nowelizacja uprości co to jest
Jak leczyć Nowelizacja uprości dokumentację? Czym jest rozporządzenia dotyczący dokumentacji.

Czy przydatne?

Definicja Nowelizacja uprości dokumentację

Co oznacza NOWELIZACJA UPROŚCI DOKUMENTACJĘ: Dnia 21 grudnia 2011 roku pojawił się projekt nowelizacji rozporządzenia dotyczący dokumentacji medycznej: recept pro auctore i pro familia. Rozporządzenie ustala zasady wypisywania recept dla siebie, małżonka, rodzeństwa, zstępnych albo wstępnych w linii prostej.
Dokumentacja tych recept będzie teraz prowadzona w sporo prostszy sposób. Zabiegała o to Naczelna Porada Lekarska, która postulowała o uproszczoną dokumentację.
Doktor będzie musiał prowadzić lista wypisywanych poprzez siebie recept, gdzie zawrze imię i nazwisko pacjenta, a również postać liczba, dawkę i sposób dawkowania leku. To jest zatem nieco więcej informacji niż postulowała NRL.
- W obowiązujących regulaminach sprawa ta nie jest uregulowana w sposób jednoznaczny i rodzi wątpliwości. Przygotowany projekt nowelizacji jest odpowiedzią na postulaty zgłoszone w uchwale Naczelnej Porady Lekarskiej. Zdaniem NRL, wystawianie recept pro auctore i pro familia nie wymaga prowadzenia pełnej dokumentacji medycznej wedle wymogami określonymi w Rozporządzeniu MZ z 21 grudnia 2010 r. w kwestii dokumentacji medycznej i metody jej przetwarzania.
Dodatkowo należy zauważyć, iż obowiązujące regulaminy dopuszczają sposobność wystawiania recept poprzez lekarza, który posiada prawo wykonywania zawodu i stosowną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, lecz nie wykonuje zawodu w podmiocie leczniczym ani w ramach praktyki lekarskiej. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 21 grudnia 2010 r. nie klasyfikuje kwestii dokumentowania wystawiania recept poprzez takiego lekarza” – czytamy w uzasadnieniu do projektu nowelizacji rozporządzenia

Stomatolog NGS 3/08:
Dentysta najnowszy numer Nowego Gabinetu Stomatologicznego. Szczegółowy lista treści znajdziesz: tutaj.Wersja papierowa NGS, będzie dostępna na targach Baltdentica w Gdańsku od 4 czerwca na stoisku naszego nowelizacja uprości dokumentację.
Stomatolog NGS 3/2010:
Dentysta numer Nowego Gabinetu Stomatologicznego.W numerze tym wydrukowaliśmy gotowe do powieszenia w poczekalni prawa pacjenta. Ponadto wnikliwie opisaliśmy projekt rozporządzenia o kwalifikacjach asystentek nowelizacja uprości dokumentację.
Stomatolog Nadwrażliwość I Wybielanie:
Dentysta poszerzyła własną ofertę o pastę Colgate Sensitive Pro-Relief + Wybielanie. Pasta ta, zgodnie z zapewnień producenta, błyskawicznie znosi nadwrażliwość zębiny, jak i pomaga bezpiecznie przywrócić nowelizacja uprości dokumentację.
Stomatolog NGS 5/2009:
Dentysta numer Nowego Gabinetu Stomatologicznego. Szczegółowy lista treści wydania 5/2009 znajduje się tutaj. Tym wspólnie sporo stron naszego pisma zajmują kwestie powiązane z prawem. Opublikowaliśmy nowelizacja uprości dokumentację.
Stomatolog Nowy NGS:
Dentysta już czwarty w tym roku, numer Nowego Gabinetu Stomatologicznego. Gazeta będzie miała własne stoisko na targach Baltdentica w Gdańsku 11 czerwca. Sporo artykułów poświęciliśmy zagadnieniom prawnym nowelizacja uprości dokumentację.

Czym jest Nowelizacja uprości znaczenie w Słownik dentystyczny N .

  • Dodano:
  • Autor: