numery receptach stycznia co to jest
Jak leczyć Numery na receptach od 4 stycznia? Czym jest Zarządzenie Nr 1/2012/DGL) dotyczące zasad.

Czy przydatne?

Definicja Numery na receptach od 4 stycznia

Co oznacza NUMERY NA RECEPTACH OD 4 STYCZNIA:   


Od nowego roku weszło w życie zarządzenie Prezesa NFZ  (Zarządzenie Nr 1/2012/DGL) dotyczące zasad stawiania odpowiednich numerów na receptach w odpowiednich miejscach.
 
Na podstawie § 3 ust. 4 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 23 grudnia 2011r. w sprawie recept lekarskich (Dz. U. Nr 294, poz. 1739),  prezes NFZ wprowadził nowe zasady. Rzecz dotyczy numeracji recept od cyfry piątej do dwudziestej. Według tego, co zapisane jest w zarządzeniu:

Cyfra piąta - wartość stała domyślna "0".
Cyfra szósta - przyjmuje wartość:

"0" - dla recepty wystawianej na podstawie umów indywidualnych oraz umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, z wyjątkiem umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju lecznictwo uzdrowiskowe,
"9" - dla recepty wystawianej na podstawie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju lecznictwo uzdrowiskowe.


Cyfry siódma i ósma - wartości stałe domyślne "00".
Cyfry od dziewiątej do dwudziestej stanowią kolejny numer recepty w ramach danego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Oby tylko się teraz nie pomylić, bo dodatkowe zmiany w obliczu zawieruchy wokół ustawy refundacyjnej na pewno nie sprzyjają spokojnej i wnikliwej wobec pacjenta pracy lekarza.
 
KJ

Stomatolog NGS 3/2010:
Dentysta numer Nowego Gabinetu Stomatologicznego.W numerze tym wydrukowaliśmy gotowe do powieszenia w poczekalni prawa pacjenta. Ponadto wnikliwie opisaliśmy projekt rozporządzenia o kwalifikacjach asystentek numery na receptach od 4 stycznia.
Stomatolog Nie Wypada Nie Mieć Zębów...:
Dentysta przewarzająca część Polaków boi się dentysty i jego przychodnia omija szerokim łukiem. Rośnie jednak ekipa osób, które do stomatologa chodzą z taką regularnością jak na solarium albo do kosmetyczki numery na receptach od 4 stycznia.
Stomatolog NGS 2/2010:
Dentysta numer Nowego Gabinetu Stomatologicznego. Wydanie to zostało przygotowane specjalnie na targi Krakdent 2010. Znalazło się w nim sporo artykułów szczególnie z zakresu nowości prawnych dotyczących numery na receptach od 4 stycznia.
Stomatolog Nie Reklamuj Się - Nie Wolno!:
Dentysta reklamować swoich gabinetów! Tak wynika z ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, a również z ustawy o izbach lekarskich. Mogą się z kolei reklamować ZOZ-y. Zakazane jest takie formułowanie numery na receptach od 4 stycznia.
Stomatolog NGS 6/2009:
Dentysta numer Nowego Gabinetu Stomatologicznego. W tym wydaniu znajdą Kraj następną tablicę sanitarną - dezynfekcja narzędzi i pierwszy artykuł z cyklu rozliczenia z NFZ. Cykl ten jest prowadzony poprzez numery na receptach od 4 stycznia.

Czym jest Numery na receptach od 4 znaczenie w Słownik dentystyczny N .

  • Dodano:
  • Autor: