie wysokim współczynnikiem oddawania barw CRI, który opisuje wierność oddawania barw.
W praktyce znaczy to, iż po raz pierwszy powiodło się uzyskać tak wierne barwy w ustach pacjenta. Trudno więc przecenić wpływ idealnego oświetlenia pola zabiegowego na komfort pracy lekarza i zadowolenie pacjenta.
Dlatego także rozważając zakup instrumentów ze światłem LED należy wziąć pod uwagę sporo różnych czynników, w tym także opisane wyżej. Szczegółowe wiadomości na www.whpoland.pl i na stoisku w trakcie targów CEDE hala 7A stoisko 18

Czym jest Dlaczego światło LED znaczenie w Słownik dentystyczny D .