numery receptach stycznia co to jest
Jak leczyć Numery na receptach od 4 stycznia? Czym jest Zarządzenie Nr 1/2012/DGL) dotyczące zasad.

Czy przydatne?

Definicja Numery na receptach od 4 stycznia

Co oznacza NUMERY NA RECEPTACH OD 4 STYCZNIA:   


Od nowego roku weszło w życie zarządzenie Prezesa NFZ  (Zarządzenie Nr 1/2012/DGL) dotyczące zasad stawiania odpowiednich numerów na receptach w odpowiednich miejscach.
 
Na podstawie § 3 ust. 4 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 23 grudnia 2011r. w sprawie recept lekarskich (Dz. U. Nr 294, poz. 1739),  prezes NFZ wprowadził nowe zasady. Rzecz dotyczy numeracji recept od cyfry piątej do dwudziestej. Według tego, co zapisane jest w zarządzeniu:

Cyfra piąta - wartość stała domyślna "0".
Cyfra szósta - przyjmuje wartość:

"0" - dla recepty wystawianej na podstawie umów indywidualnych oraz umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, z wyjątkiem umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju lecznictwo uzdrowiskowe,
"9" - dla recepty wystawianej na podstawie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju lecznictwo uzdrowiskowe.


Cyfry siódma i ósma - wartości stałe domyślne "00".
Cyfry od dziewiątej do dwudziestej stanowią kolejny numer recepty w ramach danego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Oby tylko się teraz nie pomylić, bo dodatkowe zmiany w obliczu zawieruchy wokół ustawy refundacyjnej na pewno nie sprzyjają spokojnej i wnikliwej wobec pacjenta pracy lekarza.
 
KJ

Stomatolog NGS 5/2009:
Dentysta numer Nowego Gabinetu Stomatologicznego. Szczegółowy lista treści wydania 5/2009 znajduje się tutaj. Tym wspólnie sporo stron naszego pisma zajmują kwestie powiązane z prawem. Opublikowaliśmy numery na receptach od 4 stycznia.
Stomatolog Nagrody Krakdent 2010 Przyznane.:
Dentysta Krakowie trwają targi stomatologiczne Krakdent. Pierwszego dnia zostały przyznane Medale Najwyższej Jakości Krakdent 2010. W tym roku jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Marka Ziętka doceniło numery na receptach od 4 stycznia.
Stomatolog Nowe Recepty:
Dentysta będzie obowiązywać nowe rozporządzenie w kwestii recept lekarskich. Ministerstwo zdrowia wycofało się jednak z pomysłu drukowania recepta na papierze ze znakami wodnymi. Lekarze są zadowoleni. W maju numery na receptach od 4 stycznia.
Stomatolog Najlepsze Są Proste Rozwiązania:
Dentysta zaprezentowała unit o nazwie Estetica E50. To sprzęt bardzo prosty w obsłudze. Doktor pracuje na nim intuicyjnie. Klawisze dostępu bezpośredniego umieszczone na pulpicie lekarza i asysty bardzo numery na receptach od 4 stycznia.
Stomatolog Nowe Limity Przyjęć Na Studia Medyczne:
Dentysta Ewa Kopacz podpisała 12 lipca 2010r. rozporządzenie w kwestii limitów przyjęć na studia medyczne. Globalnie w uczelniach medycznych na studiach stacjonarnych limit uległ zwiększeniu o 777 miejsc, a numery na receptach od 4 stycznia.

Czym jest Numery na receptach od 4 znaczenie w Słownik dentystyczny N .

  • Dodano:
  • Autor: