nowelizacja uprości co to jest
Jak leczyć Nowelizacja uprości dokumentację? Czym jest rozporządzenia dotyczący dokumentacji.

Czy przydatne?

Definicja Nowelizacja uprości dokumentację

Co oznacza NOWELIZACJA UPROŚCI DOKUMENTACJĘ: Dnia 21 grudnia 2011 roku pojawił się projekt nowelizacji rozporządzenia dotyczący dokumentacji medycznej: recept pro auctore i pro familia. Rozporządzenie ustala zasady wypisywania recept dla siebie, małżonka, rodzeństwa, zstępnych albo wstępnych w linii prostej.
Dokumentacja tych recept będzie teraz prowadzona w sporo prostszy sposób. Zabiegała o to Naczelna Porada Lekarska, która postulowała o uproszczoną dokumentację.
Doktor będzie musiał prowadzić lista wypisywanych poprzez siebie recept, gdzie zawrze imię i nazwisko pacjenta, a również postać liczba, dawkę i sposób dawkowania leku. To jest zatem nieco więcej informacji niż postulowała NRL.
- W obowiązujących regulaminach sprawa ta nie jest uregulowana w sposób jednoznaczny i rodzi wątpliwości. Przygotowany projekt nowelizacji jest odpowiedzią na postulaty zgłoszone w uchwale Naczelnej Porady Lekarskiej. Zdaniem NRL, wystawianie recept pro auctore i pro familia nie wymaga prowadzenia pełnej dokumentacji medycznej wedle wymogami określonymi w Rozporządzeniu MZ z 21 grudnia 2010 r. w kwestii dokumentacji medycznej i metody jej przetwarzania.
Dodatkowo należy zauważyć, iż obowiązujące regulaminy dopuszczają sposobność wystawiania recept poprzez lekarza, który posiada prawo wykonywania zawodu i stosowną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, lecz nie wykonuje zawodu w podmiocie leczniczym ani w ramach praktyki lekarskiej. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 21 grudnia 2010 r. nie klasyfikuje kwestii dokumentowania wystawiania recept poprzez takiego lekarza” – czytamy w uzasadnieniu do projektu nowelizacji rozporządzenia

Stomatolog Nowe Recepty:
Dentysta będzie obowiązywać nowe rozporządzenie w kwestii recept lekarskich. Ministerstwo zdrowia wycofało się jednak z pomysłu drukowania recepta na papierze ze znakami wodnymi. Lekarze są zadowoleni. W maju nowelizacja uprości dokumentację.
Stomatolog Nie Ma Odliczenia VAT:
Dentysta która świadczy usługi zwolnione z VAT, nie może odliczyć tego podatku kupując urządzenie pomagające wykonywać usługi medyczne. Izba Skarbowa wydała interpretacje w kwestii zakupu aparatu RTG, lecz co nowelizacja uprości dokumentację.
Stomatolog Nowe Przepisy Sanitarne I Fachowe Dla ZOZ-Ów:
Dentysta schody łączące piętra w ZOZ-ie nie powinny mieć więcej niż 14 schodków, z czego maksymalnie 10 w jednym ciągu? - Ten i sporo innych regulaminów omówimy w najbliższych numerach Nowego Gabinetu nowelizacja uprości dokumentację.
Stomatolog NGS 4/2008:
Dentysta Nowego Gabinetu Stomatologicznego, przygotowanego specjalnie na targo CeDe 2008 właśnie się ukazało. Szczegółowy spis treści znajdziesz tutaj. Tradycyjnie w naszym magazynie wiele informcji z rynku nowelizacja uprości dokumentację.
Stomatolog NGS 1/2008:
Dentysta najnowszy numer Nowego Gabinetu Stomatologicznego. Jego premiera będzie miała miejsce na zbliżających się targach Krakdent. W najnowszym numerze dużo miejsca zajmują artykuły powiązane z nowelizacja uprości dokumentację.

Czym jest Nowelizacja uprości znaczenie w Słownik dentystyczny N .

  • Dodano:
  • Autor: